Foto van fiets maakt terugvinden na diefstal makkelijker CU wil toeteren in trouwstoet bestraffen 6 'Ja' voor Waterpark Veerse Meer niet van harte De aanleg van het nieuwe recreatiepark Waterpark Veerse Meer bij Arnemuiden gaat door. De gemeenteraad van Middelburg heeft gisteravond ingestemd met het project en daarmee een miljoenenverlies afgewend. Een echte keuze had de raad ook niet, klonk het meermaals. Viel eer der al de conclusie 'slikken of stik ken', de PvdA voelde zich 'met de rug tegen de muur' gezet, zei Mehmet Kavsitli. D66-fractievoor- zitter Rob van Eijkelenburg: „Als het niet kan zoals het moet, dan moet het maar zoals het kan." De SGP had er al evenmin 'een supergevoel' bij, erkende Mare Overbeeke. De dilemma's werden in alle frac ties gevoeld: een miljoenenverlies voor de gemeente nemen of nog meer landschap aan het Veerse Meer opofferen; meer toeristen naar de gemeente halen ten koste van gro tere verkeersdrukte in en rond Ar nemuiden; jaarplaatshouders van de oude camping wegjagen ten gunste van een mooi, ruim opgezet, groen park met (op termijn 8oo) aantrek kelijke vakantiehuizen. Alleen SP en GroenLinks lieten de nadelen uiteindelijk zwaarder we gen. „Ja zeggen is aanlokkelijk maar dat gaat ook in tegen één van onze belangrijkste uitgangspunten", ver- klaarde Marian Golsteijn van GroenLinks. „En dat is een open landschap behouden." In dezelfde spagaat zat de SP, verklaarde Huib Ghijsen. „Het is een aantrekkelijk plan, met economische voordelen en een betrouwbare partner in Drie star. Maar ook met heel veel huizen. En het gebied verliest zijn ongerept heid. De balans slaat door naar te gen." GroenLinks en SP hadden wel in gestemd als het plan van Driestar voor Waterpark Veerse Meer zich had beperkt tot alleen het oorspron kelijke plangebied van het recreatie park: camping De Witte Raaf en di recte omgeving. Driestar wil op dat deel 6oo huizen bouwen, maar wil ook een gebied ernaast bebouwen met nog eens 200 huizen. Voorbarig De belangen van de jaarplaatshou ders, die nu hun vaste campingplek- ken verliezen, zat meerdere partijen wel dwars. De SP probeerde hen te helpen door te pleiten voor een ho gere verhuisvergoeding. Dat ging de raad te ver. „Het is ook voorbarig", reageerde LPM-fractievoorzitter Piet Kraan. „Daar moet eerst over wor den overlegd door de betrokkenen met Driestar. We willen ze best hel pen, maar niet op voorhand meer geld toezeggen." De zorgen in Arnemuiden over de te verwachten toename van de ver keersdrukte in het dorp, vonden wel ruim gehoor. De Bewonersgroep Arnemuiden wordt op aandringen van de voltallige raad als 'partner' betrokken bij de plannen, zodat er structurele oplossingen komen. Be halve de belangen van Arnemuiden worden ook die van andere betrok kenen - zoals buurgemeenten Goes en Borsele - in kaart gebracht en met hen besproken. Een motie van de WD om dat 'omgevingsmanage- ment' veilig te stellen, werd met ruimte meerderheid aangenomen. Maak een foto van je fiets, dan is die makkelijker op te sporen na diefstal. Dat advies geeft de Middelburger Hans Hubregtse aan alle fietsenbe- zitters. Laten graveren is ook een aanrader: dat kan donderdag bij het station in Middelburg. Hubregtse is 'adviseur openbare orde en veiligheid' bij de gemeente Middelburg. Hij merkt maar al te vaak dat gedupeerde eigenaren slechts een zeer onvolledige be schrijving kunnen geven van hun fiets na een diefstal. Dat probleem is volgens hem te verhelpen door even een paar foto's te maken. „En laat je fiets ook graveren", vervolgt hij. „Dat kan aanstaande donderdag tussen 11.00 en 16.00 uur voor het station. Door een fiets te graveren, wordt deze ook geregistreerd en is makkelijker terug te vinden." In Middelburg worden vooral rond het station veel fietsen gesto len. Exacte aantallen kent Hu bregtse niet, omdat lang niet ieder een aangifte doet. „Zeker als een fiets niet verzekerd is. Dan horen wij vaak helemaal niets." Hij vindt dat jammer. „Dankzij aangiftes zijn gemeente en politie veel beter in staat om gericht in actie te komen tegen fietsendieven." Hubregtse heeft het idee dat rond het station soms professionele ben des bezig zijn die in één keer grote hoeveelheden fietsen meenemen. „We merken namelijk dat er soms