I 1 5-0 John Karelse trekt een bittere conclusie O O) CD O 11 Nog ongeslagen ADO'20 wordt door Goes met 5-0 opzij gezet Ai tO Dorst De Nooijer Vorige week, na het duel met Jong FC Volendam (5-1-nederlaag), baalde Brian Meulmeester als een stekker. „Ik speelde slecht", keek de doelman na afloop van de ontmoeting met ADO'20 terug. Anders dan de 5-0- eindstand doet vermoeden, was de Arnemuidenaar gisteren bepalend voor Goes. „Onbewust wilde ik mis schien iets extra's brengen. Het voelt heerlijk om na een kloteweek weer eens de nul te houden." De bezoekers zorgden voor het eerste gevaar van de wedstrijd. In de derde minuut zag Meulmeester een bal nipt langs de paal suizen. ADO'20 zette de thuisploeg onder druk. Toch openden de Goesenaren de score. Erwin Franse bediende Steve Schalkwijk in de diepte. De vervanger van Daniël Wis sel in het centrum van de voorhoede schoot tegendraads de 1-0-raak. In het restant van de eerste helft kre gen beide ploegen mogelijkheden. De grootste was voor ADO'20. Van dicht bij nam Luc Schuffelen het doel onder vuur. Meulmeester tikte de bal uit de korte hoek. Het elftal uit Heemskerk drong aan, maar het was opnieuw Goes dat scoorde. Een ingooi van ADO'20 ter hoogte van het strafschop gebied van de thuisploeg werd door de rood-witten onderschept. De over name leidde een counter in. Ray Kroon bediende Schalkwijk aan de linkerkant. De spits snelde vooruit, trok de bal met buitenkant rechts voor en bereikte Franse bij de tweede paal: 2-0. Schalkwijk genoot van zijn terugkeer in de spits. „Ik doe waar ik goed in ben: dat is de diepte zoeken. Ik ben blij dat we op deze manier drie keer scoren. Het voelt heerlijk." De aanvaller doelde onder meer op de 4-0 in de 74ste minuut. Opnieuw zocht de Wal- chenaar de diepte. In het strafschop gebied werd hij naar beneden getrok ken: strafschop. Remon de Vlieger be nutte het buitenkansje. In de beginfase van de tweede helft had Goes het lastig. „Zij waren op dat moment beter", bekende Schalkwijk. Deze zomer was ik constant met voetbal en school bezig. Ik had dit echt even nodig „De 2-1 hing in de lucht", meende in valler Tim de Winter. Doordat Meul meester een inzet met zijn voeten keerde en een afstandsschot over tikte, behield Goes de 2-o-voorsprong. Een bal achter de verdediging van ADO'20 besliste in de 68ste minuut de wed strijd. „Zij zijn fysiek sterk, maar mis sen snelheid", concludeerde Schalk wijk. De Winter maakte daar gebruik van. Hij ontsnapte aan de aandacht van de defensie en tekende op aange ven van Roycel James voor de 3-0. „Toen stortte het in bij hen", zag de doelpuntenmaker. De Winter startte voor het eerst dit seizoen op de reservebank. De Kwa- dendammenaar miste twee trainin gen vanwege een vakantie van vier da gen op Ibiza. „Deze zomer was ik con stant met voetbal en school bezig. Ik had dit echt even nodig. Ik begreep de keuze van de trainer om me wissel te zetten." Met een afstandsschot bepaalde De Winter de eindstand op 5-0. „Ik ga volgende week weer op vakantie", grapte hij. De middenvelder was kri tisch over het vertoonde spel. „We hebben weieens beter voetbal laten zien en de kansen niet afgemaakt. Nu is het een keer andersom", besloot hij tevreden. „Als je zo weinig wint, kan ik niet an ders concluderen dan dat we degrada tievoetbal gaan spelen", was het bit tere oordeel van Karelse. De moede loosheid en teleurstelling waren in zijn stem te horen. Vlissingen ging al voor de vierde keer dit seizoen onder uit. Het was lang wachten op