1 20 ZE Dubbele succesdag voorVan Drongelen Basisdebuut Bliek gepaard met goal Groene Ster-duo mee naar Turkije De 68-jarige Mia van Belle loopt pas zes jaar hard. De Ladiesrun is haar 46ste wedstrijd van het jaar. „Heel de entourage rond de loopjes vind ik geweldig." KUSTMARATHON LADIESRUN Voetballer Rick van Drongelen uit Axel is op genomen in de definitieve selectie van Jong Oranje. De verdediger van Hamburger SV treedt met het team aan tegen Jong Letland (op vrijdag 12 oktober in Riga) en tegen Jong Oekraïne (dinsdag 16 oktober in Doetin- chem). Het betreft wedstrijden in het kader van de EK-kwalificatie. Jong Oranje heeft al leen nog een rekenkundige kans op plaatsing. Van Drongelen won gisteravond met Ham burger SV met 1-2 bij SV Darmstadt 98. Door die overwinning klom HSV naar de tweede plaats in de Tweede Bundesliga. Koploper is FC Köln, met twee punten meer en een wed strijd minder. Voetballer Julius Bliek uit Burgh-Haamstede fleurde gisteravond zijn basisdebuut bij Go Ahead Eagles op met een doelpunt. De verde diger maakte na een klein uur de 2-0 van zijn ploeg tegen Sparta Rotterdam. Na drie inval beurten in september was Bliek nu voor het eerst eerste keus voor trainer John Stegeman op de linksachterpositie. Hij leverde aanval lend zijn bijdrage door een lage voorzet van Navaratil met rechts in het dak van het doel te schieten. De 2-0 was echter niet genoeg voor GA Eagles. In blessuretijd maakte Sparta de 2-2 in de topper, waardoor Almere City solo leidt in de Keuken Kampioen Divisie. Dordrecht De zaalvoetballers Youssef Ben Sellam (18) en Nabil Azzanagui (17) uit Vlissingen zijn gese lecteerd voor de oefentrip van Oranje Onder 19 naar Turkije. De talenten van Groene Ster Vlissingen hebben zich tijdens twee trainin gen bewezen en mogen zich opmaken voor een trip naar Antalya (15-18 oktober). Daar werkt Oranje Onder 19 twee oefenduels af te gen het thuisland, ter voorbereiding op het kwalificatietoernooi later dit seizoen voor het EK. Ben Sellam mag zich dit weekend eerst nog melden bij Jong Oranje met teamgenoot Hicham El Kaddouri. Laatstgenoemde was al geselecteerd, Ben Sellam is later opgeroepen. Wielrennen Rugby zaterdag 6 oktober 2018 GO VOETBAL VOETBAL 31 Julius Bliek (links), foto erik pasman ZAALVOETBAL Wim Kieft komt naar Zeeland. De voorma lig profvoetballer is op maandag 15 oktober te gast in Sint Philipsland om de jaarlijkse voet- balschool te openen. Stichting Voetbalschool organiseert het evenement sinds 2005, in sa menwerking met voetbalvereniging Noad'67. Ook dit jaar geven voetbalprominenten, zoals oud-Feyenoord-coach Mario Been, trainingen. De Stichting Sport Promotie Zeeuws Vlaanderen (SSPZVL) heeft een vervanger gevonden voor de Kriekeloop in Clinge. De wedstrijd, die gepland stond voor zaterdag 15 december, werd onlangs afgelast vanwege een tekort aan vrijwilligers. Het circuit is weer op dertien trimlopen gebracht doordat de tweede DOW-loop (23 maart) is toegevoegd. Gérard de Nooijer heeft de eerste zege met FC Dor drecht binnen in de Keuken Kampioen Divi sie. De Sou- burgse trainer zag zijn ploeg thuis met 2-1 winnen van SC Cambuur. 21(5 Wielrenner Brian van Goe- them uit Sluiskil start morgen in de klassieker Parijs-Tours. De koers (214,5 ki lometer) is aan gepast om aan vallers als Van Goethem aan te moedigen. Er wordt over grindwegen ge reden en door wijngaarden. De rugbyers van Oemoe- meno spelen vandaag in de ereklasse tegen de Haag- sche RC, Beide clubs hebben dit seizoen nog niet gewonnen. Vorig seizoen wonnen de Mi- delburgers met 41-0. Kick-off is om 15.00 uur. i De Light Kustrun die aanslui tend op de Ladiesrun werd gelo pen zorgde ondanks het duister voor een kleurrijk geheel, foto JOHAN VAN DER HEIJDEN Mia van Belle liet in Zoute- lande weer de nodige tieners achter zich. foto ruben oreel hermS IIIRSlJj.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56