ngerie me aoedevibes Goeie zaak Hoe blijft de Nederlandse winkelier overeind, ingeklemd tussen grote ketens en winkelshops? In Arnhem verkoopt Ace Eleven lingerie voor vrouwen die een borstamputatie hebben ondergaan. Dat moet anders kunnen, denkt de modeontwerper. „Ik ging mijn eigen bh's maken. Niet groot en vorm loos zoals de medische mo dellen, maar mooie kleding die je niet het gevoel geeft jezelf te moeten verstop pen." Demoed weet dat zij niet de enige is die behoefte heeft aan deze lingerie en dus begint ze, twee jaar ge leden alweer, de winkel. „Ik wil helpen om vrouwen na hun borstoperatie een posi tieve vibe te geven." Ze maakt en verkoopt onder het label Ace Eleven modi euze lingerie in alle soorten en maten, zonder oncom fortabele beugels en met zelfontworpen protheses. Die naam van Demoeds winkel komt voort uit haar eigen strijd met borstkan ker. „Ik was 39 toen ik voor het eerst de diagnose kreeg. Ik vroeg de dokter wat mijn kansen waren, en hij legde uit dat het net een kansspel was. Niemand kan met ze kerheid voorspellen of je wint of verliest." Die uit spraak blijft haar bij wan neer zij haar eigen merk lanceert. „Ik moest denken aan kansspelen en het kaartspel blackjack. Daar kan de aas zowel één als elf punten betekenen, afhanke lijk van hoe je hem speelt." Met Ace Eleven wil De moed andere lotgenoten helpen opnieuw het meeste uit hun leven te halen. Als Demoed droomt over de toekomst, hoopt ze dat zij binnenkort niet meer de enige is die deze bh's ver koopt. „Ik hoop dat andere win kels het oppikken, van de HEMA tot de Bijenkorf. Er is helemaal niets zwaarmoe digs aan een bh met pro these. Veel vrouwen krijgen met borstkanker te maken, dus neem het gewoon op in je assortiment. Wie een borstoperatie heeft gehad, wil daarna ook weer eens lekker de stad in om lingerie te shoppen." 41 Tekst SAMUELBOM Foto JOOST HOVING Als Lonneke Demoed (53) winkelt in het cen trum van Arnhem, mist zij iets. Net als andere vrouwen kan zij genieten van een bezoek aan een mooie lingeriezaak, maar sinds haar borstamputa tie hebben deze winkels haar weinig te bieden. Ace Eleven, Klarendalseweg 150, Arnhem, ace-eleven.com 41 zaterdag 6 oktober 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 70