Vuurwerk, het is leuk geweest 'Help al het personeel Emté aan ander werk' Bhv 'Bij een totaalverbod verlies je alle controle' 2 TEGENSTANDER VERBOD Duizend-en-één id^||n VUURWERKVERBOD MENING Commentaar Wel of geen vuurwerkverbod? De discussie gaat door, maar de besluitvorming komt geen millimeter vooruit. Tenzij iemand het een verbetering vindt dat het kabi net de verantwoordelijkheid bij de gemeenten legt. Die moeten het maar uitzoeken, een slechte zaak. Stel dat Middelburg ver biedt en Vlissingen toestaat. Wie een confrontatie met de poli tie wil vermijden, gaat dan naar Vlissingen. Zones binnen een gemeente? Dezelfde agent moet hier toekijken en een paar honderd meter verderop bekeuren. Wat doet dit met de geloof waardigheid van de politie? Daarom is het onbegrijpelijk dat het kabinet zelf geen beslissing neemt voor heel Nederland. Er zijn nog gemeenten waar het afsteken van vuurwerk or delijk verloopt. Zonder gewonden, zonder schade. Maar op te veel andere plaatsen ontaardt het afsteken van vuurwerk in volstrekte anarchie, vaak zelfs met aanvallen op de politie en op dienstverleners. Bovendien raken elk jaar veel mensen ge wond en is er veel overlast. Alle argumenten voor en tegen zijn uitgewisseld. Toch zitten veel verantwoordelijke bestuurders stil. Misschien kan de bur ger ze een duwtje geven. Daarom vraagt de PZC uw mening op pzc.nl/vuurwerk. Andere dagbladen doen mee. De uitkomst is een signaal aan de politiek. Een voorzetje: Nu de vuurwerkcul tuur steeds grimmiger wordt, de overlast de perken te buiten gaat en het gevaar toeneemt, zit er niets anders op dan een landelijk verbod. Het is leuk geweest. Kabinet kan vuurwerkverbod beter niet overlaten aan de gemeentebesturen Burgemeester en wethouders stel len dat in een brief aan de raad van bestuur van de Emté Holding. Die heeft het college donderdag ver stuurd naar aanleiding van het be richt dat het distributiecentrum van Emté in Kapelle volgend jaar dicht gaat. Daarbij verliezen 213 vaste me dewerkers hun baan. „Wij hechten veel waarde aan de begeleiding van het personeel naar een nieuwe baan", laat het college Emté weten in de brief „Als op enig moment mocht blijken dat de ge meente hierin een rol kan spelen, dan zullen we dat ook zeker doen." Het college laat weten van de loca tiemanager te hebben begrepen dat het de intentie is van Emté om Wij spreken u, als raad van bestuur, er op aan dat u deze belofte waar maakt maximaal in te zetten om het perso neel naar een nieuwe baan te bege leiden. Daar wil Kapelle Emté aan houden: „Wij spreken u, als raad van bestuur, met deze brief er op aan dat u deze belofte waar maakt." ALMANAK De vlag ging vrijdag in alle vroegte uit bij het notariskan toor in Terneuzen. Eén van de vrouwelijke klerken van middel bare leeftijd had via What'sApp een heugelijke mededeling ver spreid. Ze mag eind deze maand op bhv-cursus, een cursus be drijfshulpverlening. Ze heeft er duidelijk zin. 'Jongens en meis jes, vanaf november mogen jullie dus gerust gewond raken of niet goed worden', berichtte ze, me teen gevolgd door een waarschu wing: 'Wel erop letten dat je al leen op dinsdag, woensdag en donderdag wat krijgt!' Ze werkt namelijk in deeltijd. Omrijden van en naar Hulst Carillon Lange Jan speelt nieuw werk OSSENISSE Uitkijkplatform op radartoren „Een verbod lijkt mij niet de oplos sing voor de over last door vuur werk. Het is ook lastig te handha ven als je het voor heel de gemeente instelt. Ik kan me wel voorstellen dat je het afsteken van vuurwerk verbiedt bij bejaardentehui zen of scholen. Maar dat is een kwestie van fat soen. We moeten het samen oplos sen." „Overlast en onge lukken los je met een verbod niet op omdat die vooral veroorzaakt wor den door illegaal vuurwerk. Als je alle vuurwerk ver biedt, wordt alles illegaal en verlies je elke