RUDE
14
Cijfers over het Zeeuwse voetbal
ZEELANDIA MIDDELBURG
i
VOETBALUITSLAGEN
ZATERDAGVOETBAL
De Meeuwen blameerde zich
zaterdag in de eerste klasse
met een 9-0-nederlaag bij
Westlandia. Het was de groot
ste Zeeuwse nederlaag op dit
niveau. Die bedenkelijke eer
deelt De Meeuwen met Dau
wendaele, dat in het seizoen
2010/20T1 met dezelfde
cijfers werd afge-
schoten door
Achilles Veen.
Ook die slach
ting had
plaats op de
derde speel
dag van de
competitie. Op
dezelfde mid
dag baadde ook
Terneuzense Boys
in een bloedbad: 8-o-ne-
derlaag tegen Alblasserdam.
Het zijn de grootste Zeeuwse
verliezen in de eerste klasse,
dat al jaren als een slachtbank
voor Zeeuwse clubs geldt.
Kampioen worden in de
tweede klasse (of promotie via
de nacompetitie) zorgt altijd
voor groot feest. De Meeuwen
was daarin geen uitzondering.
Maar jaar in jaar uit blijkt het
C^dece>
daaropvolgende seizoen een
crime, een gevecht tegen de
bierkaai, een helletocht naar
de onvermijdelijke afgrond.
De Meeuwen is nu al op weg
in de voetsporen te treden van
Bruse Boys (27/18 en 15/16),
MZC'11 (16/17), Zaamslag
(13/14) en Terneuzense Boys
(12/13). Zij keerden allemaal na
één prutseizoen terug in
a de tweede klasse.
Zaamslag hield
het twee jaar
vol, maar eer
lijk is eerlijk:
dat was in
het seizoen
dat Terneu
zense Boys,
Bruse Boys en
Dauwendaele al
degradeerden...
Tussen al deze kommer
en kwel hield Kloetinge de
Zeeuwse eer doorgaans hoog.
Maar ook daarin lijkt nu een
kink in de kabel te komen. De
ploeg bekroonde zaterdag een
knappe inhaalrace met een
punt (2-2 tegen Deltasport).
Maar in het achtste seizoen op
dit niveau beleefde Kloetinge
met twee punten uit drie du
els nog nooit zo'n slechte start.
maandag 8 oktober 2018
PM
Derde divisie: DVS'33-SJC 6-3, Noordwijk-VVOG
6-1, Ajax-Dovo 3-0, Harkemase Boys-Achilles'29 7-1,
SteDoCo-Hoek 0-0, Quick Boys-FC Lisse 3-0,
ASWH-Eemdijk 6-0, Jong FC Groningen-ONS Sneek
2-0, asv De Dijk-Odin'591-3.
Noordwijk 7-17 Dovo 7-10
Quick Boys 7-17 ONS Sneek 7-10
DVS'33 7-13 FC Lisse 6-9
Harkemase Boys 7-13 Stedoco 7-9
ASWH 7-13 SJC 7-7
Hoek 7-12 Ajax 7-6
VVOG 7-12 Eemdijk 7-2
Odin'59 6-11 asv De Dijk 7-1
Jong FC Groningen 7-11 Achilles'29 7-0
Eerste klasse B: RVVH-Heinenoord 1-1, Kloetinge-
Deltasport 2-2, SHO-Rijsoord 3-2, Westlandia-De
Meeuwen 9-0, Die Haghe-Brielle 2-0, Forum Sport-
Honselersdijk 1-2, Poortugaal-BVCB 1-2.
Westlandia 3-7 Deltasport 3-3
Honselersdijk 3-7 Heinenoord 3-3
Die Haghe 2-6 Kloetinge 3-2
SHO 2-6 Poortugaal 3-1
Forum Sport 3-6 Brielle 3-1
BVCB 3-6 RVVH 3-1
Rijsoord 3-4 De Meeuwen 3-0
Tweede klasse E
FC Axel-DBGC 1-4 (0-1). Jeroen Sep 0-1, Lars van
Es 0-2, Urmeion Martis 1-2, Lars van Es 1-3, Jeroen
Sep 1-4.
