L Ook nu geen Kuip of Arena sparen voor wedstrijd tegen Duitsland 19 WK-KWALIFICATIE achter. Toen stortte Nederland in, want een minuut later stond het 2-0, bezwijkend onder de druk van het moeten. Nu is dat anders. Men tale weerbaarheid, zoals dat zo mooi heet. Direct maakt Lineth Beerensteyn de t-t. In de absolute slotfase zorgt zij zelfs voor de over winning en een tamelijke perfecte avond. „Nu mogen we een heel klein feestje vieren", zegt hoofdpersoon Beerensteyn er zelf over. „Maar in derdaad niet te lang en toch ook een beetje ingetogen. Tegen Zwitser land gaan we weer vol gas. Ik ken die ploeg nog niet heel goed. Wel een paar individuele speelsters die net als ik in de Duitse Bundesliga spelen", zegt de aanvalster van Bay- ern München. „Weer een moment om ons te laten gelden. Voor mij is het heerlijk." Dat Beerensteyn een prominente rol heeft, is toch wel opvallend. Vi- vianne Miedema, die in Oranje al tijd doelpunten op bestelling maakt, moest net als afgelopen vrij dag genoegen nemen met een in- valbeurtje. Toen was Miedema niet honderd procent fit, gisteren wel. Haar lichaamstaal verraadt een hoop onbegrip over die keuze. Wiegman noemt die frustratie 'ge zond voor een topsporter'. Richting het bepalende tweeluik Uitslagen tegen Zwitserland wordt het onge twijfeld weer een item. Wiegman: „Het lijkt me logisch dat er nu een concurrentiestrijd is. Het zijn twee totaal verschillende types. Mie dema is dodelijk in het strafschop gebied. Beerensteyn brengt juist weer veel power en explosiviteit. Precies dat hadden we nu nodig. Het is luxe dat ik kan kiezen." Zo hoort het ook bij een ploeg die bij de beste ter wereld wil horen. LOCATIEKEUZE En ja, in het begin zat ik nog wel ze nuwachtig voor tv, hopend dat ze niet geblesseerd zouden raken. Maar daar ben ik snel mee gestopt. Je hebt er toch geen invloed op." Koeman trainde gisteren met een groep van 24 man, die vier debu tanten telt. „Vier is op zich veel, ja. Dat had ik zelf ook niet gedacht", bekent hij. „Het klopt dat ik eerder zei dat ik tijdens de Nations League met een vaste groep wil werken, liefst niet meer wil experimente ren. Maar ja, ik heb het niet in de hand dat er nu drie rechtsbacks ge blesseerd zijn. Dus komt een vierde back in beeld. Daarnaast is het zo: er dienen zich nu talenten aan die ineens hard gaan in hun ontwikke ling. Die moet ik niet tegenhouden, die wil ik dan een week van dichtbij zien. Zoals dat vorige maand al ge beurde met Frenkie de Jong." Of Pablo Rosario, Denzei Dum- fries, Steven Bergwijn en Arnaut Groeneveld nu alle vier speeltijd krijgen, laat Koeman nog open. Soms zie je bij landenteams dat bondscoaches graag terugvallen op automatismen die al zijn ingesle pen bij één specifieke club. Spanje werd in 2010 wereldkampioen met een geraamte van vijf, zes spelers van Barcelona. Duitsland in 2014 leunde op een kern van vijf, zes t Koeman zou een volledige rechter flank van PSV kunnen opstellen man van Bayern München. Bij Oranje zou Koeman nu de volledige rechterflank van PSV kunnen op stellen met Dumfries als rechts back, Rosario als rechtshalf en Bergwijn als rechtsbuiten. Individueel „Over dat soort zaken denk ik zeker na", zegt Koeman desgevraagd. „Je kijkt naar spelers individueel als je ze beoordeelt voor Oranje. En je probeert ze zoveel mogelijk te laten spelen in dezelfde rol als bij hun club. Zoals wij de laatste interland in Frankrijk speelden, is qua con cept niet anders dan Ajax of PSV. Dus als je extra kwaliteit kunt toe voegen, omdat sommige spelers al wekelijks samenspelen, dan zou dat een optie kunnen zijn." woensdag 10 oktober 2018 IjL - ,4U:~ PLAY-OFFS Denemarken - Nederland 1 - 2 5. Nadim 0-1 (pen), 7. Beerensteyn 1 -190+2. Beerensteyn 1 -2 Geel: Sprensen, Christiansen, Troels- gaard (Den). Toeschouwers: 5374 (Eerste duel: 0-2, Nederland naar finale) Zwitserland - België 1-1 23. Reuteler 1-0, 77. De Caigny 1-1 Eerste duel: 2-2, Zwitserland naar finale) Finale over twee duels: Nederland- Zwitserland, voorlopige speeldata maandag 5 en dinsdag 13 november VIBORG De finale van de play-offs om WK-kwalifica- tie wordt door de Oranje vrouwen niet in de Kuip of de Johan Cruijff Arena ge speeld. Steeds als er een grote wed strijd aankomt voor de Leeu winnen is daar diezelfde vraag: zijn ze klaar om eens in de grootste stadions van Ne derland te spelen? De KNVB wijkt voor de beslis sende wedstrijd begin novem ber niet af van het 'stadionbe- leid' dat deze kwalificatie reeks geldt. „Dus gaan we niet in de Kuip of de Arena spelen", zegt Jan Dirk van der Zee, gisteren namens de KNVB-directie aanwezig in Vi- borg. „Zo'n keuze brengt veel extra kosten met zich mee", zegt Van der Zee over een eventuele move. „In dat geval zouden we de prijzen van de tickets omhoog moeten gooien. Dat willen wij niet." Vrijdag speelden de vrouwen nog in een vol NAC-stadion (19.000 fans) tegen Denemar ken. Het was in vijftig minuten uitverkocht. Ronald Koeman weet zich tijdens de training gisteren in Zeist in de rug gedekt door Donny van de Beek (m) en Memphis. fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19