Leidend duo houdt marge het heetst van de familiestrijd i» 11 Vijfde snelste Zeeuwse Doordat Franse (Goes) en Ab denbi (Vlissingen) dat op een ho ger niveau hebben gedaan dan Van Duijvenbode (FC De West hoek) staan zij nog altijd geza menlijk aan de leiding in het PZC- topscorersklassement. Franse (in de topper tegen AD O'20) en Abdenbi (in het ver loren duel bij Minor) voegden af gelopen weekeinde elk één goal toe aan hun totaal; Van Duijven bode maakte er twee tegen Stave- nisse (4-0-zege). De eerst belager van het lei dende duo is Sinan Coban van HW'24. Net als Van Duijvenbode heeft hij voorlopig in alle (drie) competitiewedstrijden van zijn club gescoord. Met zijn doelpunt tegen SAB bracht hij zijn totaal op zes treffers. Sylvio Hage meldde zich ook in de kop. De nieuweling van Yer- seke vormt momenteel met Arjen de Koeijer een dodelijk duo in de aanval. Zaterdag slachtten ze sa men Bruse Boys (4-1-zege, beiden met twee goals). Sylvio Hage heeft er nu vier, titelverdediger Arjen de Koeijer staat op drie. Voetbal Awards In het kader van de Zeeuwse Voetbal Awards werd Goes-doel- man Brian Meulmeester gekozen toto Speler van de Week. Hij hield zijn ploeg tegen ADO'20 meer dere keren op de been. Annemiek de Steur van IJzendijke werd Speelster van de Week. De titel Trainer van de Week ging naar Rogier Veenstra door de 5-0-winst van Goes tegen de on geslagen nummer twee ADO'20. En ook het predikaat Club van de Week was voor Goes vanwege de eclatante zege in de derde divisie, waardoor de ploeg nu derde staat. De eerste goal van Yarick Dorst voor tweededivisionist Baren- drecht (een fraaie vrije trap) werd uitgeroepen tot Doelpunt van de Week. Ik heb dus nog wel even om nog meer stappen te maken voor meervoudig gehandicapte kinderen. Ze heeft dan geen tijd om zaterdag of zondag haar krachten te meten met anderen. „Ik ben ook helemaal niet bezig met het opbou wen van een carrière", liet ze weten. „Misschien dat ik nu wel wat meer wedstrijden ga lopen. Ik ga dat nog eens bekijken." De wedstrijd van zaterdag ging hard van start, merkte de Vlis- singse. Toch kon ze relatief mak kelijk lange tijd bij de voorste dames aanhaken. Ze wilde ook mee, want ze had zich ten doel gesteld sneller te zijn dan twaalf maanden er voor. Tot voorbij Domburg zat ze ook nog 'gewoon' bij Monique Verschuure, de uit eindelijke nummer twee. „Maar toen werd het pittiger. Mijn benen waren helemaal volgelopen", vertelde Luitwie ler. „En in de laatste ki lometers was het echt knokken. Het beste was er toen wel af." De verrassing was helemaal compleet ge weest als ze ook nog het podium had ge haald, maar bij Westka- pelle merkte ze dat die stunt er niet in zat. Luitwie ler: „We moesten bij het KNRM-station een lusje lopen van een paar honderd meter. Daar zag ik dat Melanie Spruijt eraan kwam. Zij liep daar nog heel makkelijk, terwijl ik niets meer over had. Tja, toen wist ik dat het niet meer lang zou duren voordat ze mij voorbij zou gaan." In de top vijf van de Kustmara- thon was Luitwieler zaterdag ruimschoots de jongste. Liselotte van den Berg (36), Monique Ver schuure (38), Melanie Spruijt (38) en Monica Sanderse (36) hebben meer ervaring en inhoud. „Ze zeggen dat je rond die leeftijd van hen ook pas op je sterkst bent", reageerde de Vlissingse. „Ik heb dus nog wel even om nog meer stappen te maken." TOPTIJD Topscorer 2 1 1 1 1 2 1 L 1 T 1 zelfs dat zijn zoon overliep van ver trouwen. „Hij zou tegen