MZC'11-SSV'65 0-2 (O-O). Thomas Mattheijer 0-1,
Bas Biesterbosch 0-2.
Nieuwdorp-Krabbendijke 2-2 (1-2). Stefan van
de Klooster 1-0, Elco Jansen 1-1, Pierre Borgo 1-2,
Jean-Paul van As 2-2. Rode kaart (2x geel): Nick
Meyers (Nieuwdorp) bij 2-2-tussenstand. Rode kaart:
Bastiaan van Dijk (Krabbendijke) bij 2-2-tussenstand.
Serooskerke-Oostkapelle 1-0 (1-0). Aron Wattel
1-0. Rode kaart (2x geel): 58. Jidde Rotte (Oostka-
pelle), Rode kaart: 85. Alex Jobse (Serooskerke).
Terneuzense Boys-Arnemuiden 4-0 (2-0). Bart
van Fraeijenhove 1-0, Bart van Fraeijenhove 2-0, Bart
Hamelink 3-0, Bart Hamelink 4-0.
Tholense Boys-NSVV 1-0 (1-0). Lennard Mars
man 1-0. Bijzonderheden: Lennard Marsman mist
strafschop bij 1-0-tussenstand.
Yerseke-Bruse Boys 4-1 (1-0). Sylvio Hage 1-0,
Arjen de Koeijer 2-0, Arjen de Koeijer 3-0, Marco
Ketting 3-1, Sylvio Hage 4-1.
Terneuzense Boys 3-9 Tholense Boys 3-4
Serooskerke 3-9 Arnemuiden 3-4
Yerseke 3-6 FC Axel 3-3
NSW 3-6 Nieuwdorp 3-1
SSV'65 3-6 Bruse Boys 3-1
Krabbendijke 3-5 Oostkapelle 3-1
DBGC 3-4 MZC'11 3-0
Derde klasse A
's-Heer Arendskerke-Zaamslag 2-0 (1-0). Jas
per Westplate 1-0, Justin Ie Conté 2-0. Rode kaart:
88. Siem Corstanje (Arendskerke).
Bevelanders-GPC Vlissingen 1-2 (0-1). Robin de
Pagter 0-1, Sam de Bruine 1-1. Dylan van der Linde
1-2.
Kruiningen-Kapelle 1-0 (0-0). Thomas Paauwe
1-0. Rode kaart (2x geel): 28. Yordi Matondo (Ka-
pelle) en 88. Rok Schalkoort (Kapelle).
Luctor Heinkenszand-Veere 4-0 (1-0). Corné de
Jonge 1-0, Barry Olierhoek 2-0, Jur van den Berg
3-0, Corné de Jonge 4-0.
VCK-FC Dauwendaele 1-1 (1-0). Henk Kesteloo
1-0, Levi Tamboer 1-1.
Vlissingen-De Noormannen 0-1 (O-O). Dylan
Maljers 0-1.
Walcheren-RCS 7-2 (4-0). Levi Swiers 1-0, Levi
Swiers 2-0, Louis Ponte 3-0, Daryl Hollander 4-0,
Yordi Nijland 4-1, Maarten van Rosevelt 5-1, Daryl
Hollander 6-1, Nicky van Merrienboer 6-2, Gino Zu-
pelli 7-2.
Walcheren 3-9 FC Dauwendaele 3-4
's-Heer Arendskerke 3-7 Zaamslag 3-3
VCK 3-7 Kruiningen 3-3
De Noormannen 3-7 RCS 3-3
GPC Vlissingen 3-6 Vlissingen 3-1
Luctor Hkz 3-5 Veere 3-0
Kapelle 3-4 Bevelanders 3-0
Derde klasse B
DHV-WHS 0-2 (O-O). Tom Vroegop 0-1, Jeremy de
Witte 0-2 (strafschop).
Dubbeldam-ZSC'62 3-0 (O-O). Daniël Bouter 1-0,
Daniël Bouter, Jordi Leeuwenstein 3-0.
