niet top, maar wel ruim aan kop 4-0 V 7 Feyenoord ploetert, worstelt en als het er echt om gaat, stuntelt het ook nog eens Zelfs de reserve spelers schikken zich bij PSV zonder morren in hun rol ging het over het dure balverlies van linksback Tyrell Malacia en over de uiteindelijk mislukte defensieve wis sel van Giovanni van Bronckhorst, die Larsson inruilde voor Van Beek. De tails, die gisteren inderdaad beslis send hadden kunnen zijn. Maar wie op de valreep ontsnapt tegen FC Utrecht, en wie tegen Vitesse een helft lang door de mand valt, doet er goed aan meer naar het grote geheel te kijken. In Amster dam en Eindhoven schijnt de zon, boven Rotterdam-Zuid hangt momenteel een dik wolkendek. Ajax-Feyenoord En het is op deze manier wachten tot het écht begint te regenen en te onweren. In het thuisduel met PEC Zwolle zal het over twee weken waarschijnlijk nog wel lukken, maar een week later staat de topper Ajax-Feyen- oord op het programma. Dat is een kracht meting waar zelfs de meest positieve sup porter van de Rotterdammers op dit mo ment badend in het zweet van wakker zal worden. Feyenoord zit te vaak muurvast, iets of iemand moet dat gaan doorbreken. Column HUGO BORST Zalige stem, gezellige collega, fijne vent Aanvankelijk bestond Bert Nederlof voor mij uit een stem. Als trouwe luisteraar van het zondagmid dagprogramma Langs de Lijn hoopte ik altijd dat hij mijn club deed, ik had hem zelfs liever dan Theo Koomen. Bert was deskun dig, objectief en steengoed. In 1984 mocht ik zijn collega worden bij Voetbal International. Hij rookte, net als Johan Derksen, sigaren. In zijn werkkamer zag het medio jaren tachtig blauw van de rook. Mocht toen, binnen roken, dat vond je niet raar, het stonk ook niet, het was ook hele maal niet ongezond. De typema chine werd overbodig, de com puter maakte zijn entree, maar de sigaren bleven. Roken was de gewoonste zaak van de wereld. Het was ook zo gezellig met een sigaar erbij. Bert was zo vergroeid met zijn sigaar dat hij op een middag - de tweede helft van Puttershoek 6 tegen Melissant 3 was een mi nuut oud - door de linksbuiten van de tegenpartij gewezen werd op de sigaar tussen de lippen. Sorry, macht der gewoonte, zei Bert grinnikend en trapte de peuk buiten de lijnen uit. Siga- renrokers zijn geboren vertellers, dus Bert vertelde deze anekdote met de nodige zwier. Hij had een prachtige, donkere stem. Ik zat weieens naast hem op de perstribune zondagmid dag. Ik voor VI op pad, hij voor Langs de Lijn. Radiocommentaar geven, hij was er verschrikkelijk goed in, het ging hem zo gemak kelijk af. De zinnen liepen, elke flits had een begin en een eind. Hij creëerde spanning, maar zon der de boel te belazeren, zoals Theo Koomen weieens deed. Hij was een vrolijke man maar soms kon hij somberen. Zo ook die donderdag. Bert Nederlof had de vorige avond de doden zien liggen in de catacomben. Een dag na de Heizelramp deed Bert op de redactie zijn ooggetuigenver slag voor wie de radio niet had aangehad. Vorige week boden drie stu denten me een sigaar aan. Ik moest aan Bert Nederlof denken. Dit weekend stierf hij aan kan ker. Geweldige radiocommenta tor, zalige stem, gezellige collega, fijne vent. Mannen met sigaren worden schaars. Johan Derksen doet het nog. Uit eerbetoon voor Bert zou Johan op tv een sigaartje moeten roken. heeft 'Chucky' zich niet meer uit de tent laten lokken. In zijn spel zit een zekere agressie opgesloten. Lozano blijft een getructe aanvaller die bij de tegenpartij soms de irritatie- grens opzoekt. Niettemin lijkt het eerste jaar in Eindhoven, met twee schorsingen, hem te hebben gelouterd. VW'er Jerold Promes had er na een wilde charge op de Mexicaan met een rode kaart af gekund. Lozano liet zich ook daarbij niet van de wijs brengen. Vierde man PSV had nogal wat tijd nodig om warm te worden tegen VVV, iets waar trainer Mark van Bommel niet tevreden over was. De trainer be klaagde zich ook weer eens bij de vierde man. Scheidsrechter Siemen Mulder vond het nodig om hem daarop aan te spreken. Opzet of niet, het maakte de fans op de tri bunes wakker en op het veld was er ineens meer leven in de brouwerij. PSV drukte het gaspedaal in en liet de bal sneller van voet naar voet gaan. Iets waar José Angelino geen aansporing voor nodig had. De 21- jarige linksback mag zich vandaag na een serie uitstekende optredens bij PSV melden bij Jong Spanje. Gewoonterecht Pas na een uur knapte het draadje bij WV en in de slotfase kon PSV nog verder uitlopen. Zo langzamer hand is winnen bijna gewoonte recht in Eindhoven. In de laatste 31 thuisduels in de eredivisie gaf PSV via twee remises niet meer dan vier punten af. Soortgelijke en nog lan gere series zijn ook neergezet tij dens de jaren zeventig en tachtig en in de tweede periode van Guus Hiddink tussen 2004 en 2008. Het PSV van nu is niet onaantast baar, maar een blik op de ranglijst leert dat de formatie van Van Bom mel voorlopig wel onklopbaar is. Niet alles loopt op rolletjes en PSV gaat ongetwijfeld nog punten ver liezen, maar veel reden om veran deringen door te voeren is er niet. Soms lijkt het alsof Gaston Pereiro een beperkte bijdrage heeft, maar ook ditmaal was hij beslissend door Lozano voor de 1-0 met een prach tige pass weg te sturen. Zelfs de reserves van PSV schik ken zich zonder morren in hun rol, zo bleek uit de woorden van doel puntenmaker en invaller Gutiérrez. In een uurtje eredivisie maakte hij al twee goals en gaf hij een assist. „Het team draait op dit moment goed. Ik begrijp mijn rol en moet hard blijven werken om de kansen die er komen te kunnen pakken." maandag 8 oktober 2018 Het lukte Feyen oord niet om een 0-1 voorsprong over de streep te trek ken tegen Willem II. „Dat moeten we onszelf écht aanre kenen", zei captain Jordy Clasie. fotokay IN'T VEEN/PRO SHOTS Steenaoed kk WV-VENLO 1 PSV - VVV-VENLO 1 34. Lozano 1-0 64. De Jong 2-0 87. Gutiérrez 3-0 90+2. Lozano (pen.) 4-0 Opstellingen Zoet Unnerstall Dumfries Rutten Sainsbury Promes Viergever 56. Janssen Angelino Röseler 80. Behich Kum Rosario 90. Van Bruggen Hendrix Seuntjens Pereiro Post 70. Gutiérrez Susio Lozano Opoku De Jong Grot Bergwijn 90+3. Malen Joosten 63. Mlapa Scheidsrechter: Mulder Toeschouwers: 33.800

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35