o Jooie Salar Azimi koopt Belgische voetbalclub Ammoniak komt vrij in bedrijfsloods Kapelle PilllK 2 ERNSTJAN ROZENDAAL IUSJ. Column DESTELLING Vandaag: In elke straat moet een AED hangen Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters TELEFONISCHE VERKOOP VAAK MISLEIbENb WAT IS ER PRECIES VERKOCHT ONS HUIS EN ONZE AUTO. Lernout kandidaat voor Europees Parlement Reünie voor oud inwoners dorp MIDDELBURG Tieners opgepakt voor woninginbraak De steenrijke Azimi had eerder zijn zinnen gezet op profclub Roda JC en later op FC Dordrecht, maar telkens liepen de onderhandelin gen op niets uit. Azimi is blij dat hij nu rond is met Patro Eisden. „Je ziet veel mensen die een club over nemen en er flink wat geld in ste ken, zeg maar gerust over de balk smijten. Ik zie een voetbalclub vooral als onderneming. Als je die met goed verstand runt, met een gezonde boekhouding, dan kan dat winstgevend zijn. Daarvan ben ik heilig overtuigd." Patro Eisden Maasmechelen, dat uitkomt in de tweede klasse van het Belgische amateurvoetbal, is een club met mogelijkheden, vindt Azimi. De ploeg wordt ge traind door Stijn Stijnen, oud doelman van Club Brugge en het Belgische nationale elftal. „Stijn is een goede vriend van me", zegt Azimi. „En Patro is een club waar mee je omhoog kunt. In de regio gebeurt weinig op het gebied van sponsoring. Ik zie mooie doelen voor me, die ook echt haalbaar zijn. Het is de bedoeling dat de club binnen zeven jaar net als in de ja- Het is de bedoeling dat de club binnen zeven jaar weer op het hoogste niveau van België voetbalt ren 6o weer op het hoogste niveau van België voetbalt." Azimi was er afgelopen weekend bij toen Patro met 3-1 won van Berchem. „Het eerste effect is er al", lacht Azimi. Wat voetbal betreft richt Azimi zich nu volledig op Patro, al blijft hij warme gevoelens houden voor profclub NAC en dichter in de buurt voor HSV Hoek. Voor de Zeeuws-Vlaamse derdedivisieclub heeft hij nog steeds een promotie feest op de agenda staan. Het gaspakkenteam van de brand weer is gisterochtend uitgerukt na een melding van een ammoniaklek bij een fruitteeltbedrijf ten zuiden van Kapelle. Die was ontstaan bij werkzaamheden in een loods aan de Eversdijkseweg. Twee werknemers kwamen in contact met de stof. Ze werden be handeld door de brandweer en later door ambulancepersoneel, maar ze hoefden niet naar het ziekenhuis. Het gaspakkenteam uit Middelburg, dat wordt ingezet bij een incident met gevaarlijke stoffen, werd opge roepen. Die ploeg draagt onder meer speciale kleding. Door de hoge concentratie ammoniak in de loods kon de brandweer niet met de regu liere kleding naar binnen. Leden van het gaspakkenteam hebben het lek gedicht. De brandweer verrichte ook metingen buiten de loods. Daar bleek niets aan de hand te zijn. Fruittelers gebruiken ammoniak in hun koelinstallaties. Als mensen in contact komen met het gas, kan dat tot irritatie leiden van ogen, huid en slijmvliezen. Bij zeer hoge concentraties is ammoniak levens gevaarlijk. Daarom zijn er strenge eisen verbonden aan het gebruik er van. de Kamerzetel die hij vrijmaakt nu wordt ingenomen door een Zeeuw. Met van gespeelde verbazing uitpuilende ogen riep hij: In Zééland? het leukste gesprek uit de serie. Collega Ferdinand Koppejan en ik probeerden hem op de kast te krij gen door D66 neer te zetten als een Randstadpartij, met veel te weinig oog voor de regio. Anders dan andere lijsttrekkers probeerde Pechtold geen zoete broodjes te bakken. En laten we wel wezen, van ons werd hij natuurlijk niet heel erg zenuwachtig. Met: „Niet zo Calimero hè", bagatelliseerde hij onze opmerkingen over het ontbreken van Zeeland in het ver kiezingsprogramma van D66. Jopie zou opstaan als Zeeuwen hun eigen commissaris van de ko ning kunnen kiezen - boerin Ber rie in plaats van D66'er Han Pol man, zeg maar - riep hij met ge speelde verbazing en een honend lachje: „In Zééland?" In de herha lingen bij Pauw Jinek en DWDD - tot gisteravond aan toe - werd het een ludiek fragment om aan te tonen dat Pechtold hier geen vrienden maakte, terwijl hij juist een uur lang serieus over Zeeland had gesproken. Toen ik hoorde dat Alexander Pechtold opstapt als leider van D66 moest ik aan Daan Wallis denken. 'Huh?', zegt u ver moedelijk. werkt vanuit New York. Zijn eerste schreden op het journalistieke pad zette hij bij de PZC. Zes jaar gele den ontvingen wij samen met Om roep Zeeland de landelijke lijsttrek kers. Onze camjo Daan, die kort daarvoor had gehoord dat de PZC afscheid van hem moest nemen, vroeg ter plekke of Pechtold op ca mera een promo voor hem wilde inspreken. Die deed dat met zoveel verve, dat het Daan een sollicitatie gesprek opleverde bij de NOS. Het was een ongebruikelijke en ge durfde actie, ook van Pechtold. Kamerverkiezingen, kwam Pech told opnieuw naar Zeeland voor een uitgebreid interview met Om roep Zeeland en de PZC. Het werd dinsdag 9 oktober 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik eet nooit fruit op werk 377 reacties SINT-JANSTEEN George Lernout uit Sint Jansteen maakt kans om in het Europees Parle ment te komen. Hij staat derde op de voorlopige kandidatenlijst van 50Plus, na Toine Man- ders en Roy Ho Ten Soeng. Lernout is voor zitter van 50Plus Zeeland en burgercommissielid in Provinciale Staten. Johan Hessing uit Axel staat op de 11de plaats van de kandidatenlijst. De ver kiezing van de Neder landse leden van het Eu ropees Parlement is 23 mei 2019. 50Plus is nog niet vertegenwoordigd in het parlement. WISSENKERKSE Reünie WISSENKERKE Het duurt nog even, maar oud-inwoners van Wis- senkerke kunnen zater dag 11 mei 2019 vast vrij houden in hun agenda. Die dag staat een reünie gepland voor voormalige inwoners van het Noord- Bevelandse dorp. Het gaat om mensen die tussen 1930 en 1990 in Wissenkerke gewoond hebben. Zij kunnen zich tot 1 januari opgeven via de facebookpagina 'Wis senkerke toen en nu' of die van Wilma Moerman van de organisatie. Men sen zonder sociale media kunnen zich telefonisch aanmelden bij Rianne van Gilst: 06-55403377. Twee tieners zijn in de nacht van zondag op maandag aangehouden, nadat ze met gestolen spullen over straat lie pen in Middelburg. Ze worden verdacht van woninginbraak. De poli tie werd rond 03.30 uur gebeld door een be woonster van de Zacha- rias Jansenstraat. Zij had geluid in haar wo ning gehoord en consta teerde dat er twee lap tops gestolen waren. De politie zag twee jon gens uit Vlissingen en Middelburg lopen. Die hadden de laptops bij zich. Het duo is vastge zet. Miljonair Salar Azimi wordt vrij wel zeker eigenaar van de Belgi sche amateurvoetbalclub Patro Eisden Maasmechelen. De Aar denburger heeft een monde linge overeenkomst bereikt. „Het is alleen nog zaak dat alles op papier wordt vastgelegd." Eldridge Pentury Vlissingen - Salar Azimi Martijn de Koning Kapelle Een lid van het gaspakkenteam van de brandweer maakt zich klaar om de loods binnen te gaan. fotohvzeeland Toch is het een lekker idee dat Op de vraag of er geen Popie Daan is een camerajournalist die Vorig jaar, in de aanloop naar de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2