Exclusief bij KPN. Gratis 10 inch tablet bij de Huawei P20 en P20 Pro. •n> kpn tablet EUWS 11 Speculaties over mogelijke arrestatie in China Het spant erom voor Kavanaugh kpn.com/huawei Gratis t.w.v. 149,- Wi Volgens The South China Morning Post verdween Meng niet in Frank rijk, maar werd hij vorige week bij aankomst in zijn moederland China meegenomen voor onder vraging door de disciplinaire auto riteiten. Een bron zou dat tegen over de krant hebben verklaard. In terpol laat over 'de beweerde ver dwijning' slechts weten dat dit een zaak van Frankrijk en China is. Mengs vrouw en kinderen wo nen in Lyon en zijn bezorgd. Ze hebben niets meer van hun man en vader vernomen sinds hij op 29 september op reis ging naar China, melden Franse media. Hij zou wel in China zijn aangekomen. Het hoofdkwartier van Interpol staat in Lyon. Meng volgde in 2016 de toenmalige Franse Interpolchef Mireille Ballestrazzi op. Hij was eerder een belangrijke figuur in de Chinese Communistische Partij en onderminister bij het Chinese ministerie van Openbare Veilig heid. Dagelijkse leiding Interpol reageerde op de mogelijke vermissing: „Dit is een zaak voor de relevante autoriteiten in zowel Frankrijk als China." De organisa tie benadrukt dat Meng als presi dent niet de dagelijkse leiding in handen heeft. „De secretaris generaal van de organisatie (de Duitser Jürgen Stock, red.) is ver antwoordelijk voor het dagelijks draaiend houden van Interpol, niet Meng." Meng treed namens Interpol wel vaak op bij conferenties over mis daad, en lijkt een meer ceremo niële rol te vervullen. Sommige mensenrechtenorgani saties bekritiseerden destijds de benoeming van Meng, omdat zijn land druk doende was Chinezen in het buitenland terug naar China te halen. Zo stelde Amnesty Interna tional dat de Volksrepubliek niet alleen voortvluchtige fraudeurs laat oppakken en terugsturen, maar ook om politieke redenen mensen terughaalt. Interpol zou zo meewerken aan het gedwongen repatriëren van vluchtelingen en dissidenten. Interpol heeft dat altijd weer sproken en erop gewezen dat Meng in zijn functie niet betrok ken is bij het opsporingswerk. Dat wordt in Lyon geleid door de Duitse secretaris-generaal Stock. Communicatie Interpol is 95 jaar geleden in Frankrijk ontstaan als organisatie die de afwezige en gebrekkige communicatie tussen politiekorp sen van verschillende landen moest verbeteren. Het is nu een in ternationaal opsporings- en sa menwerkingsorgaan van 192 aan gesloten landen. WASHINGTON Of de benoe ming van Brett Kavanaugh in het Amerikaanse hoogge rechtshof doorgaat, bleef gis teren spannend. Na een poli tiek spektakel in de Senaat, waarin Kavanaugh verder be schadigd werd door drie aan- tijgingen van seksueel wan gedrag in zijn jeugd, kozen voldoende senatoren ervoor de procedure voort te zetten. Of ze ook akkoord gaan met zijn benoeming, moet in het weekend blijken. De Republikeinen willen de conservatief Kavanaugh graag benoemen. Ze hebben de meerderheid in de Senaat, maar enkele Republikeinse senatoren vragen zich af of ze daarmee niet tegen de wen sen van hun partij ingaan. Lisa Murkowski, Republi keins senator uit Alaska, stemt tegen, liet ze gisteren weten. Zij vindt Kavanaugh 'een goede man', maar maakt zich zorgen om het aanzien van het hooggerechtshof. Eén Democraat hield giste ren de optie open dat hij vóór Kavanaugh stemt: Joe Man- chin uit het Trumplievende West-Virginia. EISA Best Product HUAWEI P20 Pro zaterdag 6 oktober 2018 GO President van Interpol spoorloos verdwenen De president van de internatio nale politieorganisatie Interpol, Hongwei Meng, is spoorloos. De Franse politie heeft een onder zoek ingesteld naar de verdwij ning van de 64-jarige Chinees. Simone van Zwienen Rotterdam/Lyon De Chinees Hongwei Meng zou bij Interpol vooral een ceremo niële rol vervullen, fotoepa AWARD;* 2018-2019 BEST SMARTPHONE Huawei P20 Pro Actie geldig van 20 augustus t/m 14 oktober bij aankoop van een Huawei P20 of P20 Pro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11