Unicum volleybalsters: zeven zeges op rij Team had dit jaar alles in eigen hand, maar verknalde het zelf 21 Vast duo mist EK-kwalificatie Oomen kopman in Lombardije CAS zet streep door schorsing 'Onder vier ogen met Max' Ook dit seizoen komt wéér de verlossing niet voor Ferrari, dat sinds 2008 geen wereldtitel won in de Formule 1. „Het team is te Italiaans." UITSLAGEN Onverbiddelijk waren de grote Britse sporttabloids gisteren voor Ferrari en Sebastian Vettel, na het blunderweekeinde op het circuit van Suzuka. „In de schaduw van de totale beheersing van Lewis Hamil- ton is Sebastian Vettel verworden tot een kamikaze gokker, die in Ja pan zo'n beetje zelf een strik om de wereldtitel van Hamilton heeft ge daan", oordeelt The Daily Mail. Nog een schepje er bovenop deed The Sun, dat vooral de mislukte inhaal actie van Vettel op Max Verstappen veroordeelde. „Een belachelijke po ging via de binnenkant. Weer een spectaculair voorbeeld van hoe Vet tel afbrokkelt onder druk." Zelfs de Britse pers had meer ver wacht van Vettel en Ferrari, dit sei zoen. Na jaren van Mercedes-domi- nantie is iedereen het 'one way traf- Jic' in de Formule r beu. Schitterend hoor, dat Hamilton zijn vijfde we reldtitel al over twee weken in Amerika binnen kan tikken, als hij zelf wint en Vettel geen tweede wordt. Maar iedereen had op meer gehoopt na een voortvarend begin van Ferrari, net als vorig jaar. De snelste auto en vlak voor de zomer- VETTEL: stop met Vettel nog fier aan kop. Na tien races stond Ferrari in het con structeurskampioenschap nog 20 punten voor, nu na zeventien races 78 punten achter. Alles in eigen hand en alles zelf weggegooid, de laatste maanden. Net als vorig jaar en al zo vaak sinds die laatste wereldtitels in 2007 (Kimi Raikkönen) en 2008 (con structeurs). Alleen een godswonder (vier uitvalbeurten van Hamilton) kan Vettel met 67 punten achter stand nog redden. „Als je puur naar de opbouw van dit seizoen kijkt, had Vettel nog voor moeten staan. Maar hij heeft zelf zoveel wegge gooid. En het team ook. Zoveel ste ken laten vallen. Collectief falen", oordeelt ex-coureur Giedo van der Garde. „Ze hebben goede mensen daar. Bouwen goede auto's. Hebben de motoren voor elkaar. De capacitei ten zijn er wel. Maar Italianen, hè... Soms wordt het te geëmotioneerd, te gepassioneerd allemaal. En dan loopt het fout. Intern schijnt het er een zootje te zijn." Ferrari heeft volgens hem een grote sporttechnische leider nodig. Zoals Helmut Marko bij Red Buil, Niki Lauda bij Mercedes en Alain Prost bij Renault. Sinds eind 2014 is de teambaas van Ferrari Maurizio Arrivabene. Deze voormalige com municatieman van Marlboro is vooral een manager. Van der Garde: „Je ziet dat Ferrari een sterke per soonlijkheid mist. En hoe langer die wereldtitel niet gewonnen wordt, hoe erger de druk wordt." NAGOYA Bondscoach Jamie Morrison ziet zijn volleybalsters per wedstrijd beter worden op het WK in Japan. Hij genoot gis teren met volle teugen van de overtuigende zege op de Domini caanse Republiek. „Good job", zei de 37-jarige Amerikaan na de zevende overwinning op een rij: 3-0 (25-19 25-16 25-14). „Het plan was vanaf het begin de druk opvoeren, goed serveren en snelheid in de aanvallen. Dat heb ben we gedaan, we gaven ze geen tijd op adem te komen", aldus Mor rison. Yvon Beliën beaamde de woorden van haar coach. „Dit heb ben we nog nooit gepresteerd, erg mooi", zei de international, die vooral in het blok