Paul de Leeuw Dna-spoor blijft raadsel, kweker eist compensatie Top 3 Frans Wijnpakket 1 19 Over drie jaar hoort helemaal niemand meer iets van jou WIJNBEURS e laatste. Hoe vaak ik daar niet mee te maken heb gekre gen... Als kind zat ik tijdens de gymles al steevast als een van de laatsten nog op de bank als er gekozen moest worden. Nooit klonk het gretig: „Paul bij team-Johnnie." Nee, meestal was het: „Doe dan Paul maar!" Want Joris, die naast me zat, was nog dikker en trager dan ik. Ik had wel een dodelijke worp als het om trefbal ging, maar doorgaans kreeg ik de bal niet. Vaak eindigde ik ook als laatste bij sportwedstijden. Behalve bij het zwemmen. De schoolslag be heerste ik als geen ander in de klas. Maar ja, hoe vaak ging je nou zwemmen.Bij de gymles moesten we vogelnestjes bouwen en over de bok koppeltjeduike- len, en daar ben ik niet voor in de wieg gelegd. De laatste in de rij zijn, dat bete kent dat je altijd in de verkéérde rij staat, waar je dan kan zien hoe de mensen in de rij naast je eer der worden geholpen dan jij. En als je dan bijna aan de beurt bent, dan geeft de verkoopster aan dat haar dienst erop zit en moet ik me toch weer bij die andere rij vervoegen. Nog één: de laatste maaltijd in een vliegtuig. „U wilt de kipscho tel. Helaas hebben we net de laat ste weggegeven. Maar we hebben voor u nog wel de vegetarische groentepasta met fetaklontjes." En altijd zijn bij mij nog de laatste kaarten verkrijgbaar. Slechte plaatsen die nooit ver kocht gaan worden, waardoor de zaal nooit uitverkocht is. Het laatste woord. In ons gezin kunnen we er allemaal wat van als het om laatste woorden gaat. Soms doe ik een poging als we weer in een welles-nietesdiscus- sie verzanden: „Oh, is het weer 'het-laatste-woord-willen-heb- ben'-dag?" Maar daarop volgt dan direct weer een laatste woord van een ander: „Je kunt niet tegen kritiek." Laatst nog: we zitten in de auto en mijn zoon stoort zich aan mijn rijgedrag omdat ik zonder voorsorteren plotseling linksaf sla. „Jezus! Ik had wel dood kun nen zijn!" Dat is-ie niet, want hij zit nog naast me en we rijden lekker door. „Ik zag eerst die file niet die op de brug ontstond, dus wilde ik nog snel even afslaan!" „Je bent zo kansloos!" „Pardon?" „Dat je kansloos bent. Over drie jaar hoort helemaal niemand meer iets van je. Dat begint nu al. Niemand weet meer wie je bent." We staan voor een stop licht en de bestuurder van een gehandicaptenbusje zwaait naar mij en roept tegen zijn passa giers, een stuk of zes, dat ik in de wagen naast hen zit. Ze zwaaien en lachen en ik kan bijna horen dat ze mijn naam roepen. „Kijk dan, daar. Die weten heel goed wie ik ben!" Mijn zoon zucht. „Dat zijn ge handicapten en daar ben je goed voor! Hoe vaak heb jij eigenlijk je rijexamen gedaan?" Ik zwijg even. „Vijf keer." Hij lacht me uit. „Vijf? Vijf keer? Ze hadden je nooit een rij bewijs moeten geven. Ik had ge woon dood kunnen zijn!" Aan tafel, diezelfde avond, ver klaart hij blij te zijn dat hij nog andijvie zit te eten, want door mijn rijgedrag had hij de dood in de ogen gekeken en had hij hier dus bijna niet meer aan tafel ge zeten. Zuchtend haal ik de lepel door de stamppotandijvie. En hier volgt mijn laatste woord: helaas! „We gaan het zowel via het straf recht als civiel proberen", zegt Irma Groenendijk, de advocaat