Strijd Veere en Van Leeuwen blijft Alleen de ANWB stuurt je door Lewedorp 6 De meeste routeplanners sturen het verkeer naar het Waterpark dwars door Arnemuiden. Eerder zei wethouder Chris Simons dat het wel zou meevallen. Niet dus. Inwoners van Lewedorp hoeven niet meteen te vrezen voor grote verkeersdrukte als straks Water park Veerse Meer is uitgegroeid tot een park met 8oo huizen. Slechts één geteste routeplanner - die van de ANWB - adviseert automobilis ten via Lewedorp naar het vakan tiepark te rijden. PvdA-raadslid Ingrid Brilleman van Borsele uitte donderdagavond stevige kritiek op de route die Chris Simons opperde voor verkeer in de richting van het vakantiepark. De Middelburgse wethouder pro beerde maandag bezorgde Arne- muidenaren gerust te stellen door te beweren dat navigatiesystemen auto's vanaf de A58 via de nieuwe afslag bij Heinkenszand over Le wedorp sturen, en dus niet door Ar nemuiden, waar ze helemaal niet zitten te wachten op meer vakan tieverkeer door het dorp. Op die bewering valt wel wat af te dingen, blijkt uit een onder zoekje waarbij acht populaire rou- teplanners is gevraagd de snelste route uit te stippelen naar Water park Veerse Meer. Vijf geteste plan ners (waaronder het populaire Google Maps, TomTom en Route net) sturen automobilisten via af slag Arnemuiden dwars door het dorp naar hun vakantiehuisje. Drie andere routeplanners, die van de ANBW, ViaMichelin en Mi crosoft Bing, adviseren wél om bij de nieuwe afslag Heinkenszand de snelweg te verlaten. De eensge zindheid houdt daarna snel op bij het navigatietrio. ViaMichelin stuurt het verkeer over de Anker- veersedijk, Bing wil dat auto's de Vlaamseweg nemen. De ANWB duikt als enige onder de snelweg en wil dat vakantiegangers doorrijden. Eenmaal in de bebouwde kom van Lewedorp gearriveerd gaat de route via de Nieuwe Kraaijertsedijk (langs de frietfabriek van McCain) in de richting van het Veerse Meer. Lastig Overigens is het nauwelijks te voor spellen hoe de meeste toeristen in de praktijk naar het vakantiepark rijden. Het is immers lastig vast te stellen welke navigatiesystemen of route-apps het meest worden ge bruikt. Daarnaast kan ook de invoer van de precieze bestemming heel wat verschil maken. Google Maps adviseert bij invoer van het adres van het park -Muidenweg 3- de af slag Arnemuiden te nemen. Maar wie een ander deel van het park aanklikt als bestemming, wordt via afslag Heinkenszand en de Vlaam seweg geleid. Wethouder Simons beloofde eer der aan de Bewonersgroep Arne muiden in 2019 verkeerstellingen te gaan houden. Als daaruit blijkt dat aanpassingen van de wegen nodig zijn, dan worden die betaald uit een pot geld die wordt gevuld door Driestar, de nieuwe eigenaar van het park. Ook de gemeente Borsele wordt volgens wethouder Arno Witkam betrokken bij de verkeers tellingen. Een voorstel van Van Leeuwen om de juridische strijd te staken en via bemiddeling tot een oplossing te ko men, is afgewezen door het dagelijks bestuur van de gemeente. De twee partijen liggen al vele ja ren in de clinch over tal van (bouwactiviteiten die de eigena resse daar wil opstarten of al uit voerde. Variërend van uitbreiding van vakantiewoningen tot het lega liseren van een huifbed-opstapsta- tion. Er liepen en lopen tal van pro cedures bij verschillende rechtban ken en de Raad van State. Van Leeu wen stelde onlangs voor te stoppen Er liepen en lopen tal van procedures bij rechtbanken en de Raad van State met al die procedures. En hij meldde ook dat hij in dat geval geen aan spraak maakt op de proceskosten vergoedingen, noch op de dwang sommen waar hij al recht op heeft. Het dagelijks bestuur wil niets weten van stoppen omdat het ervan overtuigd is dat het de meeste pro cedures kan winnen. Want Van Leeuwen zou in de ogen van het col lege in de meeste gevallen of proce durele fouten hebben gemaakt of