Stontobe Meest ruime woningen te vinden in Hulst Zieke Lein Lievense is benoemd tot ereburger van Veere 2 MAIKEL HARTE Column v Van de week is stoptober be gonnen, een soort van eve nement om mensen van hun rookverslaving af te krijgen. Het is niet voor niets dat het om een maand gaat, na een maand heb je schijnbaar de meeste ontwen ningsverschijnselen wel gehad en is de kans op succes het grootst. Ik rook al sinds m'n dertiende niet meer, dus kan ik er niet over mee praten. een belachelijke maand om te stoppen, omdat het jaar toch al bijna voorbij is. Hij zegt op t ja nuari te gaan stoppen, waarschijn lijk om na het kerstdiner met een peukje te kunnen uitbuiken. An deren gaan er dan weer helemaal voor. Ik dacht altijd dat stoptober zomaar een willekeurig initiatief was van iemand die in de kroeg van het stoppen van roken in een bepaalde maand een woordgrapje maakte en dat dit langzamerhand landelijk was doorgesijpeld, maar het is echt een gecoördineerde ac tie van onder meer de KWF Kan kerbestrijding en verschillende overheidsinstanties. Er zit echt een heel systeem achter; via de app ontvang je elke dag positieve be richten die je aanmoedigen en je krijgt dingen doorgestuurd om je af te leiden zoals films en puzzels. er helemaal kriegel van worden als ik steeds appjes zou krijgen met teksten als 'goed bezig, ga zo door, hou vol'. 'Bemoei je met je eigen zaken', zou al snel mijn reactie zijn. En als roken een obsessie is en ik zou een puzzel op moet los sen zou ik bij ieder vierletter woord waarschijnlijk peuk invul len. mee. Er valt zelfs wat te winnen, wie meedoet en zich inschrijft op stopober.nl maakt kans op t mi nuut gratis winkelen bij het Kruidvat. Dat blijkt voor mensen dan toch een trigger te zijn om mee te doen, althans ik hoorde daar iemand enthousiast over: „Gave actie, ik hoop dat ik win. verkopen ze eigenlijk sigaretten bij het Kruidvat?" Ik dacht altijd dat stoptober zomaar een willekeurig initiatief was DESTELLING Vandaag: Vuurwerk met oud en nieuw moet kunnen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters POLfcERPIET &AT IS ROETVEESPIET, fc>IE ZO VAAK &00R feE SCHOORSTEEN IS SESAAN... ...bAT IE WEER SPREKENb LIJKT OP zwarte PIET Gerton Heyne per direct aan de slag bij Arduin Voorstel voor regenboogvlag Verkeerd nummer bij artikel over kaart Lief Kindje In de gemeente Hulst heeft 33 pro cent van de woningen meer dan 150 vierkante meter gebruiksopper- vlakte. 7 procent van de woningen telt zelfs meer dan 250 vierkante meter. De gemeenten Borsele, Sluis en Veere volgen met tussen de 27 en 29 procent woningen boven de 150 vierkante meter. In die gemeente zijn er verhoudingsgewijs ook veel grote woningen: 6 procent is groter dan 250 vierkante meter. In Vlissingen is 90 procent van de huizen kleiner dan 150 vierkante meter. Iets meer dan helft van de Vlissingse woningen is zelfs kleiner dan 100 vierkante meter. Slechts 1 procent komt in Vlissingen boven de 250 vierkante meter gebruiksop- pervlakte uit. In Goes is het percen tage kleinere woningen tot 150 vier kante meter 87 procent, in Middel burg 85 procent en in Terneuzen 82 procent. Het Zeeuwse gemiddelde wijkt nauwelijks af van het landelijke: 80 procent van de ruim m.214 wonin gen in Zeeland heeft een gebruiks oppervlak kleiner dan 150 vierkante meter. Het aandeel kleinere wonin gen is in Zeeland de afgelopen vijf jaar iets afgenomen. Ruim 3 procent van de woningen in Zeeland heeft een gebruiksoppervlakte van meer dan 250 vierkante meter Ruim 3 procent van de woningen in Zeeland