Salar Azimi koopt Belgische voetbalclub Wasco Middelburg opent haar deuren! T WASCO 5 Rob de Winter naar conferentie in LA ffS® Kom snel langs en profiteer van onze openingsacties! „Hartstikke gaaf', zegt De Winter over de uitnodiging om te komen spreken op Adobe MAX. „Het is toch de grootste conferentie we reldwijd op dit gebied. Ik was heel verrast dat ik hiervoor werd uitge nodigd. Als bezoeker ben ik er al twee keer eerder geweest. Nu sta ik er zelf." Ineens vindt hij zijn naam terug tussen grootheden zoals regisseur Ron Howard, een van de andere sprekers. Op de driedaagse confe rentie, die maandag begint, worden 15.000 bezoekers verwacht. Dins dagavond verzorgt de Amerikaanse muzikant Beek er een exclusief op treden. Adobe-expert De Winter is niet voor niets ge vraagd. Hij geldt al jaren als Adobe- expert en geeft trainingen aan be drijven en overheden. „Het is be gonnen als een hobby. Ik heb de pabo gedaan, waar ik al bezig was met het maken van websites, fol ders en dat soort dingen. Na de pabo ben ik daarin verder gegaan en heb een grafische opleiding in Rot terdam gevolgd." Toen hij ging lesgeven op het Grafisch Lyceum Rotterdam, werd hij op het spoor gezet van de exa mens die voor elk Adobe-pro- gramma (zoals Photoshop, Illustra tor en InDesign) bestaan. Wie daar voor slaagt, mag zich gecertificeerd expert noemen. „Er zijn veel men sen die de examens proberen, maar de meeste zakken ervoor. Je moet alle vragen beantwoorden zonder dat je het programma erbij hebt. Ik ben op zich wel gewend om voor groepen te staan, maar dit zijn allemaal mensen die echt weten waar ze het over hebben Dat betekent dat je alles moet kun nen visualiseren, tot en met het kleinste knopje in het diepste menu." In Los Angeles presenteert hij vier sessies, die allemaal in korte tijd waren volgeboekt. „Ik begin mijn sessie met het maken van icoontjes, maar ga daarna een stap verder door te laten zien dat je ze ook kunt animeren en interactief kunt maken. Dit is voortgekomen uit een project dat ik voor Delta heb gedaan. Onder meer in de app waarin je je energieverbruik kunt bekijken, worden mijn icoontjes gebruikt." Thuis, in Wemeldinge, loopt of fietst hij vaak naar het strand. „Om inspiratie op te doen voor trai ningen, workshops of grafische vormgeving. Na zo'n rondje heb ik gelijk een hoop ideeën. Ik vind het vooral leuk om dingen niet te moei lijk te maken, want mensen moe ten er vloeiend mee kunnen wer ken. Het gaat uiteindelijk om de ge bruiker en niet om jou als vormge ver." Typografie Zelf kan hij al blij worden van een mooie letter in een krant of tijd schrift. „De juiste typografie maakt - of breekt - je totale vormgeving. Eigenlijk lijkt het maken van icoon tjes wel een beetje op het maken van een lettertype. Ze moeten alle maal mooi bij elkaar passen en één geheel vormen." De trip naar Los Angeles is span nend, zegt De Winter. „Ik ben op zich wel gewend om voor groepen te staan, maar dit zijn allemaal mensen die echt weten waar ze het over hebben. Toch mag ik proberen ze iets bij te brengen. Je ziet vaak dat sprekers nog een keer worden uit genodigd als het goed is bevallen, dus wie weet mag ik volgend jaar weer. Dat zou wel mooi zijn." VLISSINGEN Miljonair Salar Azimi wordt vrijwel zeker eigenaar van de Belgische amateurvoetbal club Patro Eisden Maasmechelen. De Aardenburger heeft een mon delinge overeenkomst bereikt. „Het is alleen nog zaak dat alles op papier wordt vastgelegd." De steenrijke Azimi had eerder zijn zinnen gezet op profclub Roda JC en later op FC Dordrecht, maar telkens liepen de onderhandelin gen op niets uit. Azimi is blij dat hij nu rond is met Patro Eisden. „Je ziet veel mensen die een club overne men en er flink wat geld in steken, zeg maar gerust over de balk smij ten. Ik zie een voetbalclub vooral als onderneming. Als je die met goed verstand runt, met een gezonde boekhouding, dan kan dat winstge vend zijn. Daarvan ben ik heilig overtuigd." Patro Eisden Maasmechelen, dat uitkomt in de tweede klasse van het Belgische amateurvoetbal, is een club met mogelijkheden, vindt Azimi. De ploeg wordt getraind door Stijn Stijnen, oud-doelman van Club Brugge en het Belgische nationale elftal. „Stijn is een goede vriend van me", zegt Azimi. „En Patro is een club waarmee je om hoog kunt. In de regio gebeurt wei nig op het gebied van sponsoring. Ik zie mooie doelen voor me, die ook echt haalbaar zijn. Het is de be doeling dat de club binnen zeven jaar net als in de jaren 60 weer op het hoogste niveau van België voet balt." Azimi was er afgelopen weekend bij toen Patro met 3-1 won van Berchem. „Het eerste effect is er al", lacht Azimi. Wat voetbal betreft richt Azimi zich nu volledig op Patro, al blijft hij warme gevoelens houden voor profclub NAC en dichter in de buurt voor HSV Hoek. Voor de Zeeuws-Vlaamse derdedivisieclub heeft hij nog steeds een promotie feest op de agenda staan. @\te>mLATie oams giwgn Zeeuws Misje sn di voe dinsdag 9 oktober 2018 Rob de Winter (36) uit Wemel- dinge vliegt donderdag naar Los Angeles. Daar mag hij een groot aantal toehoorders, onder wie mensen van Google en Micro soft, de kneepjes van Adobe- software bijbrengen. Rolf Bosboom Wemeldinge - Rob de Winter, Adobe-expert GO Zeeuw spreekt op Adobe-top SANITAIR (0VfRWARMlNS- [1 VUASÖD -ZBT i'W UOETEN AM D€ WAUW ZCALAmD SM Wasco, de meest toonaangevende groothandel in de installatiebranche opent op maandag 1 oktober haar 35e vestiging. Ook in de Zeeuwse hoofdstad Middelburg staan wij nu klaar voor de vakman. In onze vestiging vindt u het meest uitgebreide assortiment verwarming, sanitair, onderdelen, koeltechniek en ventilatie op voorraad. Onze medewerkers staan graag voor u klaar en helpen u met vragen over onze producten, diensten en merken. Wij willen u tevreden het pand zien verlaten. 100% tevreden klanten elke dag, daar doen we het voor. We hopen u snel te zien bij Wasco Middelburg! Wasco Middelburg T Diodeweg 61 E 4338 PW Middelburg I 088 099 52 80 vestiging.middelburg@wasco.nl www.wasco.nl O Verwarming Sanitair Onderdelen Koeltechniek Ventilatie Rob de Winter komt graag op het strand van Wemeldinge. „Om inspiratie op te doen voor trainin gen, workshops of grafische vormgeving." fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37