v m <s> Wanneer is een universiteit nog Nederlands? Tumultueus begin rechtszaak 'blokkeerfriezen' WÊÊêESS^ Topclubs willen tv-geld solidair verdelen in ruil voor echt gras Rechter valt flauw, Friese verdachten blijven bij hun standpunt »P3 Op Maastricht University komt meer dan de helft van de studenten uit het buitenland 4 Minimaal tien procent van de in komsten die Nederlandse clubs uit de Champions League en Europa League halen, moeten in dat plan voortaan terugvloeien naar alle overige clubs in de eredivisie. In een succesvol seizoen als het hui dige zou dat al snel een extra pot van tien miljoen euro betekenen. In ruil daarvoor willen de top clubs af van al het kunstgras in de eredivisie. Ook willen ze een nieuwe competitieopzet, om zo het aantal duels tussen de beste clubs te vergroten, zeer waar schijnlijk met play-offs, mogelijk met zestien in plaats van de hui dige achttien clubs. Daarnaast wil len Ajax en PSV hun beloften- teams in de Keuken Kampioen Di visie kunnen behouden. „Het kan nu heel snel gaan, ik ben heel positief gestemd", zegt onder andere Jan de Jong van Fey enoord, een geluid dat bij meer clubs uit verschillende geledingen is te horen. De laatste maanden is veel winst geboekt door een onaf hankelijk Engels bureau dat door de Eredivisie CV is ingeschakeld. Het plan komt al medio november in stemming. De bedoeling is om de 'Eredivisie 2.0' per 2021 te laten starten. Er moet een speciaal fonds ko men om ook gepromoveerde clubs op natuurgras te laten spelen. Het beladen kunstgrasdossier ligt al lang op tafel en kreeg in augustus vorig jaar nieuwe lading, mede dankzij een pamflet in deze krant, Het kan nu heel snel gaan, ik ben heel positief gestemd ondertekend door vrijwel de ge hele top van het Nederlandse voet bal. Probleem was lange tijd dat alle clubs vanuit een ander particulier belang naar de eredivisie kijken. Financieel werd er nooit consensus bereikt over herverdeling van de 'binnenlandse' Fox Sports-deal, waardoor de kunstgrasclubs vast hielden aan hun ondergrond, en een nieuwe competitieopzet even min van de grond kwam. In mei kwamen de topclubs met hun voorstel om het groeiende 'Europese' televisiegeld meer soli dair te verdelen. Oorspronkelijk was daar veel scepsis over bij clubs aan de onderkant van de eredivisie, maar het draagvlak is de afgelopen maanden gegroeid.P19 Het is er zomaar nog niet, maar volgens twee studies is personenvervoer per trein van Terneuzen naar Gent kansrijk. Het onderzoek rept over mogelijk ruim een miljoen reizigers per jaar. Er moet nog wel acht kilometer spoor aangelegd worden en het geld is er ook nog niet, maar bedrijven en overheden zien er steeds meer brood in. Glashandel MELIESTE Nieuwsmedia Pv ZJ c* fSSkan kst... Eredivisie zonder kunstgras dichtbij Een nieuwe eredivisie zonder kunstgrasvelden komt eindelijk in zicht. De topclubs Ajax, PSV en Feyenoord hebben een voor stel op tafel gelegd om het 'Eu ropese' televisiegeld per 2021 revolutionair anders te verde len. In ruil daarvoor willen ze al leen nog spelen op echt gras. Sjoerd Mossou Rotterdam —Jan de Jong, Feyenoord ZEELAND 2 Hardglazen deuren HR++ isolatieglas Douchecabines Glas-in-lood Spiegels u Bezoek onze schitterende showroom www.meliesteglas.nl Veel zon dinsdag 9 oktober 2018 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1