Onbegrip groot na negatief advies over borstkankertest Welpje gedumpt BOEK NU! c 088 io 30 800 effeweg.nl x K" EUWS 11 ALLEEN bij Effeweg.nl! Supervoordelige busreizen! De MammaPrint wordt afgenomen bij vrouwen met hormoongevoe- lige borstkanker. De test laat zien hoe groot de kans is op terugkeer van de kanker na behandeling. „Als de kans op terugkeer heel klein is hoefje de patiënt geen chemothe rapie te geven", zegt Gabe Sonke, bestuurslid van beroepsvereniging van oncologen NVMO en internist in het Antoni van Leeuwenhoek. Chemotherapie is een onderdeel van de behandeling voor borstkan ker en is zeer belastend. Patiënten hebben vaak jaren later nog last. De test wordt wereldwijd toege past tot volle tevredenheid van on cologen en patiënten. Een groot Europees onderzoek onder zeven duizend vrouwen toont de effecti viteit aan, bepleiten oncologen. Zorginstituut Nederland (ZIN), dat de minister adviseert over op name van middelen en behande lingen in het basispakket, betwist de uitkomsten van dat onderzoek. Het adviesorgaan vreest dat niet behandelen met chemo het aantal sterfgevallen kan verdubbelen. Ook betwijfelt het of patiënten zonder chemo een betere kwaliteit van leven hebben. Ze hebben mo gelijk veel meer stress om de vraag of de ziekte kan terugkeren. i Volgens oncologen heeft Zorginstituut Nederland het mis De medisch specialisten verwer pen die kritiek. Volgens Sonke en andere oncologen kijkt ZIN op een verkeerde manier naar de test en trekt het daarom verkeerde conclu sies. „En er komen heel veel van dit soort genetische testen aan." Als ZIN op de oude manier blijft oor delen, komen veel van die testen niet in aanmerking komen voor vergoeding, vreest Patricia Hugen van Borstkankervereniging Neder land. „En dat belemmert de medi sche vooruitgang." k êml Inclusief treinritten Glacier Express, Tasch - Zermctt en Mont Blnnc Express GEEN AANBETALING! Hotel Good Night Inn 449,- 459,- 469,- 499,- 519,- 529,- 549,- 529,- 499,- 529,- 549,- maandag 8 oktober 2018 GO Vervolg van voorpagina Medisch specialisten en kanker patiënten zijn verbijsterd over het advies om de MammaPrint niet op te nemen in het basis pakket voor de zorg. De test is effectief, bespaart kosten en zorgt voor een betere kwaliteit van leven van patiënten met borstkanker, zeggen ze. Marcia Nieuwenhuis Peet Vogels Den Haag VONDST Een hardloper heeft gister morgen een opmerkelijke vondst gedaan in het Utrechtse Tienhoven. De man spotte een leeuwenwelpje in een hondenbench in een wei land en belde meteen de poli tie. Dierenarts Peter Klaver werd met spoed ingeschakeld om het dier te onderzoeken. „De politie was bang dat de leeuw zou ontsnappen, maar die angst bleek ongegrond. Ik was wel flink verbaasd toen ik het telefoontje kreeg." Het gaat om een leeuw van ongeveer vier maanden oud, vertelt hij. De welp maakt het volgens hem goed. „Het dier oogt gezond en was actief, dat is een goed teken." Klaver vermoedt dat de leeuw via een illegaal circuit is aan geschaft, maar dat het beest te groot was geworden om het nog in huis te houden. Waarschijnlijk heeft het baasje het dier daarom ge dumpt. Dat wordt nu onder zocht. FOTO ANP Kijk op de site bij /video Dierenarts Peter Klaver vertelt zijn belevenissen. Reisbeoordeling Zeer goed! 428 beoordelingen Deze spectaculaire reis brengt u naar de hoogste toppen van Europa, op een heel bijzonder manier. Er zijn namelijk maar liefst drie treinreizen inbegrepen! Een unieke manier om het Zwitserse Alpenlandschap te ontdekken is per panoramatrein van de Mont Blanc Express. U rijdt door een ruig alpenland schap en krijgt een grandioos uitzicht op de gletsjer van de Mont Blanc, de hoogste berg van Europa. De Glacier Express behoort tot één van de mooiste treinreizen ter wereld INBEGREPEN met spectaculaire uitzichten op besneeuwde bergen en dalen. We brengen een bezoek aan de stad Montreux, de reusachtige Aletschgletsjer en Zermatt met de imposante berg Matterhorn. Deze eeuwige besneeuwde berg beklimmen we per trein. Geniet van deze busreis naar Zwitserland met de meest fantastische uitzichten die u nooit meer zult vergeten! 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijtbuffet 7 maal diner Stadsrondrit Brig met de Simplon Express Treinrit Glacier Express (Brig - Disentis v.v.) in de panoramawagon met lunchpakket Treintje van Tasch naar Zermatt v.v. Treinrit Mont Blanc Express (Martigny - Le Chatelard) Begeleiding door chauffeur/reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Accommodatiebeoordeling 8,3! In het centrum van Brig bevindt zich het rustig gelegen hotel Good Night Inn. Het hotel beschikt over een restaurant, bar, kiosk, kapsalon en een lift. De moderne kamers zijn voorzien van douche of bad, toilet en föhn, televisie, telefoon en kluisje. VERTREKDATA EN PRDZEN 23, 30 nov 7 dec 14 dec, 4 jan 11,18 jan 25 jan 1, 8 feb 16, 23 feb 2, 8, 1 5, 22, 29 mrt 3 apr 8, 13 apr 18, 27 apr Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11