7 Commando's eisen gezondheidsonderzoek 7 Interpolbaas Meng opgepakt Interpolpresident Meng Hong- wei is in China aangehouden en meegenomen voor verhoor. Er is een gerechtelijk onder zoek naar wetsovertreding in gesteld, zo laat de Chinese waakhond tegen corruptie we ten. Hij heeft ook ontslag geno men, meldde Interpol gister avond zelf. Meng vloog bijna twee weken geleden van Stock holm naar China. Daar werd hij bij aankomst meegenomen voor ondervraging. Meng was hooggeplaatst in de Chinese Communistische Partij en on derminister van Openbare Vei ligheid. Gevreesd wordt dat hij doelwit is geworden van de 'anti-corruptiecampagne' van de Chinese president Xi Jin- ping. Er zijn al 1,5 miljoen men sen vervolgd tijdens deze actie, die volgens critici wordt ge bruikt om politieke tegenstan ders monddood te maken. Mengs echtgenote bracht de politie donderdag op de hoogte van de aanhouding van haar echtgenoot, van wie sinds 25 september niets meer is verno men. De verdwijning van Meng is opmerkelijk omdat een speciaal politieapparaat werd geïnstalleerd om zijn vei ligheid te garanderen. Vijfduizend mensen vermist op Sulawesi Na de aardbeving en tsunami vorige week vrijdag op Sula wesi worden mogelijk nog vijf duizend mensen vermist. Het dodental door de natuurramp is opgelopen tot bijna 1800. Komende donderdag wordt de zoektocht naar vermisten stopgezet. In de zwaar getrof fen havenstad Palu worden nog steeds lichamen gevonden. Za terdag werden op één plek ruim dertig stoffelijke resten geborgen. Politie weg uit 'bruinkoolbos' Netanyahu spreekt Poetin Dode in woning Veertien commando's die hebben geoefend op een schietbaan waar te hoge concentraties schietgassen zijn gemeten, eisen een medisch onderzoek. Ze stellen defensie aansprakelijk voor gezondheidsschade. De groep commando's is woedend op de top van defensie omdat ze op schietbaan Markiezaat in Bergen op Zoom moesten oefenen terwijl er al sinds juli 2015 een dringend ad vies ligt om dat daar niet meer te doen. De militairen ademen er te veel giftige dampen in, blijkt uit een intern rapport dat begin 2016 naar de legertop is gestuurd. De afzuiginstallatie is te zwak voor de zeer intensieve schietoefe ningen van defensie. Een com mando verklaart tegenover deze krant dat schieten op Markiezaat voelt alsof 'je na afloop een paar pakken sigaretten hebt gerookt'. „Na het schieten blijft er één tot twee dagen zwart spul uit de neus gaten komen." In februari van dit jaar is de leger top nogmaals geadviseerd om niet meer op Markiezaat te schieten, maar pas op 19 september is er daadwerkelijk een schietverbod in gesteld. Volgens Landmachtgeneraal Leo Beulen is dat een communicatie fout die niet had mogen gebeuren, maar volgens hem is er tussen fe bruari en afgelopen september geen sprake geweest van een onvei lige situatie. Begin 2016 zijn er al maatregelen genomen. Zo is volgens hem de intensiteit van de schietoefeningen vermin derd, werden instructeurs vaker ge wisseld, zijn er langere pauzes tus sen de oefeningen gehouden en is de luchtzuivering verbeterd. Na deze maatregelen is de baan ge keurd en in orde bevonden, blijkt uit een document van de keurings instantie. Er hebben zich ook geen commando's meer gemeld met ge zondheidsklachten, zo verklaarde Beulen. Grote zorgen Die reactie zet alleen nog maar meer kwaad bloed bij militairen die zich grote zorgen maken over hun ge zondheid. Ze voelen zich totaal niet serieus genomen. Commando's ver klaren - anoniem omdat ze niet be kend mogen worden uit veiligheids oogpunt - dat ze 'zeker weten' dat er tot het verbod van woensdag 19 sep tember nog steeds met hoge inten siteit werd geschoten. Ook de andere maatregelen zijn volgens hen niet gecommuniceerd met de mensen die er moesten werken. „Waarom wordt de waar heid niet verteld? Ik heb nooit iets gehoord over wisselen en aanpas sen van schietoefeningen", ver klaart een van hen. Ook maken huidige en voorma lige commando's zich zorgen over de periode voor juli 2015, toen de te hoge concentraties schietgassen voor het eerst aan het licht kwamen en zijn gemeld bij de leiding. Er zijn militairen die al op bijna tien jaar op die baan komen. Een commando verklaart: „Ik kan je vertellen dat wij in 2008 bloed testen hebben laten doen en dat wij toen minimaal viermaal boven de wettelijke toegestane