De Meeuwen aan gort geschoten Druk baasje Hollander geniet van Walcheren Kloetinge u Yerseke voelt als een warm bad voor trainer Van Keulen 12 DERDE DIVISIE GEMISTE KANS Voor de derde week op rij moet Hoek genoegen nemen met een gelijkspel. Het uitduel met Stedoco eindigt in 0-0. Ruben de Jager had graag zijn eerste van het seizoen willen maken. Wat valt er te zeggen als je een enorm pak slaag ge kregen hebt en na drie wedstrijden al zestien tegen treffers hebt geïncasseerd. Mid denvelder Yannick van de Woes- tijne (foto) kon na de wedstrijd de vinger niet meteen op de zere plek leggen. „De goals vielen veel te snel en met een man minder wer den we compleet weggespeeld." Vanwege de Kustmarathon speelde de ploeg uit Zoutelande opnieuw een uitwedstrijd. Vooraf waren de cijfers al niet in het voor deel van de promovendus. De Meeuwen had namelijk sinds 2013 niet meer gewonnen op de eerste zaterdag van oktober. En ook deze zaterdag lukte dat niet. Eikenhout kon niet beschikken over de kee pers Milan Tevel en Jesse Kerk- hove. Daardoor debuteerde Youri Meijer, doelman van de O19. Na slechts twee minuten opende Van der Voort de score voor de thuisploeg en dat bleek het startsein voor een ongekende sco ringsdrift. Bij de rust keek De Meeuwen al tegen een kansloze 4-0-achterstand aan. Toen Stijn Luteijn in de 67ste mi nuut ook nog met rood moest ver trekken werden de problemen al leen maar groter. Uiteindelijk stopte de teller voor het hulpeloze De Meeuwen bij negen tegentref fers: 9-0. YERSEKE Yerseke-Bruse Boys 4-1. Dat is een uitslag die staat, vindt Yerseke-trainer Alexander van Keulen. Het was één van de opvallendste uitslagen in de tweede klasse E. Na drie speelronden heeft Yerseke al zes punten, maar moet de ploeg nog veel leren, zo geeft Van Keulen aan. „Bru heeft natuurlijk wat spe lers betreft wel een jasje uitge daan. Wij kwamen heel geluk kig aan de 1-0 en dat speelde ons in de kaart", keek de ex- trainer van Bruse Boys terug op de confrontatie. In Yerseke voelt Van Keulen zich enorm thuis. „Ik ben hier zelf nog speler geweest en Yerseke voelt als een warm bad. Er zijn nog heel veel mensen die ik ken en ik val in het pulletje. Dat was bij Bru ook zo. Ik gun Bru ook alles, maar ik ben nu trainer van Yerseke." Van Keulen beseft dat Yerseke ondanks de goede start nog nergens is. „Wij zijn nog in ontwikkeling, kunnen veel strijd en passie leveren en we hebben in elk geval veel sco rend vermogen", doelt hij op het duo Arjen de Koeijer/Syl- vio Hage. „Het zijn twee spe lers die elkaar wat gunnen en gemakkelijk scoren." Hij moet met Yerseke nog wel de nodige stappen zetten. „Verdedigend moet het nog beter en het is nog te veel de lange bal op De Koeijer. Handhaving blijft het doel, maar wij kunnen alleen nog maar beter worden." Zijn spelers keken verbaasd naar hem op, maar Lourens was serieus toen hij zijn ploeg in de rust een compliment maakte. Er was op dat moment nog niet gescoord en dus was de trainer, hoe gek het ook zaterdag is het Walcheren en op woensdag, vrijdag en zondag loop ik stage bij Goes. En dan heb ik ook nog een gezin en een gewone baan. Het is redelijk pittig", geeft de 29-jarige trainer aan. Ook Walcheren profiteert van de ambitieuze trainer, die zelf voor het derde seizoen aan het roer staat bij de derdeklasser. „De cur sus kost heel veel energie, maar je krijgt er ook een hoop voor terug. De opgedane kennis kan ik weer bij Walcheren gebruiken." Na zeges op Vlissingen en Krui- ningen werd nu ook RCS aan de zegekar gebonden. „De spelprin- cipes komen er goed uit. We voet ballen volgens een plan en kun nen daar altijd op terugvallen." Met 'negen uit drie' staat Walche ren bovenaan in de derde klasse A, maar wat is het geheim van de ploeg? Hollander