EN 19 Na een verbouwing van ruim een jaar en 8,5 miljoen euro verder is Middelburg een moderne schouwburg rijker. „Die rode kleur geeft je een warm gevoel", zegt Aline van der Linde. V Twee dronken automobilisten botsen's nachts boven op elkaar DIERENVOEDSELBANK ACTIE Het is zaterdag tijdens de open dag een komen en gaan van mensen. Jong en oud komt een kijkje ne men in de schouwburg aan het Molenwater. Nieuwsgierig naar het eindre sultaat loopt men over de rode lo per naar binnen. Aline van der Linden en Ferenc Hannewijk hebben net plaatsge nomen op de gloednieuwe rode fauteuils in de zaal. „Zit goed", merkt Aline op. „Lekker comfortabel. Meer ruimte ook. En de verlichting is een stuk verbeterd." In de zaal zijn dertig stoelen verwijderd. Be zoekers hebben nu vijf centimeter meer beenruimte. Met als gevolg dat het theater nog 530 zitplaatsen telt. Rood-zwart Het restaurant zit nog steeds op de eerste verdieping. De gele leren stoelen hebben plaats gemaakt voor nieuw meubi lair. Johan Landa kan zich de voormalige inrichting nauwe lijks herinneren. „Het is zeker twintig jaar geleden dat ik hier ben geweest." Hij werkte als technische man bij Zuidelijk Toneel Globe. „Regel matig kwamen wij met producties in Middelburg." Hij is verrast door de grootscheepse renovatie. „Het is flink opgeknapt. Leuk dat het rood-zwarte kleurenschema overal terugkeert. Dat zorgt voor eenheid." Meer contact Ook de kassa in de hal, de werk plek van Els Blankenburgh, is flink op de schop gegaan. „Nu kun je bij binnenkomst meteen je jas kwijt. Hoefje niet helemaal naar achte ren te lopen. Het is ook fijn dat dat de schuine balie is verdwenen. Nu hebben we veel meer contact met de bezoe kers. Dat ervaar ik als een groot pluspunt. Wel moest ik in het begin even wen nen aan al dat rood." Meer licht Alco Nijssen is speciaal voor de voorstelling over de ijskoningin naar de schouwburg gekomen: „Timo, een zoontje van vrienden, speelt in die voorstelling Joran. Daar hebben we net een voorproefje van gekregen. Het zag er veelbelovend uit." De foyer maakt op Nijssen een goede indruk. „Wat opvalt is de grote hoeveelheid licht die bin nenvalt. Dat maakt het heel ruim telijk. Dat valt 's avonds als je een voorstelling bezoekt niet op, maar nu des temeer. En het zorgt voor een betere optische verbinding met de stad." YERSEKE - Een dronken man en een dronken vrouw uit Yerseke zijn zaterdag op elkaar gebotst op de Dahlialaan. Een aantal auto's raakte beschadigd. De vrouw reed met ge doofde verlichting weg van de plaats van het ongeval. De politie constateerde dat de 51-ja- rige man al een rijontzegging had en het niet de eerste keer is dat hij heeft gereden zonder geldig rijbe wijs. De officier van justitie gaat be palen welke strafeis tegen hem wordt opgesteld. De 58-jarige vrouw is door de poli tie thuis opgezocht. Haar rijbewijs is ingevorderd. maandag 8 oktober 2018 WA De open dag van de gerenoveerde schouwburg trok afgelopen zaterdag veel belangstellenden. Ze werden kleurig verwelkomd, fotoslex de meester 'Middelburg kan er heel trots op zijn' Timo van de Kasteele Middelburg VLISSINGEN Tien hon denbezitters hebben gister ochtend onder meer samen over het strand bij Vlissin- gen gelopen. Een actie ge organiseerd door stichting Dierenvoedselbank Walche ren met als doel: aandacht vragen voor het werk van de dierenvoedselbank. „De opkomst valt een beetje tegen, maar het is een mooi begin", zegt Jolanda Lich tenberg, initiatiefneemster van de Dierenvoedselbank. Een jaar geleden is de stich ting opgericht. Wekelijks kloppen 80 hondenbezit ters die het financieel niet breed hebben bij hen aan. Een groeiende groep, aldus Lichtenberg, die een ver volg aan de actie wil geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19