II 7 Arno Schipper houdt in de gaten of alle productiepro cessen goed verlopen bij YourSurprise in Zierikzee. „Elke dag is anders." Ik werk op Schouwen- L\ Duiveland in Zierikzee begonnen. „Hun eer ste artikel was een cd'tje met een felicitatieliedje." In 2014 was er ruimte voor Arno bij YourSurprise. „Ze wilden ie mand die wat meer verstand heeft van profielen en kleuren." Arno begon op de werkvloer, de pro ductieruimte waar mokken wor den bedrukt, bekers gegraveerd, spenen een naam krijgen, een steeds groter wordende stapel producten, zoals T-shirts, tassen, dekens en kussens worden be- We hebben zo'n 2000 cadeautjes waaruit mensen kunnen kiezen drukt of op een andere manier worden gepersonaliseerd. „We hebben zo'n 2000 cadeautjes waar mensen uit kunnen kiezen en het worden er steeds meer. We bedie nen zestien landen." Als leidinggevende productie houdt Arno in de gaten of alle productieprocessen lopen zoals ze moeten lopen, is hij een vraag baak en springt hij bij waar nodig. De productievloer bestaat uit twee verdiepingen, met allerlei 'straatjes' waar zo'n 30 mensen werken. Elk soort product heeft zijn eigen bewerkingsplek. „Ik zeg wel eens: we zijn elf winkeltjes in één grote winkel." Als alles loopt, heeft Arno zijn eigen projectjes. „We starten nieuwe projecten op, zoals direct op het T-shirt printen. We kijken dan hoe we die kunnen versimpe len, zodat iemand straks in vijf handelingen een product kan ma ken." Heeft iemand een idee, dan kan dat worden opgeschreven op het bord. „Dat kan iets heel simpels zijn hoor, bijvoorbeeld een lamp boven het inpakstation." Zo werkt het ook met doelen. Om de twee maanden worden met het hele team nieuwe doelen geko zen. Worden die gehaald, dan staat daar een beloning tegenover. „Vanmiddag komen er food- trucks, dus niemand heeft boter hammen bij zich." Het aantal orders groeit. Arno houdt constant in de gaten of zijn team op schema loopt. Er kunnen op een dag zomaar 2500 orders moeten worden verwerkt en met de kerst loopt dat op tot 20.000. „Wanneer mijn dag geslaagd is? Als de teller van het aantal te ver werken orders op nul staat, ben ik blij. Dan hebben we het met het team goed gedaan." Hij heeft zijn draai gevonden bij YourSuprise. „Elke dag is anders." woord leidinggevende", zegt Arno (40). Vijftien jaar werkte hij bij de overbuurman van de inter- netcadeaushop op het bedrijven terrein Zierikzee Zuid. Hij had zijn diploma grafisch vakman be haald en was offset drukker. „Ik zag door de jaren heen steeds meer karren met cadeautjes naar buiten komen bij YourSurprise." Hij werd nieuwsgierig en trok Wouter de Vries aan zijn jas, om eens rond te mogen kijken. Wou ter is samen met Gerbrand Verton (uit de O'Moda-schoenenfamilie) oprichter van YourSurprise. De twee zijn ruim tien jaar geleden op de zolder van de schoenenzaak Ken je dat verhaal van die fabriek waar aan de lopende band cadeautjes naar buiten rollen? Zierikzeeënaar Arno Schipper is een van de mensen die zorgt dat die pakketjes allemaal gemaakt worden en op tijd bij de juiste persoon belanden. Hij is leiding gevende productie bij YourSur prise in Zierikzee. 'One of the guys', noemt hij zichzelf. „Ik voel me niet meer dan een ander. Ik hou niet van het dinsdag 9 oktober 2018 In de nieuwe, wekelijkse rubriek, Ik werk op Schouwen-Duiveland, vertelt een werknemer over zijn werk op het eiland. In deze derde aflevering: Arno Schipper uit Zie- rikzee, werkzaam bij YourSuprise. -Arno Schipper Arno Schipper is leidingge vende productie, maar zo noemt hij zichzelf liever niet. „Ik ben 'one of the guys'." Op de achtergrond is Merel Maljers bezig met printwerk. Arno Schipper houdt door de dag heen de doelen in de gaten. FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA Valeska Nastaly Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50