hoeveelheid lood in ons bloed zaten." Veertien commando's hebben zich inmiddels gemeld bij advoca ten Michael Ruperti en Vincent Dolderman. Ze willen dat er een groot gezondheidsonderzoek komt naar de effecten van de blootstel ling aan te hoge concentraties schietgassen op deze schietbaan. Ook stellen ze defensie aanspra kelijk voor alle blijvende klachten die hierdoor eventueel zijn veroor zaakt. „Een aantal jongens is de vei ligheidsincidenten goed zat. We hebben gezien wat er bij dodelijke ongelukken in Mali en Ossendrecht is gebeurd. Daar was al heel lang van alles mis. Ook op deze schiet baan was al heel lang bekend wat de problemen waren, maar de com mando's geven aan dat er gewoon is doorgeoefend", zegt advocaat Dol derman. Advocaat Ruperti vindt het on begrijpelijk dat de legertop net doet alsof er niets aan de hand is. „De commando's zijn ontzettend boos omdat er volgens hun helemaal niets is gecommuniceerd over de zorgelijke situatie op de schietbaan. Dan moet je deze mensen serieus nemen en niet vervallen in woord spelletjes." ©l£Ëiï£a SUPERSTUNT GOLDEN TULIP NOORDWIJK BEACH rstH Boek nu op marrea.nl of bel 0571-277744 APENSTREEK maandag 8 oktober 2018 GO PEKING De tuinmeubelen hoeven nog niet opgeborgen te worden. Komende week stijgt het kwik langzaam maar zeker naar een zeer fraaie 25 graden. De zon schijnt geregeld en de wind is zwak. Weerplaza weet dat te melden. PALU De aap op het stuur van deze bus lijkt een natuur talent. Op YouTube vindt iedereen dat de aap rijdt als een baas, maar de baas van de chauffeur re ageerde nogal stuurs op de beelden. Er zaten namelijk wel dertig passagiers in de bus. En die heeft de chauffeur volgens de directeur van de busmaatschappij 'in gevaar gebracht'. De man is geschorst, de aap een internethit. FOTO YOUTUBE MÜNSTER De Duitse politie trekt zich vandaag terug uit het 'bruin koolbos' bij Ham- bach. Er wordt al jaren gedemon streerd voor het behoud van het bos, waarvan ener giemaatschappij RWE100 hectare wil kappen voor uit breiding van bruin koolwinning. De rechter verbood dit afgelopen vrijdag. Dit weekeinde vond er een grote de monstratie plaats. JERUZALEM De Israëlische pre mier Benjamin Ne tanyahu heeft zon dag gezegd dat hij binnenkort met de Russische presi dent Vladimir Poe tin gaat praten over het voorkomen van militaire incidenten boven Syrië. AMSTELVEEN De politie heeft zondagmiddag in een woning aan de Doctor Plesmansin- gel in Amstelveen een overleden per soon aangetroffen. Mogelijk heeft er een steekpartij plaatsgevonden, maar de politie kan nog niets zeggen over de doodsoor zaak. Het onder zoek loopt. Volgens omstanders lag er veel bloed in de woning en klonk er gegil. Schietoefeningen in giftige dampen Raymond Boere Bergen op Zoom Noordwijk is een bruisende badplaats met internationale allure. Gelegen in het hart van het bloembollengebied en omgeven door bossen en duinen is deze chique badplaats een echte aanrader. Het strand van 13 kilometer lang, de sfeervolle boulevard en het gezellige centrum vormen het decor van Noordwijk. De Nederlandse kust is prachtig! Kom ook lekker luxe uitwaaien. U verblijft in Golden Tulip Noordwijk Beach (4*), direct gelegen aan het strand en de boulevard van Noordwijk. Het hotel beschikt over een sfeervol restaurant, terras en overdekt verwarmd terras, knusse bar met openhaard en een relaxcenter voorzien van sauna, stoomcabine en zwembad met bubbelbad en hydro-massage. Highlights: Fietstocht door de Bollenstreek Wellness Azzurro in Noordwijk De mooie oude universiteitsstad Leiden. Shoppen in Noordwijk, ook op zondag! Arrangement: Welkomstdrankje 2 x overnachting inclusief uitgebreid ontbijtbuffet I x 3-gangen diner Vrij gebruik binnenzwembad, sauna en Turks stoombad Gebruik van WiFi Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen per kamer. November en december: 75,00 p.p. aankomst zondag t/m donderdag 89,00 p.p. aankomst vrijdag of zaterdag Januari t/m 15 maart: 79,00 p.p. aankomst zondag t/m donderdag 95,00 p.p. aankomst vrijdag of zaterdag Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer. Toeslag alleen- gebruik: 30,00 p.n.. Toeristenbelasting: 2,15 p.p.p.n. Reserveringskosten: 14,50 per boeking. Geldig van november 2018 t/m 15 maart 2019, m.u.v. feestdagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7