van de kweker. „Justitie weet gewoon niet hoe zijn dna op dat pistool kwam. Maar dit blijft wel aan hem kleven. De schade loopt maar door, zoge zegd. We hadden liever gezien dat justitie wél had ontdekt waar dat dna vandaan kwam, dan kan hij dat ook aan andere mensen uitleggen." De Lierse plantenkweker werd be gin april opgepakt als een van de verdachten voor de geruchtma kende moord op Reduan B., de broer van een kroongetuige die zou Dit blijft aan hem kleven. De schade loopt door, zogezegd gaan verklaren over de praktijken van de mocromaffia in Amsterdam en Utrecht. Zelfs de politie was ver bijsterd dat de 31-jarige Westlander opdook in het dossier. Toch werd de Lierenaar met veel geweld 's nachts van zijn bed ge licht. „Dat heeft echt enorm veel impact", zegt Groenendijk. „Dan staan er heel grote gewapende ke rels voor je deur die drie keer op de deur bonken en 'opendoen!' roe pen. Er wordt je dan ook nog even gezegd dat je wordt verdacht van een liquidatie. Je krijgt amper de tijd om een plasje te doen, je gaat meteen mee." De kweker werd na enkele dagen weer vrijgelaten, nadat bleek dat hij niets te maken had met de liquida ties. Justitie 'zou nog uitzoeken' hoe zijn dna op dat wapen terecht kwam. „Dat is niet gelukt", zegt woordvoerder Evert Boerstra. „Er staat een streep onder. Hij was al geen verdachte meer." De schadeclaim waar de advoca ten aan werken, is gebaseerd op de vier dagen dat de Lierse kweker vastzat en op de imagoschade. De man en zijn vader runnen een ge renommeerde kwekerij van tropi sche planten. WIJNBEURS.NL/FRANS €20," KORTING GRATIS THUISBEZORGD zaterdag 6 oktober 2018 GO Laatste D Justitie heeft er een streep onder gezet. Het blijft een raad sel hoe het dna van een Lierse plantenkweker terechtkwam op een vuurwapen uit de mocro- maffia-oorlog. De man, die des tijds met veel machtsvertoon werd gearresteerd, wil een schadevergoeding. Victor Schildkamp De Lier - Irma Groenendijk, advocaat Ik bestel 2x Top 3 Frans pakketten (12 flessen) TKJj- Nu slechts 70,- met kortingscode: T3FW4K 1X Top 3 Frans pakket (6 flessen) Nu slechts 35,- met kortingscode: T3FW2K Voorletters: Postcode: E-mailadres: Dhr./Mevr. Adres: Woonplaats: Telefoon: 20181006RW Betaling per digitale factuur na levering. Vul uw e-mail adres In voor het ontvangen van uw digitale factuur en 'track and tracé' code. Aanbod geldig tot 20 oktober 2018 I Telefonisch bereikbaar ma. t/m vrij. 8.00 - 20.00 uurza. 8.00 - 16.00 uur (0294 - 788 103) - Art. 3341507 Nu met uw kortingscode slechts 'Geen 18, geen alcohol' Bestel gemakkelijk online, of stuur deze bon in een ongefrankeerde envelop naar: De Wijnbeurs, Antwoordnummer 604, 8400 VB Gorredijk Met de drie meest verkochte wijnen van de Wijnbeurs. Maak kennis met al 30 jaar de absolute topfavoriet 2016 La Pauline Ma 30ième Cuvée Merlot Cabernet-Sauvignon, rijk aan cassisweelde en romige Merlot, de 2016 La Coupole Batard du Pape met zacht en sappig bosfruit en een Chateauneuf karakter en de op eiken gerijpte 2016 Vieilles Vignes van La Jasse met de cassiskracht, rijkdom en complexiteit van een grote Pauillac. Gebruik kortingscode' T3FW2K - Alleen geldig op dit pakket* - Lu Pauline MERLOT ^ttABERNCT Maximaal 2 pakketten Betrouwbare levering Niet lekker? Geld terug!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19