Bij Ferrari is het crisis na blunders in kwalificatie 9 Bert Nederlof overleden Volleybalsters winnen weer Dubbelslag Van der Poel 'HEEL BOOS' lijk. Verstappen helpt zichzelf niet door zo te blijven racen." Een beetje Calimero-taal van de Duit ser, die niet gestraft werd door de wedstrijdleiding. Dat werd Verstappen wel, na een touché met die andere Ferrari in de eerste ronde. Na zich te hebben verremd, kwam Verstappen terug op de baan en tikte Kimi Raikkönen aan. Die belandde even buiten de baan. De vijf seconden tijdstraf, ingelost bij zijn pitstop, deden de Limbur ger uiteindelijk geen pijn. Hij vond de tijdstraf wel belachelijk: „Ik probeerde juist netjes en voorzich tig terug te keren op de baan, Kimi had me wat tijd en ruimte kunnen geven. Ik had ook vol gas rechtdoor de bocht afkunnen snijden. Dat doe ik volgende keer maar." Al die straffen voor 'mannelijk racen' zijn hem een doorn in het oog. „Als ik het voor het zeggen zou hebben, hadden we amper straffen." Vloer De botsingen leverden schade op aan de vloer van Verstappens Red Buil, de hij tijdens de race moest 'managen'. Toch kwam zijn derde plek niet in gevaar, ook door op nieuw de juiste bandenkeuze. In het slot kroop hij zelfs naar de staart van Valtteri Bottas op plek 2. Maar een aanval kon hij niet plaat sen. Kostten die vijf seconden hem dus zijn hattrick (na 2016 en 2017) aan tweede plaatsen in Japan? Dat ook weer niet. „Inhalen is hier moeilijk. Maar we hadden wel nog competitiever kunnen zijn. Ik ben hier tevreden mee." Beste circuit Met 53 punten is Su- zuka nu cijfermatig het beste circuit voor Ver stappen. Juist op de klas sieke racebaan gedijt de oercoureur. Die maakte eerder dit seizoen ook zo zijn fouten. Maar de laat ste maanden laat zijn ge voel hem niet meer in de steek. %- maandag 8 oktober 2018 Max Verstappen in de befaamde bocht 'Spoon'. Voor zijn duel met Kimi Raikkönen krijgt hij een tijdstraf; zijn botsing met Sebas- tian Vettel (inzet boven, vlak voor de botsing) blijft onbestraft, tot ongenoegen van Vettel. fotogetty images SUZUKA Wat halverwege leek uit te draaien op een bloedstollend Formule 1-sei- zoen, dreigt als een nacht kaars uit te gaan. Lewis Ha- milton (foto, 33) kan over twee weken, als de Grand Prix Verenigde Staten wordt verreden, zijn vijfde wereldtitel al veiligstellen. Het verschil met Sebastian Vettel (Ferrari) is na zijn zege in Suzuka 67 punten. Als dat in Austin nog zou oplopen tot 75, is Hamilton met daarna nog drie races te gaan al kampioen. „Dat had Lewis Hamil ton: „Wij zijn het beste team." FOTOEPA ik zelf in de zomer ook niet verwacht", bekende Hamilton. Het verhaal van zijn winst in Japan werd grotendeels al op zaterdag geschreven. Waar de Brit tekende voor zijn 80ste polepositie, blunderde Ferrari bij de kwalificatie met een verkeerde bandenkeuze. Daardoor moest Vettel vanaf plek 8 van start. „Elk team heeft slimme mensen in dienst. Maar het gaat erom dat je de juiste beslissingen neemt als de druk het hoogst is. En daarom zijn wij het beste team van de wereld", zei Hamilton. De grote baas bij Ferrari, Maurizio Arrivabene, veegde de vloer aan met zijn eigen mensen. „Ik ben heel boos. Het is niet de eerste keer dat dit soort fouten wordt ge maakt." En dat was nog vóór de botsing van Vettel met Max Verstappen. Het mag duidelijk zijn: bij Ferrari is het crisis. ALGEMEEN In zijn huis op Texel is zaterdag oud sportjournalist Bert Neder lof (72) overleden. Dat mel den zijn voormalige werk gevers Voetbal Internatio nal en NOS. Hij was al ge ruime tijd ziek. Nederlof werkte onder andere voor Trouw en De Tijd en trad in 1973 in dienst bij Voetbal International. Daarnaast was hij bekend als com mentator van het NOS-ra- dioprogramma Langs de Lijn. Hij publiceerde onder meer boeken over Willem van Hanegem, Ronald Koe man en Leo Beenhakker. r'.V3 VOLLEYBAL De Neder landse volleybalsters zijn op het WK in Japan nog al tijd ongeslagen. De ploeg opende de tweede ronde met een overtuigende zege in drie sets op Puerto Rico (25-16 25-15 25-20). Het was de zesde overwinning op rij. Na Puerto Rico treft Oranje nog de Domini caanse Republiek (van daag), Brazilië (woensdag) en Servië (donderdag). De eerste drie uit de poule plaatsen zich voor de Final Six. Nederland staat tweede achter Servië, dat ook alles won, maar nog geen set verloor. VELDRIJDEN Mathieu van der Poel heeft in Ronse ook zijn tweede veldrit van het seizoen gewonnen. De 23-jarige Nederlander was de concurrentie in de GP Mario De Clercq net als een dag eerder in Meule- beke te snel af. Van der Poel kwam solo binnen. Wout van Aert finishte op zo'n vijftien seconden als tweede, voor landgenoot Michael Vanthourenhout. Marianne Vos (31) won bij de vrouwen in Ronse. Ze reed op minder dan twee ronden van het einde weg uit een kopgroepje van vijf rensters en kwam alleen aan. De Italiaanse Alice Maria Arzuffi werd tweede, de Nederlandse Annemarie Worst derde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37