de ope- Hoofdklasse B ningstreffer. In de zeventigste minuut brak clubtopscorer Abdoe Abdenbi de ban voor Vlissingen: o-i. Met een schot in de korte hoek zette hij zijn ploeg op voorsprong. Voor Abdenbi was het alweer zijn zevende treffer van dit nog prille seizoen. In de slotfase ging het echter alsnog mis voor de Walcherse hoofdklasser. Zes minuten voor tijd bracht Adnane Gharssalaoui Minor op gelijke hoogte: ï-i. In de 88ste minuut werd het zelfs nog erger voor Vlissingen. Koen Claa sens kroonde zich tot matchwinnaar door de 2-1 binnen te werken voor de formatie uit Nuth. „We hebben tachtig mi nuten lang geheerst", baalde Karelse. „We hebben ook kansen gehad op de 2-0, maar die maken we niet." Beledigd Gedurende de tweede helft gebruikte Karelse - niet gelijktijdig - al zijn wis seis. Vjeko Krezo, Menancio Weeda en Soufyan Bousantouh vervingen Sa- marony Goossens, Etienne Mallie en Saïd Bouzambou. Over één van zijn invallers was Karelse beslist niet te spreken. „Er was één wissel, die was beledigd dat hij niet speelde", aldus Karelse. „Ik zal maar geen naam noemen, maar die viel als een drol in. Dan denk ik: hou lekker je mond." Al met al kende Vlis singen dus een uiterst teleurstellende middag, in de lijn van de eerste weken van het seizoen. Na zes duels heeft de ploeg van Karelse zes pun ten en daarmee bezet het de twaalfde plaats. De volgende klus is ook weer een zware, want volgende week gaat Vlissingen op bezoek bij Halsteren. De ploeg van Vlissinger Ruud Pennings is de trotse koploper. maandag 8 oktober 2018 PM 5-3 In de tweede di visie was Goe- senaar Levi Bouwense met Jong Sparta te sterk voor het Barendrecht van Yarick Dorst (5-3). De laatste treffer van Ba rendrecht kwam op naam van Dorst. Met een schitterende vrije trap te kende hij voor zijn eerste goal in de tweede di visie. I Jeremy de Nooi jer (foto) is door bondscoach Remko Bicentini geselecteerd voor de inter land van Cura- gao tegen de Amerikaanse Maagdeneilan den. De tweede wedstrijd in de voorronden van de Concacaf Nations Cup wordt vrijdag gespeeld in het Amerikaanse Bradenton, in de staat Florida. In het eerste duel werd Grenada vorige maand met liefst 10-0 verslagen. Meulmeester pakt zijn revanche bij ruime zege Na een lastig eerste uur is de ploeg van trainer Rogier Veenstra in de tweede helft op schot. ADO'20, tot dit weekend nog de ongeslagen nummer twee in de derde divisie, wordt met 5-0 verslagen. Len Wolters Goes K< an der Endt Steve Schalkwijk (midden) schiet na 9 minuten al de 1-0 achter doelman Mats van der Wijst. De sliding van Donny Rijnink, aanvoerder van ADO'20 (rechts) komt te laat. foto dirk-jan gjeltema -Tim de Winter over zijn korte vakantie op Ibiza W O 1895 J Goes - ADO'20 P 10. Schalkwijk 1-0 44. Franse 2-0 68. De Winter 3-0 74. De Vlieger (pen.) 4-0 75. De Winter 5-0 Opstellingen Meulmeester Van der Wijst Dekker Van Schuffelen Tawfik Mijnders Manuhuwa Rijnink James Vellema 71. Besuyen Yilmaz Hollemans 64. Doesburg De Kroo Boom 60. De Winter De Waard De Vlieger 77. Daniels Franse Allahdad Schalkwijk De Vré Kroon Keus 75. Nguyen Scheidsrechter: Witlox (Berlicum) Toeschouwers: 350 Zondag-hoofdklasser VC Vlissin- gen slaagde er niet in de ruime zege van vorige week op Papen dorp (5-0) een goed vervolg te geven. In Limburg ging de ploeg van trainer John Karelse nipt on deruit tegen RKSV Minor: 2-1. Stefan Maas Vlissingen 70. Abdenbi 0-1 84. Gharssalaoui 1-1 88. Claasens 2-1 a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39