Klundert-Noad'67 4-2 2-0). Loïc Luzolo 1-0, Loïc
Luzolo 2-0, Loïc Luzolo 3-0, Joost de Witte 3-1, Mar
vin Quist 4-1 (eigen doelpunt), Frank den Engelsman
4-2
Seolto-Smerdiek 2-0 (1-0). Yannick van Nieukerk
1-0, Tom Wijne 2-0. Rood (2x geel): Colin Uijl, Smer-
diek
DFC-De Fendert 1-1, Halsteren-Kogelvangers 4-0,
Prinsenland-Wieldrecht 2-1.
WHS 3-7 DFC 3-4
Prinsenland 3-7 Wieldrecht 3-3
Seolto 2-6 De Fendert 2-2
Dubbeldam 3-6 Kogelvangers 3-2
DHV 3-6 ZSC'62 3-1
Klundert 3-6 Smerdiek 3-1
Halsteren 3-4 Noad'67 3-0
Vierde klasse A
Cadzand-Colijnsplaatse Boys 1-5 (0-4). Ray-
mond Rovers 0-1 (strafschop) en 0-3, Youri Goulooze
0-2,0-4 en 0-5 en Geerten van Dam 1-5 (straf
schop).
Goes-Nieuwland 2-2 (0-1). Nick Janse 0-1, Ri-
chard Joosse 0-2, Bajram Bajra 1-2 en Flamur Ma-
loku 2-2.
Jong Ambon-Hoedekenskerke/Kwaden-
damme 1-4 (1-2). Martijn Rijk 0-1 en 1-3, Richard
Uitterhoeve 0-2, Diallo 1-2 (strafschop) en Sander
Rijk 1-4.
Lewedorpse Boys-Apollo'69 7-1 (3-0). Jarmo
van Tatenhove 1-0, Rick Imanse 2-0,4-1 en 5-1, Stan
de Hond 3-0, Jermaine van Aerde 3-1, Olde Raas 6-1
en Roy Verhage 7-1.
Patrijzen-Domburg 4-1 (2-1). Angelo Janse 1-0
(strafschop), Niels Paardenkooper 2-0, Wouter de
Visser 2-1, Lars Rentmeester 3-1 en Niels van
Prooyen 4-1.
Spui-MZVC 0-5 (0-2). Thijs Remijn 0-1, Dimitri van
de Lavoir 0-2 (eigen doelpunt), Ferhan Topal 0-3 en
0-5 en Jaimy Tims 0-4.
Wemeldinge-Wolfaartsdijk O-O.
RKAW
6-7 SVA Papendorp 6-1
Lewedorpse Boys
3-9
Jong Ambon
2-3
Hoedekenskerke
3-9
Spui
3-3
Colijnspl. Boys
3-7
Nieuwland
2-1
Patrijzen
3-6
Apollo'69
2-1
Goes
3-5
Wolfaartsdijk
3-1
Wemeldinge
3-5
Domburg
3-0
MZVC
2-3
Cadzand
3-0
Vierde klasse B
Brouwershaven-Hansweertse Boys 5-0 (2-0).
Robin van Maurik 1-0, Martijn Dalebout 2-0, eigen
doelpunt 3-0, Max Jonker 4-0 (strafschop) en Mit-
chel Donker 5-0.
Duiveland-VVC'68 4-1 (2-1). Dylan van Klinken 1-0,
Wouter de Jonge 2-0, Fabian Ie Feber 2-1 en Joran
Maliepaard 3-1 en 4-1.
SPS-Vosmeer 4-1 (1-1). Sylvester van Willigen 0-1,
Jelmar Elenbaas 1-1, Maurice Lindhout 2-1, René de
Groen 3-1 en Sven Uijl 4-1.
Vrederust-SKNWK 3-1 (1-1). Siem van Keizers-
waard 1-0, Jarno van Nieuwenhuize 1-1 en Chiel
Knoet 2-1 en 3-1. Bijzonderheden: Rode kaart voor
Bart van Tilburg (twee keer geel) en Stefan van
Nieuwburg (beiden Vrederust).
Waarde-Rillandia 2-0 (2-0). Jordy Bril 1-0 en Al-
fred-Szilamer Biro 2-0.
FC de Westhoek-Stavenisse 4-0 (2-0). Gijs van
Duijvenbode 1-0 en 2-0, eigen doelpunt 3-0 en Jelle
Boogaard 4-0.