controle. Waarom moetje legaal vuurwerk steeds verder in perken als illegaal vuurwerk het echte probleem is?" Je bent een groot vuurwerk-fan. Waar komt die liefde voor knallen en sier vuurwerk van daan? „Als jongen van een jaar of twaalf vond ik het al prach tig om met mijn oudere broers rotjes af te steken samen met de an dere kinderen uit het dorp. Dat mocht toen nog overdag. Tegen woordig houd ik meer van sier vuurwerk. Vuur pijlen mogen niet meer, dus het zijn vooral cakes en sierpotten. Ik ben me wel be wust van de veilig heid. Ik draag daarom altijd een bril. Het blijft op letten." „Ik ga dan terug naar Meliskerke, het dorp waar ik ben opgegroeid. We komen dan met vrienden sa men en vanaf een uur of zes begin nen we met het af steken van de eer ste sierpotjes. Om er een beetje in te komen, ja. Tegen middernacht komt zowat heel het dorp samen. De sfeer is altijd goed, veel saamhorig heid. Al het vuur werk wordt dan af gestoken, dat is echt een prachtig gezicht. Ik ben niet zo iemand die nog uren na midder nacht bezig is. Al les gaat er meteen na twaalf uur doorheen. Dan is het weer goed ge weest voor een jaar en gaat de cham pagnefles open. Vuurwerk afsteken met oud en nieuw, het is gewoon een hele leuke tradi tie." 3 dagen genieten nabij Nijmegen incl. wellness 10 t/m 14 okt 2018 zaterdag 6 oktober 2018 De gemeente Kapelle spreekt Emté aan om zijn uiterste best te doen om de werknemers van het distributiecentrum aan een an dere baan te helpen. Het college van B en W wil graag betrokken blijven bij de begeleiding van personeel naar nieuw werk. Willem Adriaansens Kapelle - College van B en W Kapelle Tip? redactie@pzc.nl AXEL Automobilisten die via de Tractaatweg (Terneuzen- Zelzate) van en naar Hulst rijden, moeten vol gende week dinsdag re kening houden met weg werkzaamheden. Bij de afslag Hulst wordt de westelijke rotonde ge asfalteerd van 9.00 tot 16.00 uur. Dit zou eerder 's nachts gebeuren. Ver keer uit Hulst richting Zelzate moet omrijden via de kruising bij Axel en verkeer uit Terneuzen richting Hulst via de krui sing bij Westdorpe. Door gaand verkeer op de Tractaatweg ondervindt geen overlast van de werkzaamheden. MIDDELBURG De Middelburgse stads- beiaardier Janno Den En gelsman heeft nieuwe melodieën ingevoerd voor het carillon van de Lange Jan. Deze maand speelt het automatisch speelwerk twee stukken. Vooraf gaand aan de klokslag op het hele uur klinkt Ani- tra's dance uit de Peer Gyntsuite van Edward Grieg. Het werd in 1876 geschreven als muziek bij een toneelstuk van Hen- rik Ibsen. Iets voor de klokslag op het halve uur wordt La Vendangeuse gespeeld. Barokcompo- nist Francois Couperin schreef dat stuk. Ossenisse heeft er een publiekstrekker bij aan de Westerschelde, een radartoren met een vrij toegankelijk uitkijkplat form. De Vlaams-Neder landse Schelderadarke- ten heeft eerder, in 2017, zo'n zelfde radar toren opgetrokken bij Ouden Doel in België. De radartoren bij Osse nisse én een nieuwe ra darpost bij Hansweert waren nodig om het steeds drukkere scheepvaartverkeer goed te kunnen blijven volgen. Om die reden komen er in totaal acht radarposten bij op ver schillende plekken. Theo Giele Nout Willemse uit Koudekerke Is een gemeente lijk vuurwerkver bod een goed idee? Waarom bent u tegenstander van een vuurwerkver bod? Hoe ziet je ideale oudjaarsdag eruit? FOTO LEX DE MEESTER hoteldeal.n 1/K10061 De Zeven Heuvelen 2 overnachtingen in een studio met balkon 2 x uitgebreid ontbijtbuffet t.w.v. 20,00 p.p. Gratis gebruik wellnessfaciliteiten S Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel V Tip: bezoek Arnhem en Kleve hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Kampeer Caravan Jaarbeurs Koop je kaartje nu online met korting voor slechts 10,- U Jaarbeurs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38