Hyundai helpt Royal Haskoning- DHV aan elektrische auto's ©NDERNEMER Efficiënte oplossingen ©NDERNEMER THOMAS BORSBOOM CEO MOBIEL.NL: 'GOEDE MENSEN BETEKENT GROEI' 'Duurzaamheid zit in het dna van onze medewerkers' weekvandeondernemer.nl deondernemer.nl Laatje inspireren door Thomas Borsboom en andere topondernemers. Kom naar: Meld je gratis aan op Of het nu gaat om Amsterdam aardgasloos in 2050 of een drinkwaterproject in Zuid- Afrika, bij Royal HaskoningDHV staat de kernvraag 'hoe vergroten we de positieve im pact van ons werk?' altijd voorop. Het ingenieurs- en adviesbureau wil een voorbeeld zijn voor anderen. Zo ook met de innovatieve aanpak van hun leasevloot, die in 2021 volledig elektrisch moet zijn. Door Sofie Smulders V uurzaamheid zit in het I dna van onze medewer- I m kers", vertelt Fleet Mana- ger Mike van Gemund. "We zoeken innovatieve oplossingen op zowel maatschappelijk als ecologisch gebied en houden duurzaamheid daar bij altijd in ons achterhoofd." De leus Practice what you preach is daarbij een belangrijke. "We adviseren onze klanten over duurzame mobiliteit, maar willen ze ook inspireren. Diverse landen heb ben al aangekondigd dat auto's met fos siele brandstoffen verboden gaan wor den. Ook in Nederland heeft onze rege ring een dergelijke ambitie uitgespro ken: alle nieuw verkochte auto's dienen in 2030 emissievrij te zijn", vertelt Van Gemund. "Toekomstige wet of niet, wij hebben er voor gekozen om nu al te handelen. Niet praten, maar doen, en zo het verschil maken. Als je als bedrijf zo'n regeling invoert, zijn de effecten niet van de ene op de andere dag zicht baar. Het duurt zeker drie tot vier jaar voordat je je vloot volledig elektrisch hebt gemaakt. Er in 2020 mee starten? Je had er eigenlijk gisteren al mee moe ten beginnen." Royal HaskoningDHV heeft nu 125 elek trische leaseauto's rondrijden of op be stelling, dat moeten er 575 worden. Dat is de complete vloot. De reacties van collega's zijn positief, vertelt Van Ge mund. 'Ik wist niet dat elektrisch rijden zo fijn kon zijn', zeggen mensen. Ze zijn trots dat ze een bijdrage kunnen leveren aan de transitie." Van Gemund heeft er zelf ook goede ervaringen mee: "Je wordt er rustiger van en je bent niet later op je bestemming dan wanneer je in een auto op fossiele brandstof rijdt." Natuurlijk is de omschakeling naar elek trisch rijden ook even wennen. Vooral vanwege de reikwijdte, waardoor auto ritten goed gepland moeten worden. Een van de voordelen van de Hyundai KONA Electric, een van de elektrische modellen in de leasevloot van Royal HaskoningDHV, is de actieradius van 482 kilometer. Daarbij duurt snelladen slechts een uur. Van Gemund vindt de KONA Electric een aanwinst. "De auto voldoet aan onze eisen voor een lease auto. Hyundai heeft ook duurzaamheid in het oog gehouden met het ontwerp van de auto. Bijvoorbeeld door de auto uit te rusten met stuurwielverwarming en verwarming van voor- én achterzit tingen. Zo kun je alleen de bezette plek ken verwarmen. Dit is energiezuiniger dan de hele auto verwarmen met een kachel. Het verbaast me niet dat de auto bij onze medewerkers in trek is." O Kassasystemen, voor raadbeheer, offertes en boekhoudpakketten. De ondernemer van nu werkt vaak met ver schillende systemen en pakketten. Het overne men van gegevens uit die verschillende bron nen is een tijdrovende klus en vergroot de kans op fouten. Heeft u wel eens de tijd geno men om uit te zoeken of er mogelijkheden zijn om uw systemen en pakketten aan elkaar te koppelen? Zoek oplos singen die iets toevoe gen voor uw branche en verzamel daaromheen meer algemene pakket ten voor bijvoorbeeld de administratie. Het kost wellicht wat meer energie om dit te on derzoeken, maar uitein delijk levert het heel wat voordelen op. Voordat u op zoek gaat naar de perfecte tooi, is het wel aan te raden om uzelf af te