'Vreemde' winnaars trappen weekend af II ZEELAND 21 im De winnaressen van de Ladiesrun in Zoutelande kwamen dit keer niet uit Zeeland. Op de 5 kilome ter was A-junior Sophie Dielissen uit Tegelen de snelste en op de 10 kilometer was het goud voor An- nemiek van Kooten uit Wagenin- gen. Van Kooten komt van oor sprong wel uit Schuddebeurs. De 339 vijf-kilometer-vrouwen werden om half zes weggetoeterd door Leonie Ton. De winnares van 2009 doet vandaag niet mee aan de marathon. „Ik ben geblesseerd, dus kan ik maar beter even rust houden." Meteen na de start nam Dielissen de leiding op korte af stand gevolgd door Marianne de Kok. Na 22 minuten en 17 secon den was de zege voor Dielissen. „Ik loop het liefst op de baan", liet ze weten. Met de tweede plaats op de 5000 meter meisjes A en vijfde op de 1500 meter bij het NK hoef den de achtervolgende vrouwen zich niet te schamen. Marianne de Kok hielde schade beperkt tot een kleine minuut en Joske van Schijndel maakte het erepodium in de Langstraat vol. Tien minuten na de start van de 5 kilometer vertrokken er 360 vrouwen voor de tien kilometer met een verrassende winnares in Annemiek van Kooten die ruim schoots weg liep van Ciska Hen- sen en oud-winnares Frédérique Versluijs en Carolien van de Kreeke. Daarachter liep het gat al snel op tot vijf minuten op een groep met onder anderen Renate de Reus. Van Kooten bracht na 10 kilo meter een tijd van 42 minuten en 43 seconden op de klokken. Hen- sen hield in 43.40 Versluijs 13 se conden achter zich. „Ik had niet genoeg tempo om de tweede plaats te pakken", liet Versluijs weten. Van de Kreeke was tevre den met haar vierde plaats: „De Ladiesrun is voor mij een stok achter de deur om in de zomer te blijven trainen. Dat valt door veel werk op onze camping niet mee." UITSLAGEN Met haar 68 jaar was Mia van Belle giteravond een van de oudste deel nemers aan de Ladiesrun in Zoute lande. Maar oud voelt de Vlissingse zich zeker niet en aan stoppen denkt ze al helemaal niet. „Ik ben pas begonnen joh, het hardlopen houdt me jong", zegt ze voor de start. „De Ladiesrun is m'n 46ste wedstrijd van dit jaar." In een zuurstokroze shirt en een hip hardloopbroekje met daaron der gebruinde benen („]a, ik kom graag op strand") stond Van Belle gisteren tussen honderden andere - veelal jonge - meiden klaar voor haar tocht van vijf kilometer tij dens de openingsdag van het Kustmarathonweekend. „Ja, ik ben wel zenuwachtig, dat heb ik altijd wel bij wedstrijden. Dus dat is nu niet anders. En ja, in het roze hoort er wel bij op zo'n avond, het is niet voor niets een Ladiesrun." Borstkanker De atletiekcarrière van Mia van Belle begon pas op haar 62ste. Aangestoken door dochter Wendy wilde ze wel eens meedoen aan de Ladiesrun. „Ik kwam vijf keer in de week in de sportschool en daar voor heb ik aan turnen en wed- strijdzwemmen gedaan, dus de conditie was er wel. Het was de bedoeling om in 2012 de Ladiesrun te doen, maar er kwam even een dompertje tussen. Ik kreeg borst kanker en moest in september ge- Het was de bedoeling om in 2012 de Ladiesrun te doen, maar er kwam even een dompertje tussen opereerd worden." Toch ging Van Belle niet bij de pakken neerzitten. „Met de che- mo's nog in m'n lijf heb ik een jaar later wel meegedaan. Dat voelde wel als een overwinning ja, na al les wat ik heb meegemaakt." Nu vijfjaar later is 'Mamma Mia', zoals ze door sommige lopers wordt genoemd, een bekende ver schijning bij veel hardloopwed strijden. „Ja, ik doe bijna elk week end wel ergens mee en iedereen kent me wel. Ik heb er veel vrien den aan over gehouden. Je moet blijven bewegen, dat houdt me jong. Heel de entourage rond de loopjes vind ik geweldig, zoals vanavond bij de Ladiesrun. Tij dens het lopen was het natuurlijk wel even buffelen. Het is een zwaar parkoers met strand en dui nen. Maar het wordt me aangera den om te blijven bewegen, on danks de leeftijd", aldus Van Belle, die traint bij de 'oudjes' van Dyna mica. De Vlissingse voelde zich tij dens de Ladiesrun thuis tussen de jonge meiden. „Ze vinden het alle maal leuk als ik weer meedoe. Ik krijg altijd veel reacties." Wie denkt dat Van Belle als 68-jarige als laatste over de finish kwam, heeft het mis. Veel tieners liet ze achter zich in de Langstraat. „De tijd vind ik niet meer belangrijk, als ik hem maar uitloop." Dat deed de Vlissingse met gemak. Op de klanken van het liedje Mamma Mia van Abba liep ze dit jaar voor de 46ste keer een wedstrijd uit. Ze finishte na 41 minuten als 248ste van de 339 loopsters. zaterdag 6 oktober 2018 GO Sjaak Sinke Zoutelande Annemiek van Kooten komt winnend over de finishbult in de Ladiesrun over 10 kilometer, foto roeland van vliet 10 kilometer: 1. An nemiek van Houten (Wageningen) 42,43, 2. Ciska Hensen (Kaatsheu vel) 43.53, 3. Fré dérique Versluijs (Zuidzande) 43.53, 4, Carolien van de Kreeke (Seroos- kerke) 43.56, 5, Re nate de Reus (Vlis- singen) 48,02, 6. Annette Bevelan der (Rilland) 48.08, 7. Durby Meijboom (Vlissingen) 48.08, 8. Gertud van Noorden ('s-Heer Abtskerke) 48.22, 9. Aatje van Re- moortere (Biervliet) 48.52,10. Heanette Leunis (Seroos- kerke) 48.09. 5 kilometer: 1. So phie Dielissen (Te- gelen) 22.17, 2, Ma rianne de Kok (Le- wedorp) 23.09, 3. Joske van Schijndel ('s-Hertogenbosch) 25.20, 4. Martje van Dixhoorn (Kapelle) 25.32, 5. Angela Buijck (Middelburg) 25.48, 6. Nathalie Slabbekoorn (Ka pelle) 26.18, 7. Anouk Kerstens (Steenbergen) 26.42, 8. Esma Gui- gui (Goes) 26.47, 9. Veerle Smits (Kloe- tinge) 26.50,10. Jasmijn Geldof (Middelburg) 27.05. Hardlopen houdt 'Mamma Mia' jong Het overwe gend roze lo perspeloton siert de boule vard van Zou telande. FOTO RUBEN OREEL Moeder Mia en dochter Wendy vol tooiden gis teravond bei den de La diesrun. FOTO RUBEN OREEL Maurice Steketee Zoutelande - Mia van Belle (68) A Na een emotioneel applaus voor het organiserende paar Lein en Lenie Lievense werd het deelne mersveld weggetoeterd door Leonie Ton. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57