ligt 'n hele fase voor me' 5 tieleider door zich af te zetten tegen die andere kampioen oppo sitie voeren: PW'er Geert Wil- ders. Zo neemt Pechtold scherp stelling tegen Wilders' voorstel een kopvoddentax in te voeren. 11 oktober 2013. Ook tegen het tweede kabinet Rutte wil Pechtold 'constructief oppositie voeren'. Dat kabinet heeft geen meerder heid in de Eerste Kamer. D66, SGP en Christenunie sluiten een ak koord waarmee ze Rutte-2 steu nen in ruil voor onder andere meer geld voor het onderwijs. 5 maart 2014. D66 verovert onder andere PvdA-bolwerk Amsterdam bij de gemeente raadsverkiezingen van 2014. Onder aanvoe ring van Pechtold wordt de partij elke verkiezing weer een beetje groter. 21 juni 2017. De formatie voor het derde kabinet Rutte zit muurvast. Pechtold heeft alles op alles gezet om D66 dit keer wél in het kabinet te krijgen. Daarvoor moet hij zijn weerzin om samen te werken met de Christenunie overwinnen. Daar is een verzoeningsetentje in een Indonesisch restaurant voor nodig. Kort daarop wordt het res taurant gesloten wegens slechte hygiëne. 6 oktober 2018 Pechtold hoopt het moment voor te zijn dat hij over de datum is, zegt hij als hij dit week einde zijn partij vaarwel zegt. De vraag is of hij daar voor niet nét ietsje te lang heeft gewacht. Dit voorjaar blijkt hij al met zijn gezin te hebben besloten dat het genoeg is geweest. De peilingen zijn dramatisch. De achterban mort over de gevolgen van de kabinets deelname. Maar in een afscheidsinterview in Vrij Ne derland - dat in tegenstelling tot zijn fractiegenoten al sinds juni wist van zijn plannen - zegt Pechtold: „Mijn opvolger heeft een veel steviger basis om op te bouwen dan ik toen ik begon." vanwege een beëindigde relatie met een D66-raadslid in Meppel, dat in middels is opgestapt. Deze privépe- rikelen speelden echter niet mee in zijn besluit, stelt hij, omdat hij dat toen al had genomen. Bovendien was hij in die 12,5 jaar wel wat ge wend, zegt hij: „Als zaken uit hun context zijn, of als ik me er absoluut niet in herken, dan kan ik die ook goed naast me laten." Komende dinsdag neemt Pechtold officieel afscheid. Hij zegt zijn op volger niet voor de voeten te willen lopen. „Ik heb mezelf voorgenomen niet het orakel van Wageningen te worden. Ik blijf adviseren waar dat nodig is. Als ze mijn steun zoeken, ben ik er, maar het is nu echt aan de nieuwe generatie." 26 april 2012. Als het kabinet Rutte-i valt, steekt Pechtold samen met Christenunie en Groenlinks de helpende hand toe. Er komt een be grotingsakkoord (Lente-ak koord) waarmee de opposi tiepartijen voorkomen dat er een nóg groter tekort op de overheidsbegroting ontstaat. Een van de maatregelen: versnelde ver hoging van de AOW-leeftijd. 21 juli 2010 Pechtold heeft één doel: D66 terug op het pluche. Maar na de verkiezingen van 2010 mislukt de bespreking over een nieuw Paars kabinet. Rutte wordt premier en Pechtold keert terug naar de oppositiebankjes. Zijn overleg met GroenLinks-leider en zielsverwant Femke Halsema over een fusie tussen beider partijen stokt als zij kort daarna vertrekt uit de politiek. 19 september 2018. De neergang is in gezet. Zoals altijd betaalt D66 de prijs voor kabinetsdeelname en dat is al met een zo bij de gemeenteraadsverkiezin gen dit jaar. Pechtold ziet zijn partij voor het eerst verliezen. Ook persoon lijk komt hij onder vuur te liggen. Oer- opponent Geert Wilders hoont hem weg om een geschonken appartement door een vriend en omdat een ex de vuile was buiten hangt in Privé. maandag 8 oktober 2018 GO Kijk op de site bij /video Het afscheid van Alexander Pechtold van de politiek in Boek nu op oad.nl/kerstspecials of L 0547 20 16 83 (ma-zal Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p.. excl. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten. A Alexander Pechtold als amateurvisser, foto martijn beekman 8-daagse busreis va. 999, 6-daagse vliegreis va. 1099,- Beleef een kerst om nooit te vergeten! Alleen Oad-gasten hebben toegang tot de meest bijzondere locaties Hoogtepunten kerstavonddienst in de St. Michaelkirche y 3-gangen diner op 23 en 26 december y 4-gangen kerstdiner in de balzaal y 4-gangen galakerstdiner in Palais Ferstel op y galadiner in het Gundel restaurant 25 december y bezoek aan Palais Schönbrunn na sluitingstijd y kerstconcert op de Börsensale op 26 december stadsrondrit en wandeling o.I.v. Nederlandssprekende gids

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5