O O) 0) u 10 ZE Kerkhove mag naar Australian Open Timo de Jong mist Tacx Pro Classic KNVB zet Smerdiek uit competitie De freestyle windsurfer uit Nieuwerkerk mikt bij DAM-X weer op een plek in de top tien. DAM-XTIM RUYSSENAARS V Lesley Kerkhove heeft zich gisteren op over tuigende wijze geplaatst voor de tweede ronde van het WTA-toernooi in Hong Kong. De 26-jarige tennisster uit Zierikzee versloeg landgenote Bibiane Schoofs met 6-4 en 6-0. Beide speelsters plaatsten zich in Hong Kong via de kwalificaties voor het hoofdschema. Ze kwamen bovendien samen uit in het dubbel spel, waarin maandag werd verloren. In de tweede ronde treft Kerkhove de Chinese Shuai Zhang. Dankzij de zege is Kerkhove al verzekerd van een plaats in het kwalificatie toernooi voor de Australian Open. Het eerste Grand Slam-toernooi van 2019, dat wordt ge speeld in januari in Melbourne. Wielrenner Timo de Jong uit Goes kan niet starten in de Tacx Pro Classic, die komende zaterdag op het programma staat. De negen tienjarige renner van Destil-Park hotel Cy- clingteam heeft een zwaar gekneusde schou der met vocht in zijn schoudergewricht. Die blessure heeft hij opgelopen bij een zware val in Olympia's Tour. „Ik had naar de Tacx Pro Classic toegewerkt om in eigen provincie me zelf te laten zien. Daarom baal ik ook enorm." Het seizoen van De Jong is door de blessure vroegtijdig tot een einde gekomen. De Tacx Pro Classic wordt zaterdag voor de tweede keer gehouden. De start is in Middel burg, de finish op Neeltje Jans. De voetbalvrouwen van Smerdiek (3e klasse) zijn door de KNVB uit de competitie gehaald. Jarenlang was Smerdiek een bolwerk voor het vrouwenvoetbal in Zeeland. Afgelopen sei zoen liet de ploeg zich al 'vrijwillig' afzakken naar de de 3de klasse en nu is het einde ver haal voor het eerste team. In de eerste twee competitieduels kon de ploeg niet voldoende speelsters op de been brengen. In 2016 won Smerdiek nog de districtsbeker. Sindsdien is het in rap tempo neerwaarts ge gaan. De club wilde inzetten op een samen werking met andere Thoolse clubs, maar zo ver kwam het niet. Het tweede team, dat een klasse lager speelt, blijft nog wel actief. Tolhoek De Nooijer een lage score, en werd ik dus uitgeschakeld. Nu zorg ik dat ik aan het begin van mijn heats sprongen maak die altijd lukken. Dan heb ik alvast punten staan. En aan het einde van zo'n heat kan ik dan nog de lastigere trucs probe ren. Ik speel het spelletje nu dus wat tacti scher." De windverwachting ziet er volgens Ruys senaars prima uit voor DAM-X. Het moet mi nimaal windkracht 4 a 5 zijn om goed te kun nen freestyle windsurfen. Een herfststormpje ziet hij ook wel zitten, maar dan is het voor toeschouwers minder interessant om langs de kant te gaan staan. „We willen de sport na tuurlijk ook verkopen. Dus zou het wel mooi zijn als het tijdens DAM-X lekker weer is. Dan is het voor het publiek ook leuk en onze kleine sport kan alle belangstelling goed gebruiken." Uit de schaduw Sindsdien heeft hij enigszins in de schaduw gestaan van Jendrusch en Scheffers, die verder waren dan hij en eerder fraaie resultaten liet zien tijdens internationale wedstrijden. Maar inmiddels is hij ook een mooie palmares aan het opbouwen. „Waarom het nu steeds beter gaat, is simpel te verklaren", zegt Ruyssenaars. „De wedstrijden van ons zijn af valraces. In een heat van zes a zeven minuten moet je mooiere trucs