WW» 2 KUSTMARATHON ZESTIENDE EDITIEA Verstraate vindt makkelijk zijn weg door het donker Koploper over 50 uur Veel geld voor ALS Net binnen de limiet De Belgische olympiër heeft tijdens de Kustmarathon een makkie. De concurrentie reageert niet op zijn ultravroege demarrage. De Light Kustrun is vrijdag avond laat gewonnen door Wouter Verstraate. Hij snelde in 44.52 minuten van Dom burg naar Zoutelande. Bij de Light Kustrun lopen de deelnemers met een lampje op hun hoofd door het donker, 10 kilometer langs het water. Ver straate vond desondanks zijn weg makkelijk. Hij had twee minuten minder nodig dan nummer twee Leo Smets. Irene Koole uit Zoutelande was de snelste vrouw. Met 55.45 werd ze dertiende over all. De Tilburgse Anja van Zon zat met 56.02 dicht achter haar. In totaal haalden 457 deelne mers de eindstreep. Nooit eerder werd de Kustmara- thon zo snel van de spanning ont daan. Maar wat wil je met een deel nemer als Willem van Schuer- beeck... De 33-jarige Belg spoot er meteen na de start in Burgh al van door en men zag hem niet meer te rug. De concurrenten hadden stevig schrik van Van Schuerbeeck. Zijn persoonlijke record op de klassieke afstand van 42,195 kilometer is 2.12.49 uur. „Toen hij versnelde, dacht ik: 'Laat hem maar gaan'. Een jongen met zo'n snelle tijd achter zijn naam is gewoon een maatje te groot voor mij", zei Erwin Harmes, de Middelburger die uiteindelijk zeer tevreden was met zijn derde plaats. Hij zocht een mooi groepje, met daarin onder anderen ook zijn provinciegenoten Tim Pleijte, Huub van Noorden, Erwin Adan, Tim van den Broeke, Yunis Stitan en Ykalo Fsaha. Met nog enkele topatleten mochten zij strijden om de overige podiumplekken. Van Schuerbeeck liep met zeven mijlslaarzen over het nieuwe par koers van de Kustmarathon, dat nu Veel tijd had hij niet, maar Lein Lievense pakte za terdag vlak voor de start van de Kustmarathon toch nog even een rustmomentje. Bij mevrouw Heijnen, die aan de Burghsering woont, dronk hij een kopje koffie. Haar deur zou altijd voor hem open staan, had ze eerder gezegd - en natuurlijk ook voor zijn vrouw Lenie. „Deze meneer was er eerder ook voor mij, toen ik het nodig had", legde ze uit. Lievense, van wie iedereen op de hoogte is dat hij ernstig ziek is, nam de pauze te baat om op adem te komen na de rit vanuit Zoute lande. En hij liet nog eens zijn mooie momenten van de vrijdag passeren, waarop Lenie en hij be noemd werden tot ereburgers van de gemeente Veere. „Het was een heel emotioneel moment voor ons", vertelde hij. „We hadden het totaal niet zien aankomen. En 's avonds ging het nog even door met dat applaus voor ons bij de Ladies- run. Dat duurde wel een minuut! Tien seconden was ook mooi ge weest." De afgelopen dagen voelden voor Lein en Lenie Lievense, de twee voornaamste organisatoren van het grootse sportweekend, heel onwerkelijk aan. „Het is allemaal zo definitief', verzuchtte Lein. „Zo de-fi-ni-tief." De laatste keer de Ladiesrun, de laatste keer de Kust marathon, de laatste keer de Wan delmarathon... Bij dat ene applaus op vrijdag was onzettend zwaar", zei hij. „Je zakte elke keer twee a drie centime ter weg. Het was tevergeefs zoeken naar vaste grond. Daarna was het nog heuveltje op, heuveltje af. En toen kwamen ook nog die trappen! Ik vond het wel een mooie mara thon, hoor. De ene kilometer liep je in 4 minuten, de ander in 3.20. Je moest de hele tijd schakelen." Willem van Schuerbeeck, die in de Langstraat aankwam na 2.34.15 uur, had voldoende marge om Mo hammed Oumaarir ruim voor te blijven. De Marokkaan werd weer tweede, net als in 2017. Op de bult bij de finish zakte hij op zijn knieën en legde hij zijn hoofd op het zand. Te midden van alle drukte nam hij zo'n vijftien seconden de tijd om te bidden. Erwin Harmes werd weer derde, net als in 2015 en 2017. De Middel burgse publiekslieveling vond het een „prestatie om in te lijsten". Hij had met zijn verstand gelopen. „Ik voelde me heel goed vandaag. Ik heb de hele wedstrijd zuinig kunnen lo pen in de groep." via Burghsluis voerde en op Wal cheren een langer stuk strand kende. Bij het 10 kilometerpunt, na bij hetTopshuis, had hij al twee mi nuten voorsprong op de rest. En hal verwege was het verschil al drieën halve minuut. Pas aan het einde leverde de olympiër - hij werd in 2016 in Rio de Janeiro 56ste - wat in. „Het strand maandag 8 oktober 2018 Het Kustmarathonweekeinde werd gisteren afgesloten met de wandelmarathon. Duizenden wandelaars legden de weg van Burgh naar Zoutelande af en moesten daarbij pit tige stukken over het strand afleggen. Zoals hier, waar het lint lopers over een door planken gevormd pad bij de Veerse- dam het strand betreedt, foto johan van der heijden LIGHT KUSTRUN WANDELMARATHON MET MOOI WEERTJE RICHTING BURGH Mountainbikers komen zaterdagochtend aan op de Hoge Hil bij Domburg, het hoogste punt van de MTB-tocht. Liefst 888 rijders komen voor 12.00 uur aan in Burgh. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN ALLE UUTLOOPERS Wim van Sparren- tak uit Middelburg is nog steeds kop loper in de ranglijst van Alle Uutloo- pers. Hij werd za terdagmiddag 56ste in zijn zes tiende Kustmara- thon. Met 3.16.53 uur erbij heeft hij nu 50.16.16 uur tussen Burgh en Zoute lande gelopen. Edward de Leng uit Biggekerke is de nummer twee op de lijst. Zoutelande Het blijft niet bij maar NICKYAALDERS Nicky Aalders uit 's-Heer Hendriks kinderen liep de Kustmarathon om geld op te halen voor de Stichting ALS. Hij had 5000 euro als streefbe drag, maar kwam met zijn actie dik boven de 10.000 euro uit. Aalders nam het ini tiatief omdat zijn vader sinds vorig jaar de dodelijke spierziekte ALS heeft. 85 KG AFGEVALLEN De Tilburgse Esther van der Heijden kwam zaterdag als 1433ste en voor laatste aan in Zou telande, net binnen de limiet van 6 uur. Zij baarde opzien door in de aanloop 85 kilo af te vallen. Willem van Schuerbeeck liep van Burgh naar Zoutelande volledig alleen, foto ruben oreel Roeland van Vliet Burgh/Zoutelande Erwin Harmes. fotoruben oreel Van Schuerbeeck 42 kilometer solo Roeland van Vliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30