heeft een gebruiksop pervlakte van meer dan 250 vier kante meter. Van deze 5.546 grote woningen zijn er 875 zelfs groter dan 500 vierkante meter. De meeste van deze zeer grote wonin gen staan in de gemeente Hulst (182 huizen). In Zeeland groeide het aantal woningen sinds 2013 met bijna vijfduizend tot 185.264. Het ereburgerschap is een exclu sieve onderscheiding voor een langdurige en uitzonderlijke in zet voor de gemeente. Lein Lievense is ern stig ziek en er is geen zicht meer op her stel. De grondleg gervan de Kustma- rathon hoopt van daag toch bij de start van de wed strijdmarathon aan wezig te zijn. In eerste instantie was het de be doeling dat hij via een video boodschap de lopers zou toespre ken, maar als zijn gezondheid het toelaat komt hij toch zelf naar Burgh-Haamstede. De Kustmarathon ging gister avond van start met de Ladiesrun. „Dat hij de onderscheiding krijgt is erg bijzonder", zei Chris Si- mons namens de organisatie van de Kustmarathon. „Er zijn maar wei nig mensen die deze titel dragen." Ook zijn vrouw Lenie werd be noemd tot ereburger. zaterdag 6 oktober 2018 Een maat van me vindt oktober Het zou niks voor mij zijn. Ik zou Toch doen duizenden mensen Reageer op pzc.nl Gisteren: Zeeland moet z'n uiterste best doen om 'cultu rele hoofdstad' van Europa te worden 429 reacties MIDDELBURG De Raad van Toezicht van Stichting Arduin heeft Gerton Heyne aan gesteld als tweede, tijde lijk bestuurder naast Peter van Wijk. Heyne begint per direct met zijn werkzaamheden en zal zich voor een peri ode van acht maanden volledig toeleggen op de aandachtsgebieden kwa liteit van zorg en perso neelsbeleid. Jan Geluk, voorzitter van de Raad van Toezicht (RvT): „We willen snel gerichte ver beteringen binnen Arduin en daar gaat Gerton Heyne een belangrijke bijdrage in leveren." THOLEN De regenboogvlag laten wapperen op Coming Out Day in Tholen? Als het aan PvdA/Groen- Links op het eiland ligt, wordt dat nu maar eens werkelijkheid. De politieke partij doet donderdag, op Coming Out Day, een voorstel in de gemeenteraad. Samen met Reimerswaal en Schouwen-Duiveland is Tholen de enige Zeeuwse gemeente waar de regenboogvlag niet gehesen wordt op 11 ok tober. De vlag staat voor de ac ceptatie van lesbiennes, homo- en biseksuelen en transgenders. In het artikel over steun aan ouders van een overleden kindje en lot genotencontact via Lief Kindje is een fout geslo pen. Het telefoonnum mer dat genoemd werd voor meer informatie over de Stichting Zeeuws Verdriet en Lief Kindje had moeten zijn: 06 2503 2498. Meer in formatie is verkrijgbaar op www.zeeuwsver- lies.nl. Lief Kindje stuurt ou ders die een kindje vlak voor of na de geboorte hebben verloren een kaartje om ze wegwijs te maken in hun rouw- Het Centraal Bureau voor Statis tiek publiceerde vrijdag cijfers over het woningbestand in Ne derland. Wat blijkt: in de ge meente Hulst woon je het ruimst, gevolgd door Veere en Sluis. Theo Giele Vlissingen INBRAAKBEVEILIGING CAMERABEWAKING BRANDBEVEILIGING TOEGANGSCONTROLE MELDKAMER PAC ALARMOPVOLGING *24-uurs meldkamer-service Erkend BORG Beveiligingsbedrijf Erkend Branddetectiebedrijf LEWESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE Tel.: 0113-213720 www.colijnbv.nl info@colijnbv.nl Lein Lievense is gisterochtend benoemd tot ereburger van de gemeente Veere. In het bijzijn van zijn familie kreeg hij de onderscheiding uit handen van bur gemeester Van der Zwaag van de gemeente Veere. Maurice Steke- tee Zoutelande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2