Boete voor Belgische omdat ze te veel flessen water koopt 7 Het oorlogsdrama Bankier van het Verzetis gisteravond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de Gouden Kalveren. Vijf keer viel de film over de gebroeders Van Hall in de prijzen. Het Kalverenrecord van de western Brimstone, die vorig jaar zes keer werd onderscheiden, bleef in stand. Het oorlogsdrama Bankier van het Verzet moest gister avond met één Kalf minder genoe gen nemen. Met vijf bekroningen, waaronder de Publieksprijs, werd de film van regisseur Joram Lürsen wel de grote winnaar op de slotavond van het Nederlands Filmfestival. De produc tie werd ook bekroond in de catego rieën Beste Film, Beste Acteur (Jacob Derwig), Beste Vrouwelijke Bijrol (Fockeline Ouwerkerk) en Beste Pro ductie Design (Harry Ammerlaan). Misschien hadden de makers, die met hun film twaalf nominaties in de wacht hadden gesleept, op meer prijzen gerekend. Maar de geflopte arthousefilm In Blue stak daar met drie verrassende onderscheidingen een stokje voor. Bij televisieprijzen werd 'Het Geheime Dagboek van Hendrik Groen' bekroond Zo werd Maria Kraakman uitgeroe pen tot Beste Actrice voor haar rol als stewardess die zich in Roemenië be kommert om een dakloze jongen. Jaap van Heusden kreeg voor de zelfde film de regieprijs. De regisseur kreeg ook de prijs voor het Beste Sce nario, die hij moest delen met Jan Willem den Bok. Op de slotavond werd voor het eerst een prijs postuum toegekend. Voor zijn montage van de expliciete jongerenfilm Wij werd Wouter van Luijn (34) bekroond. Hij werd in juli tijdens een confrontatie met een lokale bewoner doodgeslagen op Mallorca. Zijn ontroerde zus nam de trofee in ontvangst. Bij de televisieprijzen van het Nederlands Filmfestival viel vooral Het Geheime Dagboek van Hendrik Groen in de prijzen. De boekverfil- ming van Omroep MAX werd be kroond als Beste Televisiedrama. Kees Hulst werd voor zijn vertolking van de titelrol uitgeroepen tot Beste Acteur Televisiedrama. Bij de actri ces ging de prijs naar Ilse Warringa voor haar vertolking van Juf Ank in De Luizenmoeder. Gemord Traditiegetrouw werd er in Utrecht ook gemord tijdens het Filmfestival. Waarom mochten de speelfilms die tijdens het festival in première gin gen - waaronder openingsfilm Nie mand in de Stad en het vluchtelingen- drama Rafaël - niet meedingen naar de Kalveren? De makers moeten nu een jaar wachten voordat zij genomi neerd kunnen worden. De animo om met grote speelfilms in Utrecht in première te gaan, is onder Neder landse filmproducenten gering. Zo verschijnt het prestigieuze muziek drama De Dirigent over enkele weken in de bioscoop, terwijl de film ook op het Nederlandse Filmfestival ver toond had kunnen worden. De nieuwe directeur van het festi val, Silvia van der Heiden (ex-hoofd marketing van de VPRO), wil daar in 2019 verandering in aanbrengen. Een commissie moet een voorselectie maken, waardoor de 615 stemgerech tigde leden van The Dutch Academy For Film per categorie uit slechts vijf films hoeven te kiezen. Zo komt er minder kijkdruk op de leden, die vaak geen tijd hebben om de Neder landse jaaroogst te bekijken. BESTE TV-DRAMA r.i De vrouw, afkomstig uit Houdeng, beweerde in de kranten van Sud- presse dat het water voor persoon lijk gebruik was. „Weliswaar voor de hele familie", gaf ze toe. De hoeveelheid water die ze had ingeslagen was aanzienlijk: 70 pakken van zes flessen water, in totaal 420 liter. Dat levert een flinke besparing op: het water in Frankrijk kost vaak de helft van wat je in België betaalt of minder. In de Europese Unie is vrij ver keer van goederen, maar er zijn producten waarover je nationale accijnzen moet betalen. Voor alco holische dranken en tabak liggen de hoeveelheden, die je over de grens mag meenemen, exact vast. Bij alcoholvrije dranken en koffie hangt alles af van de interpretatie van de douanebeambte. „Zolang het gaat om persoonlijk gebruik, is er niets aan de hand", vertelt een douanier aan RTBF. „Maar de hoeveelheid die de vrouw bij zich had, is duidelijk veel te groot voor één familie. In dat geval wordt het beschouwd als een commerciële transactie." „We kijken ook naar het voer tuig", zegt de douanebeambte. „Als honderden of duizenden li ters worden vervoerd, ontstaat zullen we sneller vermoeden dat het om fraude gaat. We gaan dan na of die persoon een winkel heeft en of het water zou kunnen wor den gebruikt voor commerciële doeleinden." De vrouw uit Houdeng wordt in de kranten neergezet als een ge pensioneerde, maar volgens Le Soir zou ze een zaak uitbaten. BESTE TV-ACTRICE zaterdag 6 oktober 2018 GO 'Bankier' grossiert in goud Ab Zagt Kijk op de site bij /video De mooiste galajurken op de rode loper Het Ge heime Dag boek van Hendrik Groen is het Beste Tele visiedrama en hoofdrol speler Kees Hulst (derde van rechts) de Beste Acteur, foto Een Belgische vrouw heeft een boete van 414 euro gekregen omdat ze teveel water had ge kocht in Frankrijk. Veel Belgen kopen hun water over de grens, omdat de prijs er lager is. Hans Renier Houdeng 5 dgn busreis Oud Nieuw Londen Compleet vanaf 295 Reiscode: BE40626 Oud Nieuw in Londen is een unieke ervaring. Incl. stadstour langs Big Ben, Buckingham Palace en de Tower Bridge. O 28 december met vertrekgarantie 6 dgn Kerst busreis Sauerland Compleet vanaf 469 Reiscode: BE44677 Vier de Kerst in het Sauerland, incl. bezoekjes aan Düsseldorf, Paderborn, slot Arolsen en Winterberg. O 22 december met vertrekgarantie 8 dgn Kerst busreis Wenen- Bratislava-Budapest Compleet vanaf 529 Reiscode: BE41404 Een prachtige kerstreis langs de hoofd steden langs de rivier de Donau. Ontdek Wenen, Bratislava en Budapest. O 21 december met vertrekgarantie 14 dgn Kerst busreis Portugal Compleet vanaf 879 Reiscode: BE41507 Prachtige busreis Portugal met Kerst en Oud en Nieuw. Geniet van de natuur en bezoek Porto, Coimbra en Fatima. O 21 december met vertrekgarantie Ilse Warringa als Juf Ank in De Luizenmoeder, een vertolking die haar de prijs voor Beste Ac trice Televisiedrama opleverde. FOTONPO Jacob Derwig won het Gou den Kalf in de categorie Beste Acteur voor zijn rol als Gijs van Hall in Bankier van het Verzet. FOTO DUTCH FILMWORKS Verrassende reizen, eerlijke prijzen! peterlanghout.nl 0172-468800 persgroep40

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7