II Hart onder de riem Spermadonor weigert contact Walcheren Het gaat om twee donoren van ziekenhuis Rijnstate (Arnhem) en MC Kinderwens (Leiderdorp). Zij doneerden in de jaren 90 hun sperma aan alleenstaande en les bische vrouwen. Dat deden ze als B-donor, wat betekent dat ze het goed vonden dat hun donorkin deren vanaf hun 16de contact kon den opnemen. Toen in 2004 een wet werd aan genomen die anoniem doneren verbood, veranderden ze plots hun status van bekende donor naar anoniem. De wet gaf man nen die eerder donor waren ge worden hiervoor de ruimte. Do norkinderen en ouders hebben nooit van die wijziging geweten. In Rijnstate hebben vijf B-dono- ren deze switch gemaakt. Donorkind Maria (20) start een procedure tegen dit ziekenhuis, omdat haar donorvader contact weigert. Ze wil afdwingen dat het ziekenhuis zijn gegevens bekend maakt. Bovendien blijkt hij in middels 56 donorkinderen te heb ben, veel meer dan de landelijke richtlijn van 25. „Ik voel me gekwetst en bela zerd. Het was toch een bewuste keuze om B-donor te worden? Nu heeft hij donorkinderen en wil hij er niks van weten. Hij heeft het mij en mijn moeder destijds be loofd. Ook Rijnstate heeft het be loofd." Haar advocaat Martin de Witte zegt dat de wet in strijd is met in ternationale verdragen. „De wet is alleen in het belang van donoren die achteraf zeggen toch anoniem te willen blijven en zich aan hun verantwoordelijkheid onttrekken. Het belang te weten waar je van daan komt, weegt zwaarder dan het belang van de donor die eerst 'ja' en later 'nee' zegt tegen be kendmaking." Hij heeft het mij en mijn moeder destijds beloofd. Net als Rijnstate Rijnstate vindt de switch ethisch niet kunnen, maar is juri disch 'aan handen en voeten ge bonden'. Vier kinderen van een andere donor beginnen om dezelfde re den een procedure tegen MC Kin derwens. „De ouders en kinderen hebben zich jaren ingesteld op het moment dat ze de persoonsgege vens zullen ontvangen", zegt hun advocaat Tim Bueters. „De kliniek moet die afspraak nakomen." Kinderwens kon niet reageren. »P16 ZOUTELANDE Met een gevoelvol applaus werden de ernstig zieke Lein Lievense en zijn vrouw Lenie gisteravond een hart onder de riem gestoken bij de start van de Kustmarathondriedaagse. 'Hun' evenement werd traditiegetrouw afgetrapt met de Ladiesrun. »P2enzEELAND2o Directeur-bestuurder DeHoopggz Nieuwsmedia 'Ik had een van de kapers kunnen zijn' www.wesselopartners.nl WESSELO &d PARTNERS Selection as art Donorkind wil naam vader via rechter Donorkinderen stappen naar de rechter om de identiteit van twee spermadonoren te ach terhalen. De mannen hebben stilletjes hun dossier laten aan passen. Hun nazaten kunnen daardoor geen contact opne men. Ze eisen dat de zieken huizen hun gegevens verstrek ken. Hanneke van Houwelingen Tonny van der Mee Arnhem/Leiderdorp —donorkind Maria 1 I nuDt HET ZEEUWSE LANDSCHAP Het Zeeuwse Landschap zoekt een Doe de test! De Hoop zoekt christen-professionals Interesse? Bel 078 - 6111444 of mail naar hr@dehoop.org zaterdag 6 oktober 2018 Morgen een stuk koeler 20° pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 11688 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1