Nancy én Rinus uit de roulatie Matthew Lentink weer opgeroepen voor Aruba 11 n „Eigenlijk hadden die er eerder in het jaar al uit gemoeten, maar dat wilde Nancy niet", vertelde haar vader Giel. „Zij wilde namelijk het WK voor vrouwen helemaal afmaken." In dat WK werd ze na zes Grand Prix-wedstrijden tweede, kort achter de Italiaanse Kiara Fontanesi. Een bij zondere prestatie, nadat ze in decem- Nancy wilde het WK voor vrouwen helemaal afmaken ber 2017 haar onderbeen op meer dere plaatsen brak. Haar 'strandseizoen' is nu wel verkeken. De strandcross van Zoutelande, het open Nederlands kampioenschap in Axel, de strandcross van Lemmer en de Red Buil Knock-Out in Scheve- ningen gaan aan haar voorbij. Of de operatie succesvol was, is nog niet exact te zeggen. Over een kleine twee weken moet Van de Ven terug naar Herentals, waar de ingreep was. Dan zullen er op nieuw foto's worden gemaakt. Blindedarmontsteking Nog geen 24 uur voor Nancy van de Ven ging ook haar broer Rinus onder het mes. Hij werd met spoed van een acute blindedarm ontsteking af geholpen. Hij was in Duinkerke aan het rijden toen hij plots hevige pijn kreeg. Na terugkomst in Vlissingen bezocht hij zondag een dok ter en die stuurde hem meteen door naar het ziekenhuis in Goes. Of hij 10 november aan de Red Buil Knock-Out kan meedoen, is twijfelachtig. Het wordt, als het lukt, zijn eerste grote wedstrijd in jaren. „Het wordt een race tegen de klok", al dus Giel van de Ven. Een complicerende factor voor Rinus is dat in het verleden zijn milt verwijderd moest worden na een ernstig crossongeluk. Het her stel van deze operatie duurt daar door naar alle waarschijnlijkheid langer dan normaal. Een aantal jaar geleden maakte Matthew Lentink steevast deel uit van nationale selectie van Aruba. Mede doordat er verschil lende zaken rondom het elftal niet goed gere geld waren, deed de doelman - samen met een aantal an dere voetballers - een stapje terug. In middels lijkt het to taalplaatje te zijn ver beterd. Lentink: „Sommige jon gens zijn al in Aruba. Zij werden netjes opgehaald bij het vliegveld. Ook het hotel was in orde. Dit keer geen stapelbedden. En de bond heeft een aanvullende ver zekering betaald. Kortom: wat ik tot nu toe heb gezien, ziet er beter uit dan voorheen." De voormalig goalie van RBC, Goes en Kloetinge vliegt zondag van Amsterdam naar Parijs en vanuit Frankrijk naar Guade- loupe. De voormalig kolonie van Frankrijk is de tweede opponent voor Aruba tijdens de kwalifica tiecyclus van de CONCACAFNa- tions League. Het duel vindt dins dag plaats. Belletje In eerste instantie zat Lentink niet bij de selectie. „Dit weekend ont ving ik een belletje. Het is fantas tisch om weer voor je land uit te mogen komen. Het is heel anders dan een wedstrijdje op zaterdag of zondag. Je voelt de spanning door heel je lichaam. Dat gevoel is niet te beschrijven. Tijdens de training op maandag wordt waarschijnlijk dui delijk wie er keept." Aruba won de eerste kwalificatie wedstrijd met 3-1 van Bermuda. Guadeloupe won eveneens. Saint Martin werd met 0-3 verslagen. De doel- verdediger van de Middelburgse tweedeklasser weet niet precies wat hij kan verwachten van de op ponent. „Ze hebben een paar spe lers uit de Franse derde en vierde divisie. Meer weet ik niet." Lentink mist zondag nu de wedstrijd van Zeelandia Middel burg, uit bij Sarto. WERELDTOP woensdag 10 oktober 2018 Q0 Motorcrossster Nancy van de Ven is maandag voor de vierde keer in tien maanden tijd ge opereerd aan haar linkerbeen. Een aantal schroeven is verwij derd. Die waren kapot of krom getrokken. Roeland van Vliet Vlissingen - Giel van de Ven (vader) Matthew Lentink (25) maakt volgende week zijn rentree in de nationale selectie van zijn Aruba. De doelman van Zeelan- dia Middelburg keepte ruim drie jaar geleden voor het laatst in het shirt van zijn ge boorteland. „De spanning om voor je land te spelen voel je door heel je lijf." Len Wolters Nieuwdorp Tim Ruysse naars in actie. Over de deelne merslijst heeft DAM-X niets te klagen. Een keur aan wereldtoppers heeft zich aange meld voor het eve nement bij Zeil- en Surfcentrum Brou- wersdam. Adrien Bosson, Amado Vrieswijk, Yentel Caers en Steven van Broeck- hoven, die allen in de top vijf van de wereldranglijst staan, komen naar Zeeland. Bij de vrouwen is de Aru baanse Sarah- Quita Offringa de grote publiekstrek ker. Zij was al liefst elf keer de beste van de wereld. Bij het slalommen, een race-onder deel, is Kiran Bad- loe één van de deelnemers. Hij heeft zich in korte tijd opgewerkt tot de wereldtop en strijdt met Dorian van Rijsselberghe om één Nederlands ticket voor de Olympische Spelen van 2020. DAM-X begint van daag en duurt tot en met zondag. De toegang tot de wedstrijden is gra tis. Bij het freestyle windsurfen doet onder anderen de Braziliaan Ricardo Campello mee. Hij is drievoudig we reldkampioen. Ook

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43