25 DE UITSLAG met veel wit - denk: het WK schaat sen of een interview bij Jan des Bou- vrie - en in ruimtes met veel licht. Qua kijkhoek, contrast, zwartweer- gave en schermdikte moet qled het echter afleggen tegen oled. Zonnebril Een andere conclusie is dat de onder steuning van beeldkwaliteit HDR - ondermeer op Netflix aan een op mars bezig - volwassen wordt. „Tele visies maken altijd compromissen qua belichting", legt Van Ballegoie uit. „Maar bij deze zogenaamde High Dynamic Range modus stelt de tv automatisch een breder bereik be schikbaar tussen wit en zwart." Con creet betekent dit dat die koplampen in je favoriete achtervolgingsscène of de wolkpartijen in die natuurdocu- mentaire ineens een stuk meer de tails bevatten, zonder dat je met een zonnebril voor de tv hoeft te zitten. Alle topmodellen in deze test kun nen er echter prima mee uit te voe ten, dus voor grotere verschillen zorgt ook dit punt niet. Nog meer be- wijs dat de fabrikanten elkaar nauw lettend in de gaten houden en de in novaties elkaar al lang niet meer zo rap opvolgen. „Je kunt dus gemakke lijk geld besparen door de topmodel len van vorig jaar te kopen", tipt Van Ballegoie. „Door de onderlinge prij zenslag, dalen de prijzen rap. De con clusie is dat in dit segment sowieso geen slechte tv's te koop zijn. En dat is goed nieuws voor de consument." Frietje precies Goedkoop en lekker stevig Voorgrote gezelschappen woensdag 10 oktober 2018 GO LG OLED55C8P Vanaf €1609 Scoort men- teel vooral met zijn scherpe prijs. Verder vrij inwisselbaar met de andere oled's. Panasonic TX-55FZW954 Vanaf €2499 De enige met inge bouwde soundbar (de vari ant zon der gaat vanaf 1999 euro over de toonbank). De beste keus als het oor ook wat wil. Sony Bravia KD-55AF8 Vanaf €2049 Het meest ingetogen design. Buiten de kleine voet zie je fei telijk alleen één groot scherm. Samsung QE55Q9FN Vanaf €2149 De enige met geen oled-, maar qled- scherm. Een waar lichtkanon, vooral wanneer heel het scherm helder moet oplich ten. De beste keus voor lichte ruimtes. Door onderlinge prijzenslag dalen de prijzen van televisies rap, weet Eric van Ballegoie. FOTO'S JEAN-PIERRE JANS Kijk op Hardware.info voor meer specificaties. Tefal FR3380 Prijs: 50 euro Deze frituurpan beschikt over een deksel met kijk glas, is gemakkelijk te be dienen en heeft een dege lijke bouw. De FR3380 blonk bij de test uit in nauwkeurigheid. De inge stelde temperatuur komt exact overeen met de wer kelijke temperatuur. Zo pietje precies zijn zelfs veel duurdere friteuses niet. Met een inhoud van 3 liter maak je hiermee moeiteloos fri tes of snacks voor drie per sonen in één keer. Alleen een timer ontbreekt, min puntje. Inventum GF645 Prijs: 42 euro Met een inhoud van 4 liter is deze Inventum voor gemid delde gezinnen een prima keuze. Hij staat bovendien stevig op je aanrecht en is makkelijk in gebruik. De plaats van het kijkglaasje is wat onhandig, deze zit di rect onder het handvat. De pan is niet zo precies als de s Tefal, meestal is de tempe ratuur van de olie een paar procent warmer dan inge steld. De snacks smaken echter prima. Met een prijs kaartje van vier tientjes krijg je ruim voldoende waar voor je geld. Tristar FR-6937 Prijs: 62 euro Heb je een groot gezin, krijg je veel visite, of bak je graag frites en kroketten tegelijkertijd? Met deze Tristar haal je een dubbel- friteuse in huis. De tempe ratuur van de twee 3 liter pannen kun je afzonderlijk van elkaar instellen. De in gestelde temperatuur wijkt nauwelijks af van de daad werkelijke temperatuur. De mandjes zijn wat kwets baar, dus doe voorzichtig. Met 62 euro de duurste keuze van de drie, maar je bakt er wel stukken meer snacks in één keer mee. Philips 650LED973 Vanaf €2919 Met 65 inch een stuk groter dan de concurren ten (alle maal 55 inch). Maar daar betaal je ook voor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25