"Met een traplift van thyssenkrupp weet u zeker dat het goed zit!" EUWS 11 WA 0800-5003 SULAWESI INZAMELING Met een landelijke actiedag zamelt Nederland vandaag geld in voor de slachtoffers op Sulawesi. Verwoeste dorpen blijven verstoken van hulp. Vivian van der Zaan houdt daarom een actie voor getroffen familie. Het huis van haar moeders neef ligt in puin. Vivian van der Zaan (33) uit Delft logeerde daar tien jaar geleden nog bij haar laatste bezoek aan Batusuya, het dorp van de familie. De helft van het gebouw is door de zware aardbe ving als een kaartenhuis in elkaar gestort. Haar familie slaapt buiten on der een groot zeil. Van de kleinste baby tot oma van bijna 80 jaar oud. Op het terrein van de even eens ingestorte kerk, die een paar weken geleden gloednieuw was opgeleverd, hebben ze een provi sorisch tentenkamp opgeslagen. Ze sturen noodkreten via What- sApp en Facebook. „Ik ben opgelucht dat ze nog le ven", zegt Vivian. „Maar er is dringend behoefte aan eten, drin ken en babyvoeding. Hulp van de regering blijft uit. Daarvoor ligt ons dorp te ver van de stad." Het is inmiddels bijna twee weken na de aardbeving en de verwoestende tsunami, die vooral de stad Palu trof. Betrouwbare berichten sijpelden mondjesmaat binnen. De omvang van de ramp werd langzaam zichtbaar. Het begon met een bericht over één dode. Dat werden er al snel vele honderden. Inmiddels zijn het er ruim tweeduizend en worden nog altijd vijfdui zend mensen vermist. Reddingswerkers staken morgen de zoektocht naar overlevenden. Hulp van de regering blijft uit. Het dorp ligt te ver van de stad Het duurde dagen voor Vivian een teken van leven van haar fa milie kreeg. „Toen ik het nieuws hoorde, heb ik gelijk geprobeerd contact te leggen. Maar alle tele foonlijnen waren dood en be richtjes kwamen niet aan. Het was heel spannend. Ik zat het hele weekend na de ramp in de stress." Via nichten in Zwe den en Singapore komt uiteindelijk het nieuws dat iedereen nog leeft. De meeste familieleden in Palu keren terug naar het dorp, dat ze ooit hadden verlaten om in de stad werk te zoeken. Een nicht die een week lang terecht. Hoe ze eraan toe is, is niet bekend. Ze blijft in Palu. „Zwan gere vrouwen, ouderen en kinde ren zijn als eerste geëvacueerd naar veiligere plekken." Batusuya, zeventig kilometer ten noorden van Palu, is niet ge troffen door de tsunami, maar wel door de aardbeving. Huizen zijn ingestort. Sinds de ramp beeft de aarde op Sulawesi nog geregeld. Afgelopen maandag nog met een kracht van 5.4 op de schaal van Richter. „De inwoners kunnen nog niet met de wederopbouw beginnen", vertelt Vivian. „Ze durven hun huizen niet in. De angst voor nieuwe aardbevingen en na schokken is groot. Er is geen zicht op wanneer dat voorbij is." Ondertussen verblijven haar familieleden dag en nacht op straat. De hulpverlening komt moeizaam op gang. Die richt zich voornamelijk op Palu en niet op dorpen als Batusuya, die meer landinwaarts liggen. Daarom smeekt de familie Vivian om fi nanciële hulp. Met dat geld kun nen ze dan in de omgeving spul len kopen. „In al die jaren hebben ze de fa milie in Nederland nog nooit om geld gevraagd. Dat ze dat nu wel doen, geeft aan hoe groot de wan hoop is. De Indonesische rege ring raadt mensen af om zelf naar het gebied te reizen. De wegen zijn onbegaanbaar en er is geen water, eten en elektriciteit." De Samenwerkende Hulporga nisaties houden vandaag via Girosss een landelijke inzame lingsactie. Radio- en televisiezen ders besteden de hele dag aan dacht aan de ramp en verschil lende bekende Nederlanders doen mee. Vivian houdt een eigen inza melingsactie voor Palu en haar fa miliedorp Batusuya. Ze verkoopt onder meer gepersonaliseerde jaarkalenders. De eerste donaties komen binnen. Ze hoopt op zeker 5000 euro. „Het heeft geen zin om spullen te sturen. Ik zag foto's voorbijkomen van vrachtwagens met hulpgoederen die op hun kant langs de weg lagen. De dis tributie ligt op zijn gat. Daarom ga ik samen met mijn familie in het buitenland geld inzamelen. Ik ben met alles blij." Wil® Advertentie thyssenkrupp biedt levenslange garantie op iedere traplift (gg) thyssenkrupp t trapliften.nl woensdag 10 oktober 2018 GO 'Ze leven, maar zijn wanhopig' Tonny van der Mee Delft Familie van Vivian van der Zaan leeft onder tentdoeken. De angst voor nieuwe bevingen is groot. FOTO PRIVÉFOTO De schade op Sulawesi is enorm, foto reuters -Vivian van der Zaan G. sl V' «7X. De aanschaf van een traplift is voor veel senioren een flinke stap. Het kopen van een traplift is een emotionele beslissing, omdat een traplift in feite bevestigt dat het lichaam traplopen zelf niet meer helemaal aankan. Maar als u eenmaal hebt besloten dat u een traplift wilt aanschaffen, hoeft u zich na de koop geen zorgen meer te maken. Bij thyssenkrupp weet u zeker dat u goed zit: u krijgt namelijk levenslange garantie op uw traplift! De traplift als oplossing De thyssenkrupp Swing-trap- lift is in steeds meer woningen te vinden. Deze traplift maakt iedere verdieping weer be reikbaar en kan zelfs naar de zolder worden doorgetrokken. Het maakt niet uit of u een wenteltrap, een trap met een of meerdere bochten of met een heel smalle opgang heeft. De trap wordt tot op de milli meter nauwkeurig ingemeten en op maat geproduceerd, waardoor hij op iedere moge lijke trap past. Veiligheid voorop Bert Grootjen, Algemeen Directeur bij thyssenkrupp: "Bij thyssenkrupp zit veiligheid diep in het DNA verweven. Niet voor niets is de Swing-traplift een van de veiligste trapliften op de markt. Bij al onze dage lijkse bezigheden binnen het bedrijf stellen wij veiligheid voorop en verwachten wij het zelfde van onze werknemers. Alleen de beste kwaliteit is goed genoeg, daarom bieden we per oktober levenslange garantie op uw traplift." Profiteer van onze najaars korting! U ontvangt de hele maand oktober 500,- korting op de aanschaf van een Swing-trap lift! Vraag een vrijblijvend en kosteloos gesprek aan met een van onze adviseurs. Bel gratis of voer uw gegevens in op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11