Marjan Berk Onverschrokken SflMEn EÜERGIE inKOPEn «aa 15 DHL introduceert pashokje bij afhaalpunt Ik neem mijn pet af voor mijn vriendin, ze is een 'tough cookie' levert je scherpe tarieven op en van mijn echte vriendinnen - alleen- gaand, een dik eind in de zeventig, twee maal weduwe, moe der en grootmoeder van twee heerlijke kleindochters - wordt van tijd tot tijd bevangen door hevige reislust. En nu bracht die reislust haar tot het huren van een kleine camper, waarmee ze de Canadese bergen in zou trek ken. Ze kent het land, heeft er een tijdje in een blokhut ge woond en heeft er vrienden wo nen met wie ze regelmatig belt. zag mijn vriendin in een land schap vol beren en wolven... Ze kon een lekke band krijgen... Om van alle enge mannen op haar pad nog maar te zwijgen. En nu is ze terug. Ongeschon den, opgeladen met verse ener gie. Vol verhalen. Ik hang aan haar lippen. „De camper was klein, maar volledig uitgerust om een lang durige tocht mee te maken. Ik had veel eten ingeslagen, want er zijn geen winkels langs de weg." Ik gaf haar een lekker dik boek mee, Manhattan Beach van Jenni- fer Egan, een waanzinnig span nend verhaal over een zelfstan dige vrouw die alle vooroordelen van mannen trotseert en duiker wordt. Ze heeft het 'achter elkaar uitgelezen'. gereden", vertelt ze verder. „Rus tig heuvel op, kalmpjes weer naar beneden. Ik reed niet harder dan 8o kilometer, over de Alaska Highway naar White Horse in de Yukonstreek, tegen de grens met Amerika aan. Aan het begin van de Tweede Wereldoorlog hebben de Canadezen indianen en stro pers ingehuurd om die weg aan te leggen. Twintigduizend men sen hebben aan de weg gewerkt om de Jappen, die de laatste ei landen van Alaska voor de kust van Canada wilden binnenval len, tegen te houden. „Ik reed ook door stukken land waar de Indian Summer ongelo felijk schitterend gekleurde bos sen toonde. Gedurende de hele tocht heb ik een kwartiertje sneeuw gehad. Ik hield mijn hart wel even vast: wat moest ik doen wanneer ik zou insneeuwen? Je hebt daar bergen van 3000 meter hoog, wintersport is in Canada op veel plekken mogelijk. Ik reed door stukken land waar ik 500 ki lometer lang geen menselijk we zen zag. Ik stopte op een parkeer plaats, waar ik eigenlijk nieuws gierig een ommetje verder het bos in wilde maken. Maar de ge dachte dat ik in mijn eentje was, weerhield me." de zalm gaat trekken, ze zwem men 500 kilometer tegen de stroom in, worden bevrucht, leg gen hun eitjes tussen de stenen en rotsen in de rivier en sterven. Soms reed ik door stukken land met wilde geiten, jonge beren, coyotes, borden langs de weg met Beware of the bear. Eenmaal kwam ik in een kudde bizons te recht, ik hoorde ze snuiven en briesen en ik voelde hun dam pende warmte." „Of ik me eenzaam voelde? Nee, ik kan heel goed alleen zijn, in zo'n rijdend huisje, met alles wat je nodig hebt bij je. Het enige wat ik nooit wil missen is mijn kruik." Mijn vriendin is een tough coo- kie. Ik neem diep mijn pet voor haar af. Bijna iedereen kent het gevoel. Heb je een paar schoenen online be steld; zitten ze veel te krap. Dus kan de doos weer terug richting pakket bezorger. DHL denkt daar een op lossing voor te hebben gevonden. „Gemak dient de mens, klanten hoeven voortaan niet meer naar huis en weer terug naar ons als de bestelde spullen te groot of te klein zijn. Wij denken dat veel mensen hier gebruik van zullen maken. Het aantal