'Veerbollen bezorgen me nog nachtmerries' Onderweg naar het ziekenhuis deden mijn weeën zo'n zeer dat ik het dashboard bijna kapottrapte Een leven in auto's 1982 1984 2001 Marieke Dubbelman (43) herinnert zich nog de auto's van haar moeder. Haar eigen auto's werden steeds groter naarmate het gezin groeide. Ergens hoopt mijn moeder nog steeds dat hij op Kreta rondrijdt: onze Peugeot 504 stationwagen. We vertrokken er in 1982 vanuit Duitsland mee naar Grieken land. De auto had een opklap- bank in de kofferbak. Als we 's avonds laat van mijn oma in België terug naar huis in Duitsland reden, mocht ik bij hoge uitzondering zonder gordel languit op dat bankje liggen. Ik deed nooit een oog dicht in mijn Tweety-slaap- zak, want ik bleef maar kijken naar de lichtjes op de weg. De Peugeot had bruine plastic bekleding, die verschrikkelijk heet werd in de Griekse zon. Daar was ik als kind in korte broek niet zo blij mee. Na de Peugeot kochten mijn ouders nog meer Franse auto's. Een donkerrode Peugeot 305 GRD sedan- waarvan wij als kind dachten dat die letters stonden voor Grote Ruime Diesel -, een Renault 19, een Renault Laguna, een Renault Modus, een Renault Megane. Sinds het overlijden van mijn vader in 2017 rijdt mijn moeder in een Renault Twingo. Ik denk dat ze daar haar 2C V-gevoel weer mee terug heeft. Mijn kinderen noemen haar de race-oma. Het duurde lang voordat ik zelf een auto had. Als student reisde ik met de trein en ik nam pas rijlessen toen ik begon met werken. Ik leste in Rotterdam bij ene Lou, die met zijn vingers snoepjes in mijn mond propte en gore opmerkingen maakte over het spuiten van de ruitensproei ers. Niemand had nog van #Metoo gehoord. Ik haalde in één keer mijn rijbewijs. Niemand geloofde het en ik durfde niet te rijden. Nog steeds vind ik het eng. Onze eerste auto was een Fiat Fiorino bestelauto, die ik overnam van Bas Groenen dijk, mijn veel te vroeg over leden collega bij deze krant. Op 5 september 2003 reden we ermee naar het Wilhel- mina Kinderziekenhuis in Utrecht. Mijn weeën deden zo'n zeer dat ik het dashboard bijna kapottrapte. Aan het einde van de dag was de auto waardeloos voor ons, want we pasten er niet meer met z'n drietjes in. 30| zaterdag 6 oktober 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 96