ons gaan scoren, dat wist-ie zeker. De vraag was alleen of het met de rechter- of de linkervoet zou zijn." In de voorbereiding troffen beide teams elkaar ook al. Het oefenpotje eindigde in 4-4. Mooie uitslag, vond Edwin. „En ja, toen scoorde Wessel wel." Het familiegehalte langs de lijn in Waarde was groot. Dat zag Edwin vanaf de bank ook wel. „Zijn moeder komt altijd kij ken. Er waren neven en nichten van hem, veel vrienden." Als vader was hij trots op het ge baar van zijn zoon, na afloop. „Hij kwam meteen naar me toe. Hij heeft het op de goede manier opge pakt." 's Avonds aan tafel in Rilland was alles ook pais en vree. Lang was de nazit volgens Edwin niet. „Wij moesten vroeg naar bed. Want op zondag stond de Wandel marathon op het programma." In het gezin In de Weij is deel name aan het evenement een tra ditie. Pa, ma, en de zus van Wessel, wandelden mee. Aan de finish werden ze opgewacht door Wessel, zijn vriendin en nog wat vrienden. Sans rancune. Zelf meewandelen deed de in Tilburg bedrijfsecono mie studerende Wessel niet. Met angst voor steekjes onderweg over de 2-0 had het niets te maken. „Ik heb twee keer meegelopen. Maar ik vind het nogal ver." Als trainer van Waarde is Edwin tevreden met de seizoensstart. Beide partijen tot dusver overtui- Het was ook een terechte overwinning voor Waarde, dat scheelt gend gewonnen, nog geen tegen- goals. „Met het resultaat is helemaal niets mis. Wel moet ons voetbal be ter worden." Komende zaterdag wacht Stavenisse, uit. „Altijd lastig. Vooral nu die ploeg nog geen pun ten heeft behaald." Bij Rillandia loopt het nog niet, zoals het zou moeten gaan. De ploeg heeft na de degradatie uit de derde klasse tijd nodig, zegt Wessel. „We zijn een team in opbouw." Stephan de Leeuw vertrok naar Krabben- dijke en wervelwind Adderahin el Fadili koos voor het zaterdagteam van Dosko. Diego van den Heuvel en Lars van de Griek zijn tegen woordig in het derde team te be wonderen, net als Mehmet Dolma. „We hebben veel ervaring ingele verd. Met zoveel jonge spelers duurt het even, voordat alles op z'n plaats valt." dinsdag 9 oktober 2018 GO Erwin Franse, Abdoe Abdenbi en Gijs van Duijvenbode. Een mooi rijtje. Het zijn momenteel de drie productiefste spelers op de Zeeuwse velden. Ze heb ben er alledrie zeven gemaakt. Rudy Boogert Vlissingen - Samantha Luitwieler Samantha Luitwieler mag zich na zaterdag de vijfde snelste in Zeeland woon achtige vrouw in de Kust- marathon noemen. Slechts vier atletes liepen ooit sneller dan haar tijd van 3.16.32. Marlies Kort (Zierikzee) 3.03.14 (2004)* Anjolie Engels (Middel burg) 3.03.16 (2012) Monique Verschuure (Yer- seke) 3.06.32 (2018) Leonie Ton (Lewedorp) 3.16.17 (2014) Samantha Luitwieler (Vlis singen) 3.16.32 (2018)* Marlies Kort was in 2012 nóg sneller (3.01.38), maar op dat moment woonde ze in Curagao. Erwin Franse Goes 3edivzon 7 2 14 Abdoe Abdenbi Vlissingen HBzon 7 2 14 Sinan Coban HVV'24 3Azon 6 15 9 Daniël Wissel Goes 3e div zon: 4 8 Gijs van Duijvenbode De Westhoek 4B zat 7 7 Sylvio Hage Yerseke 2Ezat 4 1,5 6 Kyle Doesburg Hoek 1 3e div zat! 3 2 ,5 6 Riklmpens Hoek 1 3e div zat J 3 6 Wouter Ghijs - Hoofdplaat 1 5Azon 6 1 6 Jens Pyfferoen Sluis 5Azon r 6 1 6 Arjen Versluijs Oostburg 4A zon 5 5 Ronald Zwager Duiveland 4B zat 5 5 Joran Maliepaard Duiveland 4 4Bzat 5 1 5 Simon van Dongen SKNWK j4B zat 5 5 rilland.spar.n - zoon Wessel In de Weij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43