10 Uiterste poging om zaak te heropenen: 'Ik wil gerechtigheid' BEËDIGING KAVANAUGH Chris van Driel heeft het nooit écht kunnen geloven. Dat zijn zoon Jeffrey in Leerdam zomaar op de fiets een straat zou oversteken en in zijn onoplettendheid geschept zou kunnen worden door een Audi die niet kon uitwijken. Waardoor het leven van de leraar al na 27 jaar ten einde kwam. „Een fout maken, dat is mogelijk. Maar Jeffrey was juist altijd zo oplettend in het verkeer." Sinds die dag in augustus 2016 vraagt Chris zich dan ook af: hoe kon het toch zo misgaan? Eigen handig probeert hij een antwoord te vinden, zeker omdat hij vindt dat de politie daarvoor niet alles uit de kast haalde. In deze krant vertelde hij eerder dit jaar uitvoerig over zijn verbeten zoektocht naar informatie over de laatste momenten in het le ven van zijn zoon. En nu heeft Van Driel een nieuwe getuige gevon den, die zag hoe zijn zoon werd doodgereden. De speurende vader vond de naam in het dossier van de politie, waar deze getuige uiteindelijk is aangemerkt als iemand die het on geluk niet heeft waargenomen. „Ik heb naar zijn huis gebeld, 's avonds kregen we zijn verklaring op papier. Daaruit bleek dat hij alles had ge zien. We waren in shock. Mijn vrouw zat op de bank te huilen." Want wat Chris en zijn vrouw le zen, werpt een ander licht op het ongeluk. Waar de enige tot nu toe opgevoerde getuige de politie uit eindelijk vertelde dat Jeffrey haast had, spreekt de nieuwe getuige juist over een auto die snel kwam aanrij den, terwijl Jeffrey eerder nog ge duldig stond te wachten en zelfs een auto voor liet gaan. 'De fietser stak niet even snel over', lazen de ouders. En: 'De auto die de fietser schepte, kwam echt uit het niets'. En er is nog iets. De straat waaruit de bestuurder zegt te zijn gekomen, komt niet overeen met de straat waaruit de nieuwe getuige hem zag aankomen. Genoeg om te onderzoeken, vin den de ouders. Advocaat Sébas Diekstra heeft zich daarom gisteren Uit zijn verklaring bleek dat hij alles had gezien. We waren in shock, mijn vrouw zat op de bank te huilen gericht tot de hoogste bazen van het Openbaar Ministerie. In een brief vraagt hij de eerdere beslissing om niet te vervolgen opnieuw te overwegen. 'Het is voor nabestaan den bijzonder pijnlijk dat een be langrijke verklaring zoals deze niet is meegenomen in het politieon derzoek', schrijft Diekstra. Zeker omdat het dus allemaal niet ter sprake is gekomen in de rechtszaak waarmee Jeffreys ouders tevergeefs probeerden vervolging van de doodrijder van hun zoon af te dwingen. Zo begint weer een nieuw hoofdstuk in de zaak die het leven van Chris beheerst. „Ik wil de waarheid, gerechtigheid voor mijn zoon. Sinds Jeffreys overlijden staat de wereld op zijn kop. Je probeert het te verwerken, aan de andere kant wil ik informatie boven tafel krijgen." Daarnaast wil Van Driel anderen zijn lijdensweg besparen. Met zijn verhaal en strijdlust hoopt hij ook voor andere slachtoffers wat teweeg te brengen. Zo stond hij afgelopen augustus opnieuw langs het asfalt in Leerdam, op de plek waar zijn zoon twee jaar geleden de dood vond. Met twee sandwichborden vroeg hij aandacht voor de ver keersveiligheid en voor het lot van zijn zoon. Er waren steunbetuigin gen. Hij zag bestuurders hun mo biele telefoon snel wegmoffelen, of te hard rijden. Eén van zijn borden werd uiteindelijk gestolen. Maar Chris laat zich niet klein krijgen. Hij gaat door. woensdag 10 oktober 2018 GO Brett Kavanaugh wordt in Washington ingezworen als rechter van het Hoogge rechtshof door oud-rechter Anthony Kennedy (r). Kavanaugh legt de eed af met zijn hand op de bijbel, die wordt vastgehouden door Kavanaughs vrouw Ashley. Zijn dochters Margaret (I) en Eli- zabeth waren aanwezig en bij deze tweede ceremonie (zaterdag was er ook één) keek president Donald Trump toe. Kavanaugh zei dat hij niet is veranderd door de emotionele strijd rondom zijn benoeming na de beschuldigingen van seksueel grensoverschrijdend gedrag. Hij benadrukte dat hij geen bitterheid met zich meedraagt. Ook Trump noemde de kwestie. „Ik wil me bij Brett en zijn familie verontschuldigen voor de ongelofelijke pijn die hij gedwongen werd te ondergaan." fotoreuters Kijk op de site bij /video hoe Trump zich excuseert voor 'het leed dat Kavanaugh is aangedaan'. Vader vindt getuige doodrijden zoon De vader van de doodgereden Jeffrey van Driel doet een ul tieme poging de zaak van zijn zoon heropend te krijgen. Chris van Driel heeft een nieuwe ge tuige gevonden van het ongeluk. Gisteren vroeg hij het OM zich te buigen over de verklaring, die nieuw licht werpt op het ongeval en alsnog kan leiden tot vervol ging van de bestuurder. Carla van der Wal Leerdam Chris van Driel met de foto van zijn zoon Jeffrey. fotoarie kievit - Chris van Driel, vader

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10