II Opstelplaats bij school voor veiliger verkeer Samenwerking moet ondernemers helpen ILEN 19 Twee dronken automobilisten botsen 's nachts boven op elkaar TROUWFESTIVAL KAMPERLAND Ringen, trouwambtenaren, en natuurlijk jurken. Alles wat met de bruiloft te maken heeft, was zaterdag te zien of te ervaren in hotel Kamperduinen in Kamperland. Daar werd de eerste editie van het trouwfestival gehouden. Twee jonge vrouwen lo pen zaterdagnamiddag naar buiten bij Kam perduinen. Terug naar de auto. Een flard van het gesprek valt nog op te vangen. Natuurlijk gaat dat over jurken. Ze hebben net de modeshow van het trouwfestival bijgewoond, toch wel het hoogtepunt van de dag. „Want de jurk is hét ding van een bruiloft", zegt Marjolein Kar man van BRUIST Weddings. Ze is zelf weddingplanner en initiatief nemer van het festival. „Ik kom zoveel beurzen tegen waarvan ik denk: dat kan anders. Het trouw festival heb ik in het leven geroe pen om het wat hipper en ver nieuwend neer te zetten. Ik denk dat dat wel is gelukt. Het is actie ver. Bij iedere standhouder kom je binnen in hun wereldje, in plaats van dat je alleen een product be kijkt." En standhouders, die zijn er genoeg. Over ringen. Bruidsfoto- grafie. Bloemen. Pakken voor de bruidegom. Maar ook staan er foodtrucks. Iedereen die er is, is te boeken. Buiten bij de de wijnbar bestel len Karen en Tom net allebei een glas. Het jonge stel uit Breskens is er vooral om eens te kijken wat er allemaal is, vertellen ze. „We heb ben nog geen datum en locatie, dus de rest heeft nog geen priori teit", zegt Karen. Maar natuurlijk heeft ze al wel met een schuin oog naar jurken gekeken. „Vaak zie ik juist jurken waarvan ik weet dat het 'm niet wordt", zegt ze la chend. Maar wat ze wél wil, houdt ze nog voor zich. Toekomstig echt genoot Tom vindt het prima. Hij ervaart het als prettig door in ge sprek te gaan met de standhou- We hebben nog geen datum en locatie, dus de rest heeft nog geen prioriteit ders. „Dan beginnen ze vanzelf met je mee te denken." Verwachtingen Mathilde Lievense uit Arnemui- den kleedt de modellen voor de modeshow. De jurken die ge showd worden, hangen normaal in haar bruidssalon. „Er zijn be paalde verwachtingen voor een bruid hoe ze eruit ziet op de brui loft maar dat wordt steeds minder. Dat komt omdat trouwdagen ook vaker worden ingericht zoals je dat zelf wilt. Niet precies volgens tra ditie of'hoe het moet'." En dus kiezen bruiden ook een jurk die bij hen past. Jurken zijn overigens modegevoelig, legt ze uit. Bohemien jurken - de wat los sere modellen - zijn in. Wit is nog wel de stelregel. „Maar er komen vaker huidtinten in terug." De vrouwen bij de modeshow lijken in elk geval onder de indruk. „Je ziet ze onderling smoezen", zegt Karman. „Over welke jurk te open is of juist heel mooi." YERSEKE Een dronken man en een dronken vrouw uit Yerseke zijn zaterdag op elkaar gebotst op de Dahlialaan. Een aantal auto's raakte beschadigd. De vrouw reed met gedoofde verlichting weg van de plaats van het ongeval. De politie constateerde dat de 51- jarige man al een rijontzegging had en het niet de eerste keer is dat hij heeft gereden zonder gel dig rijbewijs. De officier van justi tie gaat bepalen welke strafeis te gen hem wordt opgesteld. De 58-jarige vrouw is door de po litie thuis opgezocht. Haar rijbe wijs is ingevorderd. OVEZANDE Het dorp Ove- zande telt bijna honderd onder nemers. Maar sommigen ervan weten niet eens van eikaars be staan af. Daar moet maar eens verandering in komen, vindt Yvonne Claassen-Thiers. Daarom wil ze de Samenwer kende Ondernemers Ovezande (SOO) oprichten. Dat samenwerkingsverband kan de lokale ondernemers verster ken, legt Claassen uit. „Er zijn veel eenmanszaken. Dat bete kent: veel regelwerk in je eentje. Die grote boeren hebben alle maal hun organisaties wel. Het gaat om de kleintjes. Met deze sa menwerking kunnen ze kennis en vaardigheden delen. Onder steunen naar de gemeente toe bijvoorbeeld. Of hoe je subsidies aanvraagt. Ik ben raadslid ge weest in Rotterdam, dus weet hoe de ambtenaren werken." Claassen is zelf gepensioneerd ex-ondernemer. Runde met haar man een restaurant in Rotter dam. Sinds tien maanden wonen ze in Ovezande. „Tegenover mij zit de kapster, maar als ik niet in deze straat had gewoond, had ik dat niet geweten." Ruim tien on dernemers hebben al interesse getoond. Die hebben nog tot 15 oktober om zich te melden. Het is nog een jaartje geduld heb ben voor kinderen van cbs De Welle in Kruiningen, maar volgend jaar wordt er echt iets gedaan aan de onveilige verkeerssituatie rond de school. Raadslid Marjolein Sinke (PvdA) trok deze week bij de gemeente Reimerswaal aan de bel. „Stoepen zijn overvol waardoor ouders niet direct bij de uitgang kunnen zijn en kinderen van vier tot zeven jaar zijn nog niet doordrongen van onver wacht verkeer. Er is geen overzicht meer." De Welle is gelegen aan de smalle Slotstraat, waar de school maar één uitgang heeft. Marjolein Sinke be aamt dat lopen en fietsen naar school gezonder is, maar volgens haar blijven er altijd omstandighe den dat dit niet kan. „Denk aan schoolreisjes, extreme weersom standigheden of een kinderfeestje." Oplossing Volgens wethouder Jaap Sinke (SGP, verkeer) is een oplossing na bij. Volgend jaar wordt het riool vervangen in de Slotstraat en dan gaat ook het wegdek op de schop. Een speciale opstelplaats voor ou ders die hun kinderen komen bren gen met de auto moet de Slotstraat veiliger maken. maandag 8 oktober 2018 De jurk is hét ding van een bruiloft Michiel Bouwman Kamperland Nanda de Waal van Hair by Nanda doet het haar van Marinda Poppe. foto dirk-jan gjeltema -Karen uit Breskens Joeri Wisse Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52