24 M ANGELA KIJKT TV Quote van de dag Ik zou veel liever hebben gehad dat ik ziek was geworden Ik heb het vele malen gewenst Presentator Art Rooijakkers (42) loopt al twintig jaar rond in Hilversum, maar voelt zich nog altijd dat menneke uit Geldrop. Deze zomer stapte hij over van AVROTROS naar RTL. „Mijn vriendin vroeg: 'Hoe vaak wil je nog met een gefronste wenkbrauw 'Wie is de Mol...' zeggen?"' Hoe laat de afgelopen mediaweek zich het best samenvatten? Ik zou zeggen: door Bert van Leeuwen in Zorropak. Ja, u leest het goed: Bert van Leeuwen had zich in Het Familiediner in een zwart Zorropak gehe sen. Terwijl de kracht van het programma juist de puurheid en rauwe realiteit is. Maar dat was hij zelf kennelijk even vergeten. Het fragment staat ook symbool voor iets groters. Voor de gekte ofwel paniek die zich deze week opvallend manifesteerde in tv-land. Neem nou de NTR. Eerst een persbericht de deur uit doen dat bij de landelijke intocht Zwarte Piet definitief vervangen wordt door roetveegpiet. Om een dag later, na een hele boel voorspelbare trammelant, snel een memo de wereld in te sturen dat er óók gitzwarte sinthulpjes blijven. Mensen hadden het ge woon niet goed begrepen, wilde de omroep ons doen geloven. Het is toch logisch dat de ene Piet vaker door de schoorsteen gaat dan de andere. Ik draai het graag om. Ik denk dat ze het bij de NTR niet goed begrijpen. Dat ze de status van Het Sinterklaasjournaal op deze manier gevoeg lijk om zeep helpen. Ze gooien enkel méér olie op het vuur van een discussie die steeds meer mensen spuugzat zijn. Vorig jaar lieten ze we ten dat de pieten 'vijftig tinten grijs' zouden worden. Dat bleek, eveneens achteraf, een grapje te zijn. Maar toen was er wel weken ge doe geweest. Nog iets waar de paniek van afdroop: de re actie van RTL-baas Sven Sauvé op de steeds verder dalende kijkcijfers van RTL Late Night met Tu>an Huys. Als het zo doorgaat eindigen ze rap op nul, maar wat zegt de man die geacht wordt er het meeste verstand van te hebben? „We zijn op dagelijkse basis met de redactie en Twan aan het kijken wat we anders en beter kunnen doen. Als ik naar de basiselementen van het programma kijk, klopt het gewoon. Ik twijfel er dan ook niet aan dat de kijker ons uiteindelijk gaat vinden." Feitelijk liegt hij ook niet. Want de basisele menten kloppen: de tafel, het klappend pu bliek en de ronkende leader. Alleen de rest nog niet. En er is nogal veel rest, helaas. Maar het grootste probleem is misschien wel dat de kij ker niet zo blind is als Sauvé graag zou willen. zelf dat het Zorropak een slecht idee was. Je zou willen dat meer mensen in de tv-wereld zoveel inzicht hadden, liefst vooraf. Extra show van Eagles Capiau (80) overleden e avond voor het interview mocht [Art Rooijakkers Ivoor het eerst mee 'met het jaarlijkse presentatorenuitje van RTL: disco bowlen. Bier, bittergarnituur en bowlen maar. „Iedereen was er: Wendy van Dijk, Chantal Janzen, Martij n Krabbé, Ruben Nicolai - het hele sterrenteam. Stom misschien, maar ik ben daar dan toch van onder de indruk. Dat ik daar tussen sta, als Brabants menneke." „Dat kan ik me niet voorstellen. Ik beschouw mezelf nog steeds als een buitenbeentje. Dat zal er vermoede lijk altijd in blijven zitten." „We zitten in onze wittebroodswe ken. Net als in een beginnende rela tie vind je dan nog alles leuk aan el kaar, pas later kom je erachter dat je partner toch wel heel hard smakt. Maar nu zijn we vooral bezig met plannen maken, ideeën uitwerken, programma's ontwikkelen." „Misschien was het de seven year itch. Ik was op zoek naar nieuwe energie. PASPOORT Art Rooijakkers 1997: Ik zat sinds 2011 bij de NPO en heb zeven seizoenen Wie is de Mol? gepre senteerd. Dan dreig je in herhaling te vallen. Mijn vriendin vroeg: 'Hoe vaak wil je nog met gefronste wenk brauw 'Wie is de Mol...' zeggen?' Toen wist ik dat het tijd was voor een overstap." „Bij RTL is de mentaliteit: ja, dat gaan we doen. Dat is, helaas, anders bij de NPO. Ik draag de publieke om roep een enorm warm hart toe, maar de sfeer is er behoudender. Dat komt ook doordat er van buitenaf zo op wordt ingebeukt." „Ja. Ik heb veel aan de NPO te danken en ik hecht me aan mensen. Ik laat heel wat achter. Maar ik krijg er ook heel wat voor terug." „Ik ga er niet op achteruit, maar in het rijtje met argumenten stond dat misschien op plek vijf. Het ging mij vooral om de kansen die ik er krijg, de programma's die ik mag presente ren. Komische panelquizzen als Praat Nederlands met me, dat gaat over taal. En de zaterdagavondshow Holland- België, dat gaat over de vooroordelen die we over elkaar hebben. Zo'n vro lijke quiz, in een grote studio met publiek erbij, zit natuurlijk aan de grens van mijn comfortzone. Het Zorronak Bert van Leeuwen concludeerde gelukkig —Zanger Michael Bublé over zijn zoontje Noah (5), bij wie kanker werd geconstateerd. Het gaat nu beter met Noah. zaterdag 6 oktober 2018 GO MUZIEK De Eagles geven vanwege de grote vraag een extra con cert in Ziggo Dome en wel op zaterdag 1 juni. De Ameri kaanse band, bekend van klassiekers als Hotel California en Desperado speelt ook 3 juni in Amsterdam. TELEVISIE De Vlaamse tv- presentator Walter Capiau (80) is overle den. Hij was al enige tijd ziek. Het gezicht van de programma's Rad van Fortuin en Hoger Lager kwam zes jaar geleden in op spraak vanwege seksueel mis bruik. i Art Rooijakkers Ik heb mijn plekje m oete n veroveren' Roelf Jan Duin Misschien waren Chantal Janzen en Ruben Nicolai ook wel onder de indruk van jou. Hoe bevalt het tot dusver bij RTL? Waarom wilde je weg bij AVRO TROS? Geboren: 29 augustus 1976, Geldrop Loopbaan: stagiair Nova 1998: verslaggever AT5 1999-2004: verslaggever Nova 2005: verslaggever Expeditie Robinson 2005-2008: presentator Peking Express 2009: presentator De zomer draait door 2011: presentator Fort Boyard 2013-2017: presentator Pride Amsterdam 2016-2017: presentator Gouden Televizier-Ring Gala 2012-2018: presentator Wie is de Mol? 2017-2018: presentator Helden van de wildernis Waaraan merkte je dat RTL jou nieuwe energie gaf? Heb je last van schuldgevoel rich ting jouw oude werkgever? Een hoop geld, neem ik aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24