Q v Vrachtverkeer uit Ouwerkerk geweerd Recreatieverdeel weg volgend jaar af Kwestie over camping blijft op de agenda 6 De derde, nog ontbrekende schakel van de Recreatieverdeel- weg in de Kop van Schouwen wordt volgend jaar aangelegd. Het bestemmingsplan voor de af ronding van de Recreatieverdeel- weg ligt nu ter inzage bij de ge meente. De rondweg moet vooral de verkeersdruk op de Elkerzeese- weg in Scharendijke wegnemen. Nu rijden gemiddeld 4600 motorvoer tuigen per etmaal dwars door het dorp. In de nieuwe situatie kan die drukte naar verwachting uiteinde lijk worden beperkt tot zo'n noo voertuigen, heeft de gemeente Schouwen-Duiveland berekend. Met het voltooien van de derde fase van de rondweg rijdt het recrea- tieverkeer straks zuidelijk onder Scharendijke door. De aansluiting komt bij de Kuijerdamseweg (N652) ter hoogte van camping Duin en Strand. Waar het verkeer vanuit de richting Renesse nu alleen linksaf kan, het dorp in, komt straks een af takking naar rechts. De weg duikt daar de polder in om aan te sluiten op de Weelweg en komt uit bij de rotonde met molen De Lelie. De Weelweg zelf wordt verbreed en ook de rotonde wordt aangepast. Het verkeer kan langs die kant ver volgens Scharendijke in. De ge meente verwacht dat de verkeers drukte tussen de rotonde en de Boutlaan 'beperkt zal toenemen', met zo'n 300 extra voertuigen per etmaal. Het verkeer dat straks vanaf de rotonde zuidelijk afbuigt naar El- kerszee en de Delingsdijk, wordt drukker en groeit volgens de prog nose naar zo'n 1900 voertuigen per etmaal. Dat zijn er 600 meer dan in de huidige situatie. Aanpassing van het kruispunt Elkerszeeseweg en Delingsdijk staat evenwel niet op de planning. Met de aanleg is een investering gemoeid van 2,6 miljoen euro. Dat geld wordt opgehoest voor de pro vincie, de gemeente en waterschap Scheldestromen. Het bestem mingsplan voor het laatste plukje Recreatieverdeelweg ligt tot en met 12 november ter inzage via de inter netsite van de gemeente. Belang hebbenden kunnen binnen die pe riode bij de Raad van State nog be roep aantekenen tegen het beoogde traject. Mocht dat gebeuren, dan loopt de uitvoering verdere vertra ging op. Stroef De ontbrekende schakel in de wes telijke verbindingsroute had er aan vankelijk in 2025 al moeten liggen, aansluitend op het voltooien van de tweede fase tussen Renesse en Scharendijke (mei 2014). Het eerste wegdeel (Burgh-Haamstede-Re- nesse) werd in 2003 in gebruik ge nomen. Het afbouwen van de weg nam vooral extra tijd in beslag door bezwaren tegen de aanvankelijke voorkeursroute van provincie, ge meente en waterschap en de stroef verlopende grondaankopen. De Recreatieverdeelweg moet het doorgaand verkeer weghouden uit de dorpen in de Kop van Schouwen. Ook in de recreatiegebieden zelf is het zo al rustiger geworden. De verkeersborden zijn onlangs ge plaatst. Op de ring en enkele om liggende straten zijn vrachtwagens en bussen verboden. De dorpsraad besprak gisteren met de gemeente de praktische kant van het verbod. Vrachtverkeer en autobussen die zonder bestemming de ring van Ouwerkerk op komen, rijden zich voortdurend vast. Bomen en strui ken raken beschadigd. „Er zit een aanhoudende kromming in de ring", vertelt Chris Visser, voorzit ter van de dorpsraad Ouwerkerk. „Grote wagens kunnen daardoor niet meer achteruit als ze eenmaal op de ring zitten. Ze moeten bijstu ren willen ze verder kunnen. Daar bij nemen ze leibomen mee en richten dus schade aan struiken aan", aldus Visser. De voorzitter van de dorpsraad woont zelf op de ring en sprak met de gemeente over ontheffmgshou- ders. „Natuurlijk moet het vracht wagenverbod voor de kern niet de vaste leveranciers en bezorgings services treffen. Het voorstel is om de ontheffingen voor Zierikzee ook voor Ouwerkerk te laten gelden. Het vrachtwagenverbod moet wel praktisch zijn, handhaafbaar en geen woud van administratie ople veren." Nuances Op 12 november vraagt de dorps raad in een openbare vergadering hoe bewoners de waarschuwende verkeersborden en de huidige ver keerssituatie ervaren. „Dan kun nen we misschien nog nuances aanbrengen", aldus Visser. De gemeente Schouwen-Duive land besloot het inrijverbod voor vrachtwagens