laten zien dan je tegenstander en dan ga je door naar de volgende ronde. In het begin nam ik heel veel risico: ik pro beerde de moeilijkste trucs te laten zien, waarbij ik niet zeker wist of ik ook wel goed zou landen. Vaak ging het mis en had ik maar Ik denk dat de 'locals', waar ik er eentje van ben, op het Grevelingenmeer een voordeel hebben Tim Ruyssenaars kan bij het freestyle wind surfen zijn hoofd leeg maken. „Dat klinkt gek hè? De sport is zó explosief en toch kom je er mee tot rust", zegt de 22-jarige watersporter uit Nieuwerkerk. „Maar dat is omdat je tijdens die trainingen en wedstrijden geen tijd hebt om ergens anders aan te denken. Je kunt al leen maar bezig zijn met de wind, de golven en je sprongen." Al zo'n tien jaar is Ruyssenaars actiefin het freestyle windsurfen, waarbij je binnen korte tijd een aantal fraaie, geslaagde trucs moet la ten zien. Inmiddels hoort hij al enige tijd bij de Europese subtop. „Bij de laatste drie EK- wedstrijden eindigde ik binnen de top tien", vertelt hij. „Eén daarvan was in 2017 tijdens DAM-X. Ik werd toen zevende. Het zou mooi zijn als ik nu weer rond die plek eindig." De vierde editie van DAM-X, het grote windsurfevenement op het Grevelingenmeer, begint vandaag. De EK-wedstrijd voor de freestyle windsurfers is daar het belangrijkste onderdeel van. Ruyssenaars heeft bij Zeil- en Surfcentrum Brouwersdam een thuiswed strijd. „Ik ken het daar goed", vertelt hij. „Ik denk dat de 'locals', waar ik er eentje van ben, daar een voordeel hebben. Wij kennen de wind en het water. Ik surf momenteel veel op het Veerse Meer, maar dat is ongeveer verge lijkbaar." Ruyssenaars leerde al op jonge leeftijd sur fen. Vervolgens zag hij hoe Rick Jendrusch uit Scharendijke en Davy Scheffers uit Zierikzee sprongen maakten op het water. Hoe ze de juiste golf afwachtten, hun plank optrokken, een truc deden en weer landden. „Ik dacht: dat wil ik ook. Dat was toen ik elf of twaalf was." woensdag 10 oktober 2018 TENNIS WIELRENNEN De vrouwen van Smerdiek wonnen in 2016 nog de districtsbeker, fotojoris buijs VOETBAL 35 Wielrenner Antwan Tol hoek uit Yer- seke is gisteren op plaats 35 geëindingd in Tre Val li Vare- sine (Italië). Marco Minn- aard uit We- meldinge reed in de tweede etappe van de Tour of Taihu Lake (China) naar plaats 41 en staat nu 56ste in het klassement. n Gérard de Nooijer (foto) is na de 3-1-zege met FC Dor drecht op Cambuur Leeu warden geko zen tot trainer van de week in het Vl-elftal. Zijn eerste zege van het- seizoen gaf De Nooijer zicht baar vleugels, want een dag na de wedstrijd voltooide hij de Kustmarathon in 4:33:09. Daarmee was de Souburger een kwartier sneller dan vorig jaar. Turnvereniging Olympia Kapelle veroverde elf gouden medailles op de regionale spring- wedstrijden in 's-Gravenmoer. Amy Quakke- laar voerde de gold rush van haar club aan. Ze won goud op de toestellen pegases, minitramp en airtumbling bij de A-jeugd meisjes. Namens MTV kwam Siebe Doop eveneens met drie keer goud thuis. In totaal won MTV vijf keer goud. GV Turn'87 uit Oostburg won zes gou den plakken, waarvan Randy Verheije er twee veroverde. Abusievelijk stond gisteren in deze krant 'Goes-spits Franse' vermeld boven een bericht over Goes-spits Daniël Wissel. O o. Ruyssenaars surft steeds tactischer Roeland van Vliet Brouwersdam - Tim Ruyssenaars (22)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42