een heleboel fietsen tegelijk wor den vermist." Hij raadt eigenaren aan om een fiets altijd 'aan de wereld vast te zetten'. „Doe dus niet alleen het fietsslot dicht. Maar maak ook ge bruik van een kettingslot om de fiets aan een paal, een beugel, een boom of iets anders vast te maken, zodat die niet probleemloos ver sleept kan worden." Het preventieteam dat donder dag fietsen graveert, geeft eigena ren ook advies over de geschiktste sloten. IN DE REGIO Op zoek naar vleermuizen Opening expositie Concert van Molly Malone MIJN DORP, MIJN STAD AAGTEKERKE KOUDEKERKE dinsdag 9 oktober 2018 WA Recreatiepark mag er komen Maurits Sep Middelburg Middelburg stemde 'noodgewongen' voor Wa terpark Veerse Meer. FOTO MARCELLE DAVIDSE VLISSINGEN De politie moet strenger optreden tegen overlast veroorza kende trouwstoeten. Zonder nood zaak claxonne rende au tomobilis ten moeten door de poli tie op de bon worden geslin gerd. Dat betoogt de Vlis- singse fractie van de Chris tenunie. Raadslid Coen van Dalen (foto) vindt dat de poli tie afgelopen zaterdag haar gezag had moeten laten gel den na een melding over overlast op de boulevard. Tientallen auto's en motoren zorgden voor geluidsover last. De politie liet weten dat er slechts één melding bin nenkwam en geen overtre dingen zijn geconstateerd. Emile Calon Middelburg MIDDELBURG De landelijke ver eniging voor veldbi- ologie, afdeling Walcheren, houdt morgen een vleer- muizenexcursie op het Bolwerk (naast de Joodse begraaf plaats). Het is de week van de veldbi- ologie, daarom kun nen deze keer ook niet-leden gratis mee op excursie. Deelnemers maken kans om de dwerg vleermuis, de laat- vlieger en de water vleermuis te ont dekken. De excur sie begint om 19.15 uur. MIDDELBURG Het Deutsche Ar- chitekturmuseum DAM is van morgen tot en met zaterdag 1 december te gast bij ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland met de ex positie 'At Home, samen bouwen samen doen'. Deze expositie staat in het teken van de architectuur. De officiële opening vindt vrijdag om 15.00 uur plaats in de Zeeuwse Biblio theek, Kousteense- dijk 7. Aanmelden kan door te mailen naar secretariaat@dezb. nl. OOST-SOUBURG Molly Malone geeft zaterdag een con cert in de Histori sche Kerk Souburg. Molly Malone speelt een verras send repertoire: het eigen geluid heeft een hoog Iers ge halte, met af en toe een uitstapje naar het Nederlandse kroegenlied. Kaarten kosten 12,50 euro in de voorverkoop, aan de deur 15 euro. Het concert begint om 20.00 uur. VLIEGERFEEST CADZAND Vliegers van allerlei pluimage zijn komend weekeinde weer te bewonderen op het strand van Cadzand. Bij strandpaviljoen Caricole, Duinovergang 8, gaan de vlie gers zondag 14 oktober om 11.00 uur de lucht in. De Vlieger feesten worden al 32 jaar gehouden, met steeds drie evene menten op een jaar. De laatste editie, in juli van dit jaar, viel grotendeels in het water door de regen. Voor dit feestje ziet het weerbericht er beter uit. De Vliegerfeesten duren tot 17.00 uur, de toegang is gratis, fotocamileschelstraete Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00-16.30 uur: Soos voor se nioren met o.a. biljarten, kaar ten en koersballen; DOMBURG Strandhotel Duinheuvel, 12.00- 17.00 uur: Expositie Peter van Berkel, Diaz Marrero, Sheila van Berkel, Marius Weststrate en Daniël Steenbergen; GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmerdor, 18.30- 19.30 uur: Activiteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis voor kinderen van 7 -12 jaar; De Klimop, 14.00-16.00 uur: Middag voor sociaal contact, waar gehandwerkt wordt; MIDDELBURG Zeeuws Archief, 09.00-17.00 uur: Expositie 'de 9 levens van kaartmaker Cornelis Goliath'; Sportpark de Sprong, 09.00- 12.00 uur: Tafeltennis voor (50+); Desafinado, 10.30-12.30 uur: Schrijfcafé voor vrouwen; Cinema Middelburg, 20.00 uur: Vertoning 'Thank you fort he Rain'; OOSTKAPELLE De Halve Maan,14.00-16.30 uur: Koersbal; OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden; 10.15-11.45 uur: Spel- en sport- morgen voor 55+'ers; VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur: Handwerk- café; VLISSINGEN Gymzaal Theo Thijssen, Troelstraweg 473,16.00 uur: Kleutergym.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38