het juridisch ongelijk aan zijn zijde hebben. Het ziet ook geen reden om nu in gesprek te gaan om onderling tot een oplossing te komen. In een reactie laat Van Leeuwen weten dat hij dat jammer vindt. „Ik hoopte dat het nieuwe college met een schone lei wilde beginnen. Dat we als volwassen mensen een einde konden maken al die zaken." Hij is er niet van overtuigd dat hij in veel zaken op verlies staat. IN DE REGIO Workshops voor senioren Bruinissers Visserkoor MIJN DORP, MIJN STAD uitvaartzor Eenvoud in stijl Jannie Ruitenburg - den Ouden Karin Wouters - Kleinepier zaterdag 6 oktober 2018 WA Vele wegen leiden naar Veerse Meer Joeri Wisse Lewedorp/ Arnemuiden De Middelburgse wethou der Chris Simons. De gemeente Veere en juridisch adviseur Bram van Leeuwen blij ven via de rechtbank strijden over de toekomst van allerlei voorzieningen op Kraaiennest- weg 1/1A bij Veere. Emile Calon Veere MIDDELBURG Gilde Walcheren begint dinsdag met het project POWER. Dit is bedoeld voor oudere en jongere senioren die willen investeren in hun toekomst. De workshops zijn op 9 en 23 oktober en op 6, 20 en 27 november van 13.30 tot 16.00 uur. De kosten bedragen 30 euro inclusief koffie, thee en ma teriaal. De locatie is Hof van Buuren, Oranje laan 17. Aanmelden kan via power@ gildewalcheren.nl of 06-53682434. WESTKAPELLE Het Bruinissers Vis serkoor uit Brui- nisse geeft maan dag een optreden in woon-zorgcom- plex De Kreek in Westkapelle. Het concert duurt van 14.30 uur tot 16.30 uur. BIJEN MIDDELBURG Minder maaien en meer bloemrijke gras stroken en bloemenveldjes zijn de manier om ervoor te zor gen dat bijen het beter gaan doen in Middelburg. Christen- Unie-politica Willemien Treurniet vroeg onlangs aan het da gelijks gemeentebestuur om meer te doen voor de bijen. Het meldt nu dat het dat ook gaat doen. Het wijst er ook op dat pas nog een bijenhotel is geplaatst in het Sprenckpark. Ook onderzoekt de gemeente op welke manier het park Molen water aantrekkelijk kan worden voor deze insecten. ZATERDAG KOUDEKERKE Galerie de Pas torie, 13.00-17.00 uur: Exposi tie cursisten Atelier Flowers; MELISKERKE Jan Geertses- weg 4,10.00-16.00 uur: Open dag bij Ann Brocante; MIDDELBURG De Kruitmolen, 10.00-14.00 uur: Repair Café; Schouwburg Middelburg, vanaf 10.00 uur: Open dag; ZB, 10.00-16.00 uur: Jaarlijkse Wetenschapsdag voor kinde ren; Markt, voor de Drukkery, 10.30 uur: Rondleiding langs monumentale bomen door IVN Walcheren; Kwekerij Overwa- ter, vanaf 11.00 uur: Groei Bloei Walcheren organiseert plantenruilbeurs; Wijkcentrum Het Palet, 14.00 uur: Start sei zoen Humanistisch Verbond Zeeland; Zeeuwse Concert zaal, 20.00 uur: Optreden La Sfera Armoniosa; Middelburgs Minitheater, 20.00 uur: Voor stelling '12 gezworenen'; SINT LAURENS De Osseberg, 20.00 uur: Concert Duo Ga- briele Kohl en Julio Melio; VLISSINGEN Ter Reede, 14.00 uur: Optreden De Memories in het kader van Dag van de Ou deren; MuZEEum, 20.00 uur: Concert Keltische muziek; ZONDAG MIDDELBURG Zeeuwse Con certzaal, 11.00 uur: Optreden finalisten PR. Christina Con cours; Drukkery, 13.00-17.00 uur: Kinderboekenfeest; Di verse locaties, 13.00-17.00 uur: Kunst- en cultuurroute Middel burg; Sjakie's Galerie, 13.00 uur: Opening expositie Jacques Tange; Zeeuws Mu seum, 14.00-15.00 uur: Lezing Joyce Pijnenburg over Iris Murdoch; Kinderdijk 56,14.00 uur: Opening tentoonstelling 'Perpetuum'; Koepoortstraat 6, 15.15-16.15 uur: Lezing Pieter Ippel; NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de Wegwijzer, 15.00 uur: Optreden Joop Visser en Jessica van Noord; VLISSINGEN Parkeerplaats Zwanenburgseweg, 10.00 uur: Dierenvoedselbank Walcheren organiseert wandeling voor baasjes en hun hond; Sint Jacobskerk, 17.00 uur: Evensong. rri 0118-563209 Melsesweg 1 4374 NG Zoutelande www.compassieuitvaartzorg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42