Hoek kan in Hoornaar echt een stap maken Braaf hart rekent op de wapens van Vlissingen BARRY VAN DER HOOFT 23 Goes speelt tegen ongeslagen ADO'20 'Supersub' Ray Kroon krijgt kans in de basis door de blessure van Daniël Wissel, terwijl Steve Schalkwijk doorschuift naar de spitspositie. jsl In aanloop naar het thuisduel met ADO'20 kampt Goes- trainer Rogier Veenstra met een gemankeerde selectie. De oefenmeester mist drie spe lers, waarvan twee vaste waardes. „Hierdoor krijgen anderen de kans om in de basis te beginnen", weet Veenstra. „Ook krijgen jongens de mogelijkheid om op hun favoriete positie te spelen. Zij moeten het nu laten zien." Als het om voetbal gaat, spreekt Rogier Veenstra naar eigen zeggen het liefst over 'de inhoud'. Dat be nadrukte hij de afgelopen week meermaals in diverse interviews. Uitgerekend tijdens de voorbije trainingsweek - met de 5-1-neder- laag tegen Jong FC Volendam in het achterhoofd - was het inhoudelijke aspect van de balsport onderge schikt aan het mentale onderdeel. Veenstra: „Ik sprak bewust min der tijdens de trainingen. Daardoor reageerde ik misschien geïrriteer der dan normaal." De oefenmeester haalt een moment aan met Jesse Bank en Hiep Nguyen. „Als zij in het midden staan, blijven ze gaan. Je hoort ze niet. Anderen zeurden over de beslissingen die ik nam als scheidsrechter. Dat moet eruit. We moeten spreken met onze voeten, Ik verwacht geen wonderen van hen. Maar dit is wel het moment het te laten zien niet met onze mond." Tegen het nog ongeslagen ADO'20 (14 pun ten) moet Goes het doen zonder de geblesseerden Rick de Punder (en kel) en Klaas van Hecke (knie). „Klaas heeft zijn knieband verrekt of een beetje ingescheurd. Het valt relatief mee. Volgende week mag hij weer rustig beginnen met fiet sen en hardlopen." Ook Daniël Wissel is uiteraard afwezig. Hij viel afgelopen week end in Volendam uit met een op het oog ernstige knieblessure. Maandag volgt de uitslag van de MRI-scan. „Ik kan me niet herinneren dat ik Daniël niet heb opgesteld of dat ik hem heb gewisseld tijdens een competitiewedstrijd", graaft Veen stra in zijn gedachten. Favoriete positie Desondanks zit de oefenmeester niet met de handen in het haar. Hij vertrouwt op de breedte van zijn selectie. „We moeten op zoek naar alternatieven. Die zijn er. Anderen krijgen de kans om in de basis te beginnen. Ook krijgen jongens de mogelijkheid om op hun favoriete positie te spelen. Ik verwacht geen wonderen van hen. Maar dit is wel het moment om het te laten zien." Jop Dekker, in de tweede sei zoenshelft van vorig voetbaljaar vaste basisklant, speelde vorige week tegen Jong FC Volendam op de plek van Van Hecke. Hij is op nieuw kanshebber voor een basis plaats. Ray Kroon vervangt Wissel. Hij bestrijkt de linkerflank en Steve Schalkwijk verhuist naar de spits positie. „De komende weken mo gen zij het laten zien." ADO'20 is de oude club van Gert- Jan van Leiden. Hij promoveerde in 2017 met de club naar de derde divi sie. Van Leiden keerde deze zomer terug op de Zeeuwse velden, bij Hoek waar hij al eerder speelde. Saillant detail: Van Leiden is bij JVOZ JO15-1 nu de assistent van Veenstra en hij heeft de trainer dus van informatie kunnen voorzien. Met die ploeg heeft Hoek ook nog een appeltje te schillen, want in de hoofdklasse wist het vorig seizoen twee keer niet te winnen van de formatie uit Hoornaar. In Hoek won Stedoco met 3-5, de uitwedstrijd eindigde in een zout loos gelijkspel (1-1). Vandaag staan echter twee ploegen tegenover el kaar die beiden een totaal ander ge zicht hebben gekregen. Hoek haalde deze zomer tien nieuwe spelers binnen, bij Stedoco waren dat er dertien. De ploeg van de nieuwe trainer Gijs Zwaan begon met zeven punten uit drie duels, maar pakte in de laatste drie duels slechts één punt. Het verloor van Quick Boys (0-2), speelde gelijk te gen Jong FC Groningen (1-1) en ver loor afgelopen zaterdag in Heems kerk met 2-1 van Odin'59. Elf punten „Toch schat ik Stedoco net zo hoog in als ploegen als Noordwijk en Quick Boys", zegt Dennis de Nooi jer. „Het is een goed elftal. Tegen Odin hebben ze zaterdag wat pech gehad, anders hadden ze nu ook op elf punten gestaan." De Nooijer mist vandaag een anatal spelers door blessures. Jelle Klap liep vorige week tegen Quick Boys een ingescheurde enkelband op. Sven Mbikulu is nog gebles seerd en Kim van den Bergh is ook niet inzetbaar door een zwaar ge kneusde teen. Thomas van Ren- terghem is voor één duel geschorst. Zijn plek wordt weer ingenomen door Zinho Chergui. Gert-Jan van Leiden keert terug in de basis en zal centraal achterin weer een duo vormen met Lionel Fitsch. „Voor ons is