WIK'57-DwO'15 5-1 (2-0). Remon den Boer 1-0 en
5-1, Remco Theunisse 2-0 (strafschop), lan van der
Wekken 3-0, Harmen van de Bok 4-0 en Joel Da-
nielse 4-1.
Duiveland 3-9 Brouwershaven 3-3
Vrederust 3-9 Rillandia 3-3
SPS 3-7 Hansweertse Boys 3-1
WIK'57 3-7 DwO'15 3-1
Waarde 2-6 VVC'68 2-0
FC de Westhoek 3-6 Vosmeer 3-0
SKNWK 3-6 Stavenisse 3-0
ZONDAGVOETBAL
Derde divisie: Jong FC Volendam-Westlandia 2-1,
OJC Rosmalen-EW 0-1, Quick-UNA 1-3, Goes-
ADO'20 5-0, Dongen-Quick'20 4-0, HSC'21-OSS'20
1-2, Blauw Geel'38-Hercules 5-3, OFC-JVC Cuijk 5-
0.
Jong FC Volendam 7-19 HSC'21
OFC 7-15 JVC Cuijk
7-9
7-9
Goes
ADO '20
TEC
UNA
Dongen
OSS'20
EVV
7-15 Hercules
7-14 OJC Rosmalen
6-13 Westlandia
7-13 Blauw Geel'38
7-12 HBS
7-11 Quick'20
7-11 Quick
7-8
7-6
7-6
7-6
6-4
7-4
7-3
Hoofdklasse B: Leonidas-RKAVV 0-4, Alphense
Boys-IFC 1-1, Baronie-De Meern 3-0, GW Unitas-
UDI'19/CSU 2-3, RKSV Groene Ster-Meerssen 1-1,
Nuenen-Gemert 0-1, Minor-Vlissingen 2-1, SVA Pa
pendorp-Halsteren 0-4.
Halsteren 6-16 IFC 6-7
Gemert 6-15 UDI'19/CSU 6-7
Baronie 6-13 Leonidas 6-7
Groene Ster 6-13 Vlissingen 6-6
GW Unitas 6-12 Alphense Boys 6-5
Nuenen 6-10 Minor 6-5
Meerssen 5-8 De Meern 5-1
Tweede klasse E
Zeelandia Middelburg-Zundert 1-2 (1-1). Tho
mas de Rijke 1-0, Zundert 1-1 en 1-2.
WSC-Sarto 1-2, Cluzona-Uno Animo 1-1, Madese
Boys-Voab 1-1, Jeka-Beek Vooruit 1-1, Unitas'30-SC
Kruisland 2-1, Rijen-Hoeven 6-1.
Unitas'30 3-7 Zundert 3-4
Cluzona 3-5 Voab 3-3
Rijen 3-5 Beek Vooruit 2-2
Sarto 2-4 Uno Animo 2-2
Madese Boys 2-4 Jeka 3-2
Zeelandia Mb 3-4 WSC 3-1
SC Kruisland 3-4 Hoeven 3-0
Derde klasse A
Clinge-MOC'17 0-0.
RBC-Terneuzen 3-2 (2-1). Anwar Tarfik 1-0, Mare
Verwei 1-1, Marouane Hamdoune 2-1, Mare Verwei 2-
2, Randy Eist 3-2.
SAB-HVV'241-4 (1-0). Bowy van den Bergen 1-1,
Jasper Sponselee 1-2, Joshua Geertsen 1-3, Sinan
Coban 1-4.
Steenbergen-Philippine 0-2 (0-1). Jordy Walhout
0-1, Amidu Tanko 0-2.
Roosendaal-WR 4-1, Schijf-Victoria'03 0-3, Virtus-
SC Gastel 1-0.
Roosendaal 3-9 Virtus 3-4
HVV'24 3-7 Clinge 3-4
RBC Roosendaal 3-7 MOC'17 3-3
Philippine 3-6 WR 3-3
Victoria'03 3-6 Steenbergen 3-0
SC Gastel 3-6 Terneuzen 3-0
SAB 3-4 Schijf 3-0
Vierde klasse A
Breskens-WVV'671-0 (O-O). Jan Meijaard 1-0.
Hontenisse-Oostburg O-O.
