u 'l De Horst £g\ 7 MUSEUM VLISSINGEN Het museum vol kinderwagens verdween vorige week uit de Vlissingse Sint Jacobsstraat. Maar dat betekent niet de doodssteek voor de traditionele kerstkinderwagen-parade. lets minder klanten voor Orionis Drainage Pvc Afsluiters Schakef De kinderwagenparade in Dickens-stijl gaat ge woon door, ook als het museum voor nieuwjaar nog geen ander onderkomen heeft. Huub Sleijpen weet het ze ker: „Zo'n tocht brengt echt sfeer in de binnenstad. De kinderwa gens zijn er nog, en het zou zonde zijn ze niet te gebruiken." Sleijpen moest zijn verzameling met zo'n honderddertig oude kin derwagens en vijftig antieke pop penwagens vorige week 'parkeren' in de voormalige brandweerka zerne van Pechiney. De loods wordt door het bedrijf Century niet gebruikt, dus staat de collectie er voorlopig veilig. Maar 'muse umdirecteur' Sleijpen zou de wa gens het liefst weer zo snel moge lijk tentoonstellen. Oldtimer „De laatste jaren stapten vier- tot vijfduizend bezoekers het Kinder wagenmuseum binnen. Dan zet je niet voor niets de deuren open. En als je dan toch zo'n grote verzame ling hebt, is het leuk om die te kunnen laten zien", betoogt Sleij pen. Ex-vrouw Jentien stond ruim zes jaar terug aan de wieg van het Kinderwagenmuseum met de aankoop via Marktplaats van een leuk oud karretje uit de jaren vijf tig. Nadat er een niet te versmaden oldtimer uit T9T0 bij kwam, was De laatste jaren stapten hier zo'n vier- tot vijfduizend bezoekers binnen het hek van de dam. De verzame ling kinderwagens nam in rap tempo toe, ook door de kennisma king met andere liefhebbers. De deelname aan kinderwagenpara des elders in het land leidde er toe dat ook in Vlissingen een histori sche wandeling op poten werd ge zet. De deelnemers mochten hun kinderwagens in een leeg pand aan de Walstraat neerzetten, en dat pand werd vervolgens tot Kin derwagenmuseum gepromoveerd. „We bivakkeerden een jaartje in de Walstraat. Gelukkig konden we daarna tijdelijk in de voormalige Wibra in de Sint Jacobsstraat te recht. Sinds we ook daar weer uit moesten, hebben we helaas nog geen nieuw onderkomen gevon den", verhaalt Sleijpen, die het Kinderwagenmuseum na het ver trek van zijn vrouw alleen voort zette. „Schoonzus Monika en een aantal vrijwilligers helpen me. Ik hoop hun hulp snel weer in te mo gen roepen als liefhebbers me een nieuw, al dan niet tijdelijk, onder komen kunnen bieden." Het voormalige Wibrapand had een flinke oppervlakte en het aan tal kinder- en poppenwagens is behoorlijk uitgedijd. Huub Sleij pen heeft geen last van groot heidswaan, maar verwacht drie tot vierhonderd vierkante meter nodig te hebben om de wagencol lectie te kunnen presenteren. Een nieuw museum moet bij voorkeur in de binnenstad komen, omdat toeristen en winkelend pu bliek dan makkelijk kan binnen stappen. Sleijpen blijft graag in Vlissingen, maar ziet een verhui zing naar Middelburg of Goes ook wel zitten. Veel geld voor huur penningen heeft hij niet. „Mensen mochten tot nu toe altijd gratis naar binnen. Ik kan een of twee euro toegang vragen, maar echt veel levert dat niet op. Ik hoop dat de eigenaar van een leegstaand pand het Kinderwagenmuseum ziet als uithangbord voor moge lijke kopers." Die kandidaat-kopers moeten dan niet al te snel toehappen, want anders staan Sleijpen en zijn kin derwagens weer op straat. MIDDELBURG De Walcherse Uit keringsinstantie Orionis heeft voor het eerst minder klanten. Op 1 ja nuari ging het nog om 3378 mensen die op zoek waren naar betaald werk. Op r oktober waren het er 'maar' 3144, terwijl het bestuur er vanuit ging dat op die datum nog 3178 mensen in de kaartenbakken zouden staan. Orionis is trots op het bereikte re sultaat. De eerste maanden van dit jaar nam het aantal klanten van Orionis nog toe tot 3430. Meeuwse handelsonderneming bv Kom vrijblijvend informeren op de Open Dag zaterdag 13 oktober van 10.30 tot 15.00 uur. Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes Comfortabel Wonen in een Serviceflat: Veilig Zelfstandig Service op maat Serviceflat De Schakel 's Gravenpolderseweg 9 4462 CD Goes www.deschakelgoes.nl Serviceflat De Horst De Horst 48 4461 WZ Goes www.dehorstgoes.nl zaterdag 6 oktober 2018 De kinder-^fen singen. 'FOTO LEX DÊ MEESTER Kinderwagens zoeken nieuw thuis WA René Hoonhorst Vlissingen - Huub Sleijpen poppenwagens wachten in de oude brandweerkazerne van Pechiney op een nieuwe muse umruimte. FOTO HUUB SLEIJPEN. Kinderwagenmu- seumlief hebbers in Dickens-stijl in Vlis- Albert Plesmanweg 6 4462 GC Goes Tel. 0113-212620 Fax 0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43