Altijd aanvoerder, ook in O O) CD O l 10 ZE Van Schilt eindigt in Chili als achtste Vier zeges DZK op hoogste niveau Seizoen voorbij voor Goes-spits Franse Twee Forza-turners naarjeugd-WK De Vlissingse atlete, die weinig wedstrijden loopt, duikt twintig minuten onder haar tijd van vorig jaar. KUSTMARATHON VERRASSING De Zeeuws-Vlaamse ultraloper Bart van Schilt, die net over de grens in België woont, heeft zijn vierde woestijnwedstrijd van 2018 voltooid. Hij eindigde de Atacama Crossing in Chili zondag als achtste. Bij de race moest er in zes dagen tijd 250 kilo meter afgelegd worden. De langste etappe was op de vrijdag: er moest 79 kilometer door een soort maanlandschap gelopen worden. Van Schilt deed daar dik elf uur en finishte als zesde. Van Schilt (40) wil in november ook nog The Last Desert lopen, een wedstrijd van 250 kilo meter op Antarctica. De zwemmers van De Zeeuwse Kust (DZK) streden in de eerste ronde van de nationale zwemcompetitie voor wat ze waard waren. Met een puntentotaal van 5805,99 leverde de terugkeer op het hoogste clubniveau van Ne derland een zestiende plaats op in de rang schikking, van de achttien clubs. De achter stand van DZK op de nummer twaalf (WS Twente) bedraagt slechts 19,5 seconden. En kele DZK-zwemmers toonden al vroeg in het seizoen hun vorm en dat resulteerde in vier overwinningen: van Melle van Gemert, Yorick Visser, Guido Brink en Bridget de Bat. Het seizoen is ten einde voor Daniël Wissel. De aanvaller van derdedivisionist Goes heeft zijn voorste kruisband afgescheurd. „Het slechtste wat kon", reageerde hij gisteren ba lend. De centrumspits verliet vorige week te gen Jong FC Volendam (5-1-nederlaag) per brancard het veld. Toen al werd gevreesd voor een ernstige knieblessure. Afgelopen week einde was Wissel toeschouwer bij het duel te gen ADO'20 (5-0-zege). Hij bewoog zich voort zonder krukken. Stilletjes werd gehoopt dat de kwetsuur zou meevallen. De uitslag van de MRI-scan maakte gisteren een einde aan deze illusies en schetste het doemscenario. De Middelburger wacht een revalidatieproces van minimaal negen maan den. Tussentijds wordt hij geopereerd. De da tum hiervoor is nog niet gepland. Twee springers van het Goese Forza Gymnas- tica hebben zich geplaatst voor het jeugd-WK, dat in november in Sint-Petersburg is. Nard Tieleman (15) uit Sint Kruis neemt al voor de vierde keer deel aan de mondiale titel strijd. De Zeeuws-Vlaming heeft zich gekwa lificeerd op de trampoline. Remo Schrier (12) uit Goes zal in Rusland zijn debuut maken. Hij doet mee aan twee onder delen: trampoline en dubbele minitrampo- line. Kloetinge Youri Bonte Onmiddellijk na het laatste fluitsignaal stapte hij op pa Edwin af, de winnende trai ner van de thuisclub. „Dat had hij me van tevoren ook op het hart gedrukt. Vooral geen gekke dingen doen, in het heetst van de strijd." En dus was er een spontane omhelzing voor pa, plus de welgemeende feli citaties. „Het was ook een terechte Wessel zou tegen ons gaan scoren, dat wist-ie zeker overwinning voor Waarde, dat scheelt." Natuurlijk waren er thuis in de aanloop naar de derby steek jes over en weer. Edwin vond Dé verrassing van de zestiende Kustmarathon was Samantha Luitwieler. Nadat zij zaterdag vierde werd in de vrouwenwedstrijd, vroegen ve len aan haar: Waar kom jij van daan? „Nou, gewoon uit Vlissin gen, antwoordde ik." Luitwieler doet nauwelijks aan wedstrijden mee en viel daar door in aanloop naar de Zeeuwse hoogmis niet zo op. Maar een maal op weg van Burgh naar Zoutelande liet de 29-jarige atlete haar goede duurvermogen zien. Ze kwam binnen in 3.16.32 uur, waarmee ze dik 20 minuten snel ler was dan bij haar debuut in 2017. En ze liet onder anderen Mo- nica Sanderse, de winnares van de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen, achter zich. „Voor een deel is die progressie te verklaren door de weersomstandig heden", zei Luitwieler gisteren. „De wedstrijd van vorig jaar was van wege de regen heel pittig. Nu was het juist heel lekker om te lopen. Ook ben ik vooruitgegaan doordat ik nu bij de Loopgroep Zeeland zit van Anthony van den Berg. Ik train met hem op de baan. Interval. Hij zorgt dat ik nu beter op mijn tech niek let." Dat Luitwieler niet vaak wed strijden loopt, heeft voor een groot deel te maken met haar werk. Door deweeks is ze actiefin de kinderop vang. En tweemaal in de maand verzorgt ze een logeerweekend dinsdag 9 oktober 2018 ATLETIEK ZWEMMEN VOETBAL TRAMPOLINESPRINGEN GO J Voetballer Rut- ger van Ros- sum is gestopt bij Kloetinge. De aanvaller valt al sinds zijn komst in de zomer van 2017 van de ene blessure in de andere. Vorig seizoen kwam hij tot slechts zes optreden in de competitie, waarin hij wel drie keer scoorde. Hij heeft inmiddels overschrijving aangevraagd naar Luctor Heinkenszand. Karter Youri Bonte (12) uit Vrouwenpolder heeft zich ver zekerd van het GK4-kampi- oenschap in de X30 Cadet klasse. Na zijn drie manche overwinningen op het circuit van Spa-Fran- corchamps, waar de vijfde ronde was, is hij door de con currentie niet meer te achter halen. Er is nog één ronde in Genk. Eerder in 2018 werd Bonte al Nederlands kampioen in de klasse X30. Een aanvoerder heeft altijd een voorbeeldfunctie, ook als hij net verloren heeft van zijn vader. Dat hield Rillandia-aanvoerder Wessel in de Weij zaterdagmid dag voor ogen, na de 2-0 neder laag bij Waarde. Ben van den Aarssen Rilland - vader Edwin In de Weij o. Daniël Wissel (links), fotojohan van der heijden Luitwieler was de grote onbekende Roeland van Vliet Vlissingen Samantha Luit wieler is op het strand op weg naar een verras sende vierde plaats in de Kustmarathon. FOTO ARJAN SCHOTANUS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42