vragen waar uw voorkeur naar uitgaat. Boekhoudopties Wilt u zoveel mogelijk zelf doen of besteedt u het ad ministratieve gedeelte van uw onderneming liever uit aan uw accountant? Alles zelf doen? Prima na tuurlijk. Zelf boekhouden Het is dan wel van belang dat u voldoende tijd heeft om de administratie zelf te doen, dat u er plezier in heeft om met de cijfers bezig te zijn en er tegelij kertijd enige handigheid in heeft. Accountantscontrole U kunt kiezen voor een on line pakket waar de ac countant ook toegang tot heeft. De accountant heeft in dit geval vooral een con trolerende taak. Houdt u zich liever zo min mogelijk bezig met de administra tie? Kies dan voor een op lossing waarbij u zelf al leen de inkoopfacturen aanlevert en de overige werkzaamheden uit han den geeft aan uw accoun tant. Wel zo efficiënt. Duur herstel Voor welke optie u ook kiest, streef er altijd naar om iets maar één keer te doen. Iedere fout kost later in het administratieve pro ces een veelvoud aan ener gie om te corrigeren. Daar naast is het van belang om bepaalde administratieve taken niet te lang uit te stellen. Een goed voor beeld zijn de papieren bon netjes na een lunch of tankbeurt. Die raken ge makkelijk kwijt. Maak daarom gelijk na het afrekenen een scan met uw telefoon en stuur deze door naar de administra tie. Dan is de administratie altijd compleet en voor komt u een lange lijst met 'uit te zoeken posten'. Wij denken graag met u mee over de stappen die u kunt zetten in digitalisering en automatisering. O Hij is een van de topondernemers die op het podium staat tijdens de Week van de Ondernemer. Thomas Borsboom, co-founder en CEO van Mobiel.nl, geeft er onder meer zijn visie op groei binnen de telecombranche en personeelsbeleid. In de tijd dat we onze eerste Nokia 3310 in huis haalden, bestonden ze al. Sinds 2000 om precies te zijn. Het huidige Mobiel.nl werd als 'Student- mobiel.nl' opgericht door de drie Delftse studen ten Thomas Borsboom, Lucas van Reeken en Jules Koekkoek. Dit jaar wordt een omzet van 100 mil joen euro verwacht, Borsboom vertelt over het belang van goed personeel vinden. „Goede mensen betekent groei. Ons bedrijf is opgegroeid met onstuimige groei en dat dan in goede banen te leiden, en van diezelfde groep wordt nu gevraagd om groei te creëren. En dat is een heel andere vorm van initiatief nemen dan dat de groei zo op je bord terecht komt." De ar beidsmarkt is duidelijk veranderd, zowel voor operationeel, commercieel als technisch perso neel, weet ook Thomas Borsboom. „In onze regio is het ontzettend lastig met name om goede tech nici en online marketeers te vinden, dat red je niet meer met een advertentie waar dan ook. Wij laten ons vooral zien op Universiteiten, doen aan activiteiten voor binnenkort-afgestudeerden. Ook hebben we 'werkenbij.mobiel.nl' in het leven geroepen, om iedereen die overweegt bij ons te solliciteren eerst een kijkje achter de schermen van ons bedrijf te geven. Van de guilty pleasures van ons personeel tot inhoudelijk wat de afdelin gen precies inhouden, het staat er allemaal op. En dat krijgen we vaak terug, tijdens sollicitatie gesprekken." Lees het volledige interview met Thomas Borsboom op www.weekvandeondernemer.nl/Thomas volg ons op nraoo 19 NOV EINDHOVEN 21 NOV ROTTERDAM 23 NOV AMSTERDAM Dit artikel kwam tot stand in samenwerking met Hyundai. hyundai.nl/elektrisch-rijden MICHELMEEUWSE OVER BOEKHOUDEN Michel Meeuwse is adviseur Online Innovatie bij de Schipper Groep. Neem gerust eens contact op via mmeeuwse@ schippergroep.nl of kijk op www.SchipperGroep.nl. Dit is een wekelijkse uitgave van De Ondernemer De artikelen worden geschreven door de redactie van De Ondernemer, deels in samenwerking met betalende partners. Meer praktische tips en inspirerende verhalen? Ga naar deondernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17