sterk was. „We hebben weer goed spel laten zien. Onze service is echt wel een wapen. De Dominicaanse Republiek is aanvallend sterk, maar liet dat niet zien en dat hebben wij afgedwon gen." Beliën vertolkte op de midden positie weer een belangrijke rol. Ze blonk uit naast aanvalsleiders Lon- neke Sloetjes en Anne Buijs. „Ik ben steeds constanter gaan spelen en lees het spelletje steeds makkelij ker. Ik denk dat een stukje ervaring belangrijk is op mijn positie." Ze keek vol vertrouwen uit naar de komende twee topwedstrijden in de tweede ronde, eerst tegen Brazilië en daarna tegen Europees kampioen Servië. „Brazilië speelt niet op het normale niveau, dus ik zie kansen. Van Servië wonnen we dit jaar al eens en dat willen we graag overdoen. Nog twee zeges en we zijn door naar de Final Six." dinsdag 9 oktober 2018 HANDBAL Het Nederlands mannenteam mist twee vaste waarden voor de EK-kwalificatiewedstrijden tegen Estland en Letland. Patrick Miedema en Luc Steins ontbreken vanwege een handblessure, respec tievelijk schouderkwetsuur. Bondscoach Erlingur Ri- chardsson selecteerde Florent Bourget en Ivar Stavast in hun plaats. WIELRENNEN Sam Oomen start zaterdag als kopman van Team Sunweb bij de Ronde van Lombardije, de laatste klassieker van het jaar. De 23-jarige Braban der krijgt in de Italiaanse koers over 241 kilometer van Bergamo naar Como steun van onder anderen Wilco Kelderman en de Australiër Michael Mat- thews. Oomen werd dit jaar negende in de Giro d'ltalia. DOPING Sporttribunaal CAS heeft de voorlopige schorsing van de Russi sche bobsleester Nadezjda Sergejeva opgeheven. Ze werd bij de Winterspelen in Pyeongchang betrapt op het middel trimetazidine. Haar twaalfde plek in de tweemansbob werd ge schrapt. Volgens het CAS was de positieve test het gevolg van het gebruik van een 'besmet' product. TENNIS Mannen Sjanghai, 1ste ronde: Fritz (VS) - Haase (Ned) 6-3 7-6 (3), Querrey (VS) - Schwartzman (Arg/ 9) 6-3 6-4, McDonald (VS) - Raonic (Can/14) 6-3 5-7 6-3, Tsitsipas (Gri/ 10) - Monfils (Fra) 7-6 (4) 4-6 6-4, Coric (Kro/13) - Wawrinka (Zwi) 4-6 6-4 6-3, Cecchinato (lta/16) - Simon (Fra) 6-7 (4) 6-4 7-6 (2), Bautista Agut (Spa) - Roeblev (Rus) 6-3 6-4, Wu (Chn) - Li (Chn) 7-6 6-2, Klahn (VS) - Kyrgios (Aus) 4-6 6-4 6-3, Fucsovics (Flon) - Dzum- hur (Bos) 6-3 6-4, Ebden (VS) - Tiafoe (VS) 3-6 6-4 6-3, Seppi (Ita) - Mannarino (Fra) 6-4 6-4. Vrouwen Tianjin, 1ste ronde: Kar. Pliskova (Ts/1) - Lepchenko (VS) 6-2 6-7 (3) 6-3, Hercog (Slv) - Arruabarrena (Spa) 7-6 (5) 6-2, Koedermetova (Rus) - Riske (VS) 5-7 6-17-5, Hsieh (Tai/5) - Tomlja- novic (Aus) 7-6 (4) 7-5, Linette (Pol) - Rodina (Rus) 2-6 6-1 6-4. Linz, 1ste ronde: Pavljoetsjenkova (Rus) - Koezmova (Slw) 7-5 7-5. Hongkong, 1ste ronde: Kucova (Slw) - Ostapenko (Let) 5-7 6-3 6-2. Arjan Schouten Rotterdam Sebastian Vettel krabt eens achter zijn oren na de voor Ferrari mislukte GP van Japan, fotoepa SUZUKA Sebastian Vettel wil een gesprek onder vier ogen met Max Verstappen. De Duitser van Ferrari vindt dat de Nederlander te agressief verdedigt. „Ik heb geen zin in een publieke woordenstrijd, praat liever persoonlijk met hem", aldus de viervoudige wereldkampioen op de site van Autosport. Vettel gaf Ver stappen de schuld van een aanrijding bij de GP in Japan. A Sterk als blok bij Oranje: Yvon Beliën (rechts), foto ronald hoogendoorn Emoties breken Ferrari weer op'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21