Hulsterloo-Biervliet 2-0 (0-0). Tom de Waard 1-
0, Dim de Waal 2-0.
Koewacht-Groede 1-3 (0-2). Wouter Lakerveld 0-
1, Bart van den Hemel 0-2, Gijs Gelderland 1-2, Ruud
van Westen 1-3.
Odio-IJzendijke 2-0 (1-0). Mitchel Elenbaas 1-0,
Coen Michielsen 2-0.
RIA W-Steen 0-6 (0-4). Kenneth Dankaart 0-1,
Marvin de Beule 0-2, Kenneth Dankaart 0-3, Michael
van Mol 0-4, Armand Wauters 0-5, Armand Wauters
0-6.
Vogelwaarde-Meto O-O.
Odio 3-9 Koewacht 3-3
Breskens 3-9 WVV'67 3-3
Oostburg 3-7 Groede 3-3
Meto 3-7 Hulsterloo 3-3
Hontenisse 3-7 IJzendijke 3-1
Vogelwaarde 3-5 Biervliet 3-0
Steen 3-3 Ria W 3-0
Vijfde klasse A
Aardenburg-Hoofdplaat 3-5 (2-4). Wouter Ghijs
0-1, Benedict van de Walle 1-1, Marvin Cornelis 1-2,
Adnan Reiz (strafschop) 1-3, Wouter Ghijs 1-4, Rid-
wane Mokran 2-4, Wouter Ghijs 2-5, Benedict van de
Walle 3-5.
Corn Boys-Vivoo 1-3 (0-0). Bas van der Heijden
0-1, Steven de Meijer 1-1, Bas van der Heijden 1-2, Di
mitri Ceuppens 1-3.
Graauw-SDO'63 2-1 (0-1). Martijn Ivens 0-1, Ken
neth de Witte 1-1, Johan Roodhuizen 2-1.
Nieuw Borgvliet-Sluis 0-2 (0-1). Jens Pyfferoen
0-1 en 0-2.
Sluiskil-Schoondijke 3-1 (1-1). Nouredine Zaha 0-
1, Ali Eryürük 1-1, Fatih Günes 2-1, Ali Eryürük 3-1.
FC Moerstraten-Lepelstraatse Boys 0-6, Rimboe-
NVS1-2.
Sluis 3-9 Graauw 3-6
Lepelstraatse Boys 3-9 Aardenburg 3-3
NVS 3-9 Sluiskil 3-3
Nieuw Borgvliet 3-6 SDO'63 3-0
Rimboe 3-6 FC Moerstraten 3-0
Vivoo 3-6 Corn Boys 3-0
Hoofdplaat 3-6 Schoondijke 3-0
VROUWENVOETBAL
Eerste klasse A: Saestum 2-DSVP 7-0,. IJFC-Spo-
ting'701-1, 't Gooi-RVVH 2 6-1, Hercules-IJzendijke 3-
1, CSW-Lyra 5-0, Wartburgia 2-SSS 21-1.
Saestum 2 3-9 RVVH 2 3-3
IJFC 3-7 IJzendijke 3-3
CSW 3-6 Wartburgia 2 3-2
't Gooi 3-6 SSS 3-1
Hercules 3-5 Lyra 3-1
Sporting'70 3-5 DSVP 3-1
Sylvester van Willigen
scoorde zaterdag al na 13
tellen voor Vosmeer in de
derby tegen SPS. Na een
uur was dat nog steeds het
enige doelpunt van de wed
strijd. Maar toen kwam SPS
op stoom en won alsnog
met 4-1.
Zeelandia Middelburg
(groen-wit) verloor gisteren
op eigen veld met 1-2 van
Zundert. Thomas de Rijke
zette de tweedeklasser na
acht minuten op 1-0. „Er was
geen vuiltje aan de lucht",
sprak aanvoerder Joost de
Kubber. De openingstreffer
leek echter verlammend te
werken. „Er was geen bewe
ging meer en zij konden in
de wedstrijd groeien." Na de
1-2 zette Zeelandia Middel
burg aan, maar de eerste ne
derlaag kon niet meer wor
den afgewend.
FOTO LEX DE MEESTER
Rudy Boogert
Marvin de Beule (Steen) was
gister trefzeker, camileschelstraete