44 boldErm3n.nl Repen 2019 met vertrekgaranties! bolderman.nl 23 369,- kinderen Joep en Kim. Nu vertel ik alles in mijn eigen woorden, dan komt het over zoals ik het bedoel. Heel anders dan wanneer je zo'n verhaal aan een sensatiegerichte journalist zou vertellen." Koelewijn hertrouwde vorig jaar met Els, met wie hij in Loosdrecht woont. Bastaardkinderen Het gezin Koelewijn was een bijzondere familie. Peters vader, afkomstig uit Spakenburg, kreeg vijf kinderen met zijn eerste vrouw. Tijdens zijn huwelijk werd hij verliefd op de vrouw die later de moeder van Peter zou worden. Zijn echtgenote stemde pas in met een scheiding nadat zijn vader vijf'bas taardkinderen' had gekregen bij zijn tweede liefde. Tot de scheiding droegen de vijf de achternaam van hun moeder. De gemeentelijke akte van 29 december 1940 maakt mel ding van de geboorte van Peter Cornelis van Ewijk. Pas nadat zijn vader de scheidingspapieren in orde 'Kom van dat dak af' is al zestig jaar een lijflied. Het is ook niet meer van mij, maar van het volk had gemaakt, mocht hij zich Koele wijn noemen. „Mensen zijn geshockeerd door dit verhaal", zegt hij nu. „Hou toch op! Mijn ouders leven niet meer, wie zit daar nog mee? Het is een anekdote. Trouwens, Peter van Ewijk was een betere artiestennaam geweest. Heeft iets meer ballen dan Peter Koelewijn, dat vind ik zo'n lompe naam. En hier is-ie dan, dames en heren, voor de eerste keer in deze zaal: Peter van Ewijk! Dat klinkt toch even iets anders." In vuur en vlam Zijn moeder gaf hem zijn eerste gitaar toen hij een puber was. Peerke leerde zichzelf spelen en maakte cowboyliedjes. Hij vormde zijn eerste bandje met jeugdvriend Harry van Hoof, de latere componist en arrangeur. Peter en zijn Rockets mochten in 1959 in de Bovema- studio's in Heemstede een plaat opnemen. Het nummer Kom van dat dak af zette de jeugd in vuur en vlam. De rest is geschiedenis. „'Komt dat nummer je niet een keer de neus uit?' vragen mensen me vaak. Nee, Kom van dat dak af is het beste wat mij is overkomen. Het is al zestig jaar een lijflied. Het nummer is ook niet meer van mij, maar van het volk. Ik kan nooit van m'n leven optreden zonder het te zingen. En de hele hut staat meteen overeind." Koelewijn scoorde niet alleen hits met zijn band en als soloartiest, ook als producer, componist, tekstschrij ver en manager voor vele anderen had hij veel succes. Soms kreeg hij te maken met de fatsoensnormen van Phonogram, de muziekuitgever van Philips. Bijvoorbeeld toen hij met feestzanger Nico Haak een plaatje wilde opnemen met de titel Joeke- lulle. Daar stak de directeur een stokje voor. „Philips is altijd heel zuinig geweest op zijn naam. De directeur zei: 'De baas van Philips in Singapore kan uitbrengen wat hij wil. Daar weten ze op het hoofdkantoor in Eindhoven niets van. Maar de fami lieleden van de directeuren in Neder land luisteren naar de radio. Als daar zo'n oh la la-plaatje wordt gedraaid dat is uitgebracht onder de vlag van Philips, ben ik de sigaar en moet ik op het matje komen'." Jaloers Koelewijn wijzigde de u van Joeke- lulle in een i. Het werd een grote hit. In dezelfde periode kon vreemd genoeg Koelewijns eigen Angeline (M'n blonde sexmachine) wel door de beugel bij Philips. „Daarvan zegt mijn vrouw nu: 'Het is bijna een #MeToo'tje'." Hij herinnert zich een gesprek met Boudewijn de Groot, de vertolker van integere popsongs met poëtische teksten. „Hij zei tegen mij: 'Soms ben ik jaloers op jou. Als ik de bühne op loop, zitten de mensen in de zaal te kijken met een blik van: Laat hem de boodschap maar eens brengen. Als jij het podium betreedt, denkt iedereen: Laten we vanavond lekker lol gaan maken'." Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 5 dagen Sauerland all-inclusive 10 dagen Istrië en Slovenië, all-inclusive 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 10 dagen Pittoresk Vrsar, Istrië 8-daagse najaarsreis Peniscola, Costa del Azahar 8 dagen Nauders in Tirol en Bernina Express 'De hele hut staat meteen overeind.' foto collectie peter koelewijn Peter en zijn Rockets in 2018 én in 1960. FOTO'S COLLECTIE PETER KOELEWIJN Peter op de Poolse televisie in 1980. foto COLLECTIE PETER KOELEWIJN v.a. slechts v.a. slechts n SGR Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata 2019! Diverse vertrekdata 2019! Diverse vertrekdata 2019! Diverse vertrekdata 2019! Diverse vertrekdata 2019! Diverse vertrekdata 2019!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23