dit weer een be langrijke wedstrijd", zegt Dennis de Nooijer. „Blijven we in de mid denmoot hangen? Of blijven we bovenin meedoen. We kunnen nu een stap maken." Column Ze zeggen altijd dat je eerste ingeving de beste is. Dus toen Samir Handanovic, de keeper van Inter, woensdag avond zijn strafschopgebied uit kwam rennen en de aanval van PSV met een handsbal stopte, dacht ik meteen: rood! Handano vic kreeg geel en leek daar zelf ook verrast door te zijn. Ik vond het een belachelijke beslissing, van een scheidsrechter die in mei van dit jaar nog gewoon de finale van de Champions League stond te fluiten. Dit was een bewuste handsbal en hij kwam er tot on geloof van velen mee weg. Bij Ziggo Sport zetten ze het beeld even mooi stil en kon je zien dat het doel open lag voor Steven Bergwijn. De PSV'er werd de kans ontnomen om er 2-0 van te maken, het bleef ook gewoon 11 tegen 11 en even later kwam In- ter op gelijke hoogte. Icardi stond met één been buitenspel, maar de arbitrage liet het lopen. Toch kwamen er even later wat twijfels over de straf voor Handa novic, want er is nogal wat on duidelijkheid over de regels. De voorstanders van geel en de mensen die het rood vonden tui melden op Twitter over elkaar heen. De discussie paste wel in de 'trend' van de afgelopen we ken, want de handsbal is een veelbesproken onderwerp, op ie der niveau. Nick Viergever kreeg de bal tijdens NAC-PSV tegen zijn arm aan maar er werd niet gefloten. In Breda voelden ze zich genaaid. Goes kreeg zondag bij Jong FC Volendam een straf schop mee, na een ongelukkige handsbal. Quick Boys had een Dit was een bewuste handsbal dag eerder twee pingels gekre gen. In Hoek kwam de bal in de eerste helft tegen de hand van Reguillo Vandepitte. Strafschop voor de bezoekers, geen kaart voor de Hoek-speler. In blessure tijd schoot Bert Steltenpool de bal tegen Thomas van Renter- ghem aan. Of de Belg hands maakte was moeilijk te zien. Maar scheidsrechter Thijs was resoluut. Weer een penalty en ook rood voor Van Renterghem, omdat hij Quick Boys een sco ringskans ontnam. Maar is geel, in de slotfase van een duel, dan niet beter? De handsbal, het blijft een vaag gebied. In het amateur voetbal heb je geen VAR - in de Champions League ook niet - en lijkt het er vooral aan te liggen wat de scheids er zelf van vindt. Dit weekend zullen er ook weer veel gevallen voorbij komen. Pro beer dan niet boos te worden op de scheidsrechters. Zij lijken de juiste sancties vaak ook niet te weten. Dat overkomt de beste. Zoals Milorad Mazic, die de fi nale van de Champions League floot maar er woensdag in Eind hoven naast zat. Of was mijn eer ste ingeving dan toch niet juist? Hoofdklasser VC Vlissingen staat zondag in Nuth tegenover RKSV Minor. De ploeg van trainer John Karelse hoopt de ruime zege van vorige week op Papendorp (5-0) een passend vervolg te geven. Minor bezet plek veertien (twee punten), Vlissingen staat negende met zes punten. „Maar het zegt nog weinig", stelt verde diger Shannon Braafhart. „We zijn net begonnen aan de compe titie. Je ziet vaker dat ploegen pas later punten gaan pakken." Toch beseft Braafhart dat een resultaat in Nuth zeer welkom is. „Als je morgen weer verliest, lo pen de bovenste ploegen verder weg. Dat is niet iets wat we nu kunnen hebben. Met onze kwali teiten moeten we met de boven ste ploegen mee kunnen doen" Zondag maakte hij zijn rentree na anderhalve maand blessure leed. Braafhart liet een goede in druk achter. In het oefenduel met Stedoco, halverwege augustus, liep hij een zware kneuzing aan zijn scheenbeen op. Tegen Pa pendorp stond hij er weer. „Het was even wennen", blikt Braaf hart terug. „Tegelijkertijd was het weer heel lekker om op het veld te staan. De tegenstander was ideaal. Met alle respect, maar Papendorp was niet best." Met Minor treft Vlissingen we derom een laagvlieger. „Deze moeten we gewoon winnen", al dus Braafhart. Waar ligt de sleu tel tot succes? „Ik denk dat we so wieso creativiteit voorin hebben. En je ziet dat onze backs aanval lend zijn. Dat is een groot wapen voor ons." zaterdag 6 oktober 2018 GO Blessures geven nieuwe kansen Len Wolters Goes k Rogier Veenstra. foto JOHAN VAN DER HEIJDEN -Rogier Veenstra Halverwege de strijd om de eer- ste-periodetitel, die in de derde divisie over de eerste twaalf duels gaat, heeft Hoek drie pun ten minder dan de koplopers Noordwijk en Quick Boys. Als de ploeg van Dennis de Nooijer se rieus mee wil blijven doen om de eerste prijs van het seizoen, dan moet vandaag gewonnen wor den van Stedoco. Barry van der Hooft Hoek @Barryvdh9 ands Stefan Maas Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59