is een druk baasje. „Ik ben bezig met de cur sus Uefa A. Dat betekent dat ik op maandag naar Zeist of naar een andere locatie moet. Ik loop voor de cursus stage bij Rogier Veen- stra. Op dinsdag, donderdag en Hij voelt de mogelijk heid aankomen en kiest positie. Ruben de Jager zet een stapje naar links, wacht tot de bal voor zijn rechter wordt ge legd en ziet de hoek open liggen. Zijn eerste officiële treffer in het shirt van Hoek lijkt aanstaande, maar de bal verdwijnt net langs de verkeerde kant van de paal. „Als die bal erin gaat, breek je de wed strijd open", zei de aanvaller later. De Jager was niet de enige speler bij Hoek die dat niet voor elkaar kreeg, waardoor het duel met Ste doco zonder doelpunten werd af gesloten (o-o). Je hebt geregeld saaie o-o's, maar dat was Stedoco-Hoek zeker niet. Van de twee ploegen die afgelopen seizoen allebei via de nacompetitie de hoofdklasse achter zich lieten, was Hoek het meest dominant. „Als we het tempo iets hadden opge schroefd, hadden we ze echt pijn kunnen doen", vond Dennis de Nooijer. De trainer had in Hoornaar heel graag gewonnen en dat was ge zien de kansenverhouding ook ver diend geweest. Alleen liet zijn ploeg een aantal fraaie kansen en moge lijkheden onbenut. „Wat ik wel po- Op dat moment was het een logische wissel. Ik zat er ook behoorlijk doorheen sitief vind, is dat we in een uitwed strijd tegen een goede tegenstan der zeker tien kansen creëren." Eén van de beste kansen was die voor Ruben de Jager, na 26 minu ten spelen. „Die moest er gewoon in", zei de aanvaller schuldbewust. „Ik zag die hoek helemaal open lig gen, maar ik was niet helemaal in balans. Daardoor raakte ik de bal iets te veel met mijn hak. Ik had op dat moment wel echt het gevoel dat we ze hele maal wegspeelden. We hadden in ieder geval duidelijk de overhand." Blijft zo'n gemiste kans lang door je hoofd spoken? „Nee. Ik heb er in de rust nog wel even over nage dacht. Maar er komen nog meer kansen." Soms zou je bijna vergeten dat hij bijna een jaar niet heeft gevoet bald, nadat hij bij FC Twente een zware knieblessure opliep. De Ja ger stak veel tijd en energie in zijn revalidatie, maakte eind vorig sei zoen met de beloften van de En- maandag 8 oktober 2018 PM Veel mensen hielden vooraf re kening met een moeilijk sei zoen voor De Meeuwen. Na drie wedstrijden in de eerste klasse lijkt wel duidelijk dat de promovendus het heel zwaar krijgt. De ploeg van Daan Ei kenhout ging voor de derde maal op rij onderuit, ditmaal was Westlandia met keiharde cijfers veel te sterk: 9-0. Daniël Wissel Vlissingen De Jager jaagt op Drukte voor het doel van Deltasport. Roy Mulder (midden) ziet de val richting twee ploeggenoten vliegen, foto dirk-jan gjeltema Na drie wedstrijden wacht Kloe tinge nog altijd op de eerste overwinning. Zaterdag leek de ploeg opnieuw met lege handen te staan, maar twee succesvolle wissels van Marcel Lourens brachten de eersteklasser toch nog een punt. Het duel met Del tasport eindigde in 2-2. Daniël Wissel Kloetinge Vlissingen Walcheren verbaasde zaterdag vriend en vijand door RCS met maar liefst 7-2 te verslaan. „Ik heb met vlagen echt genoten van mijn ploeg", zei trainer Kevin Hollander. Klaas Verspoor Barry van der Hooft Hoornaar - Ruben de Jager (21) Pinarci 77. Wijkhuijs Wielinga Impens Dos Santos Tiebosch Van Wanrooij Vandepitte Smith Mariana Pollemans Jongeneel Mulder Opstellingen De Jonghe Wilson Fitsch Van Leiden Chergui De Jager 79. Habtemariam 77. Nyemb Schröder Constansia Doesburg Scheidsrechter: Henshuijs (Amsterdam) Toeschouwers: 150 Hoek-speler Ruben de Jager (links) probeert Bryan Jonge neel van zich af te schudden. FOTO MARTIN HULSMAN/ORANGE PICTURES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40