online-bestellingen stijgt nog steeds", aldus DHL-woord- voerder Frederique Martin. Het bedrijf is actiefin 220 landen. Volgens Martin is het servicepunt in Den Haag wereldwijd de eerste DHL-locatie waar een pashokje is te vinden. „Toevallig hebben onze Belgische collega's van Bpost het zelfde idee bedacht. Zij openen bin nenkort een pashokje in het post kantoor van Gent." Gordijntje De pakketbezorger heeft in Neder land twee zelfstandige servicepun ten; in Den Haag en in Amster dam. Aan het Noordeinde in Den Haag kun je tussen 08.00 en 20.00 uur binnenlopen om een pakket te brengen of te halen. Voor de balie is een ruime paskamer, met wit gor dijntje, geïnstalleerd. De Schotse Louisa Sorrentino woont elf jaar in Den Haag en haalt regelmatig een bestelling op in het DHL-servicepunt. „Ja, ook kleding. Ik vind zo'n pashok een goed plan. Ik denk dat ik er af en toe ook ge bruik van zal maken. Niet voor alles hoor, maar als ik echt twijfel of iets past, is dit een uitkomst." Haar plaatsgenoot Mark denkt er heel anders over. „Ik heb zelf kleding winkels in Den Haag, uiteraard met pashokjes. Toch merk ik dat veel klanten helemaal niet meer in de winkel willen passen, maar kleding meteen afrekenen en pas thuis aan trekken. Dat vinden ze kennelijk prettiger. Ze zitten niet meer op ad vies van een verkoper te wachten. Ik vind het een goed plan. Ik denk dat ik er af en toe gebruik van zal maken Dat is iets van de laatste jaren hoor, want daarvoor trokken de meeste mensen kleding gewoon in de win kel zelf aan. Ik ben dan ook be nieuwd of dit hokje bij DHL gaat werken. Ik heb zo mijn twijfels, denk dat de meesten het te onge makkelijk vinden." Naast de twee zelfstandige filia len, heeft DHL in Nederland 2100 servicepunten voor pakketten. Deze zijn te vinden in onder meer supermarkten en sigarenwinkels. Of er in deze zaken ook pashokjes komen, is volgens Martin nog de vraag. „We zijn dan afhankelijk van andere pandeigenaren. Is er bij voorbeeld voldoende ruimte in een winkel? Er zullen ongetwijfeld meer pashokjes worden gemaakt bij onze servicepunten, maar geen 2100 exemplaren." In het Amster damse DHL-punt (Van Baerle- straat) verrijst later deze maand in ieder geval wel een pashok. Het idee is afkomstig van studen ten. „Twee DHL-collega's geven les aan Avans in Den Bosch en vroegen studenten om oplossingen voor de retourpakketten. Toen kwamen een paar studenten met dit plan op de proppen. Mijn collega's waren enthousiast en samen hebben ze het idee verder uitgewerkt. Wij denken dat er behoefte aan is. Mis schien weten we over een tijdje niet beter en is het passen van kleding bij een servicepunt net zo normaal als het ophalen van een pakketje", besluit Martin. V Zonder gedoe V 100% groene stroom V Je overstap regelen wij consumentenbond.nl/energiecollectieF woensdag 10 oktober 2018 GO Toch maakte ik mij zorgen. Ik „Vierduizend kilometer heb ik „Ik zag de plek in de rivier waar 'Dit past niet, stuur maar weer terug' Uitpakken en meteen passen. Wie zijn pakketje ophaalt bij het DHL-servicepunt in Den Haag, kan voortaan een pashokje in duiken om te kijken of de online bestelde kleding of schoenen passen. Sanne Schelfaut Den Haag Geen gesleep meer met je aankoop, maar ter plaatse teruggeven als het niet voldoet, foto frank jansen —Louisa Sorrentino, DHL-klant online special met consumentenbond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15