en autobussen in te voeren voor de Laan der Wereldve teranen, de Haneweg, de Phoenix- straat, de Noorsestraat, de Zweed- sestraat, de Enschedesestraat, de Zuidstraat en de Westelijke Ach terweg. IN DE REGIO Lezing voor Vrouwen van Schouwen Omgaan met pubers Taaicafé MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 9 oktober 2018 SD Voltooiing van rondweg in zicht Marcel Modde Scharendijke De aansluiting komt bij de Kuijerdamseweg (N652) ter hoogte van camping Duin en Strand, foto ernesta verburg ZIERIKZEE De raadsver gadering van de gemeente Schouwen-Duiveland over onder meer camping Duin rand in Burgh- Haamstede gaat don derdag 1 4 V gewoon door. Be- halve SP'er I Anita de Vos (foto) zijn er geen raadsleden die het onderwerp van de agenda willen halen. De Vos pleitte daarvoor uit onvrede over de summiere verklaringen van eigenaar Machiel Blom over zijn plannen. Er komen wel veel insprekers. Hoewel die zich niet vooraf hoeven aan te melden, hebben vijf dat er toch al gedaan. Er worden er meer verwacht. In Ouwerkerk komt geen vracht wagen meer binnen. Verkeers borden waarschuwen chauf feurs dat ze er zonder onthef fing niets meer te zoeken heb ben. Gerrit van Loon Ouwerkerk BURGH- HAAMSTEDE Conny Schoenma kers, natuurdeskun- dige en eigena resse van siroop keuken Zeeroop, geeft vanmiddag om 14.00 uur een lezing in dorpshuis De Schutse. De lezing is een ini tiatief van de Vrou wen van Schouwen. ZIERIKZEE GGD Zeeland be gint donderdag met de gratis oudercur sus 'omgaan met pubers'. De cursus is bedoeld voor ou ders/verzorgers van pubers tussen de 11 en 16 jaar. Deelnemers krijgen informatie over de ontwikkeling van de doelgroep en over te gebruiken op- voedvaardigheden. De cursus begint om 19.30 uur in het gemeentehuis van Schouwen-Duive land. Meer info: ggdzeeland.nl/ pubercursus. ZIERIKZEE Bibliotheek Ooster- schelde houdt morgen een Taai- café in Zierikzee. In het Taaicafé ver beteren bezoekers hun Nederlands. Dat doen ze door te praten met el kaar over het thema van die mid dag. Iedere bijeen komst heeft een ander thema. Ook zijn er vrijwilligers aanwezig die hulp bieden en vragen over de Neder landse taal beant woorden. Vrije inloop van 14.00 tot 15.15 uur. Meer informatie is te vinden op biblio- theekooster- schelde.nl/taalhuis. SCHOOLBIBLIOTHEEK M 0^ RENESSE Jens Franke kiest samen met zijn moeder een boek uit. Basisschool Het Stapelhof in Renesse heeft giste ren een eigen bibliotheek in gebruik genomen. De leeszaal werd na een muzikale opening op het schoolplein ingewijd. De schoolbieb begint met ruim 160 nieuwe boeken. Het Sta pelhof doet mee aan een specifiek programma van bibliothe ken, scholen en gemeenten om taalontwikkeling, leesbevor dering en mediawijsheid van kinderen te versterken. Morgen komt boerin Bertie Steur langs, om in het kader van de Dag van de Duurzaamheid voor te lezen, foto ernesta verburg BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 14.00 uur: Vrouwen van Schouwen, Lezing door Conny Schoenmakers over Zeeroop; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Handmade Studio, 19.30 uur: Kantkloscafé; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 uur: Natuurrondvaart; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00-16.30 uur: Koersbal en soos; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 19.15-22.30 uur: Vrij bridgen met prijzen; NOORDGOUWE Dorpshuis, 9.30-11.30 uur: Badminton Senior en BC Noordgouwe; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewe gen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartvereniging Smijt Maar Raak; RENESSE Blikmuseum, 10.00-12.00 uur: Kerstexpositie; Dorpshuis, 19.15-20.15 uur: Yoga Steffine; SCHARENDIJKE Dorpshuis de Putmeet, 13.00- 16.00 uur: Tekenen en Schil deren; SEROOSKERKE Dorpshuis, 14.00 uur: Bewegen op muziek, 15.15 uur: Koersballen; SIRJANSLAND Dorpshuis, 19.15 uur: Bewust en ontspannen bewegen; ZIERIKZEE FiZi, 14.00 uur: Den Skyldige (The Guilty); Gymzaal Pontes Pieter Zeeman, 19.00-21.00 uur: Tai Chi en Qigong lessen; Het Luitje, 14.00 uur: Zeehon- denrondvaart; Stadhuismu seum, 11.30 uur: Rondwande ling struikelstenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49