Meer historische rustpunten in de bergen 1. Hotel Weiss- horn, Saint-Luc (Zwitserland) De enige reden om een hotel op zo'n afgelegen en lastig bereikbare piek te bouwen, is dat je er volledig bent om geven door de na tuur. Elke keer als je naar buiten kijkt, word je direct omarmd door de prachtige Zwit serse bergwereld met zijn drie- en vierduizenders. Vanaf het berg- station St.-Luc - Tignousa is het één tot anderhalf uur lopen. Toen eind 19de eeuw de piano naar het hotel moest wor den vervoerd, was er nog geen kabel- 2. Berghotel Schwarenbach, Kandersteg (Zwitserland) Lenin, Picasso, Alexandre Dumas, Jules Verne, Mark Twain. Allemaal sliepen ze in Berg hotel Schwaren bach. Guy de Mau- passant schreef er zelfs een boekje over: LAuberge uit 1886. Het hotel is alleen te voet be reikbaar - één tot anderhalf uur vanaf het bergstation Sunnbüel - en staat aan de Gemmi Pass, een eeuwenoude berg pas die 's zomers het Berner Ober- baan en hebben zes sterke mannen het instrument van uit het dal naar het hotel gedragen. Hoogte: 2337 meter. Het hotel is vooral geliefd bij wandelaars en klimmers, 's winters bij toerskiërs. De kamers zijn een voudig maar com fortabel en hebben nog altijd de charme van vroe ger. Douche en toi let zijn op de gang. Toppers: uitzicht op de Weisshorn, Mont Blanc én Matterhorn. En ver geet niet de tarte aux myrtilles (bos- bessentaart) te proeven. weisshorn.ch land verbindt met het Wallis. Het hotel diende in de 18de eeuw als tol huis. Vandaag de dag is het een heerlijk rustpunt in de bergen tussen Kandersteg en Leukerbad. Omge ven door prachtige bergen en een pla teau vol bloemen en planten, dat langlaufers en sneeuwschoen- wandelaars in de winter gebruiken. Er zijn veertien kamers en enkele 'lagers', gemeen schappelijke slaap zalen. schwarenbach.ch Wil je even weg van de wereld, maar liever niet in een primitieve berghut met buitentoilet en kriebeldekens? Dat kan behalve in de Refuge du Monten- vers op tal van plaatsen. Onze selectie van hotels met sfeer en historie. 3. Vigilius Moun- tain Resort, Lana (Italië) Jarenlang ging de kabelbaan vanuit Lana naar het tra ditionele Burg Hotel Vigiljoch in typisch Zuid-Ti- roolse stijl. Maar toen de animo van de gasten ver dween, moest er worden ingegre pen. Nou, dat heb ben ze gedaan. Met dank aan Ul- rich Ladurner, een succesvol onder nemer uit Zuid-Tirol die iets bijzonders wilde doen op de berg waar hij als kind vakantie vierde. In sterarchi tect Matteo Thun vond hij een mede stander. Het resul taat is een design hotel uit hout en 4. Knappenhof Hotel, Reichenau (Oostenrijk) Van 1892 tot en met 1894 wandelde Sigmund Freud hier drie keer per week over de Törlweg. Denkend en pein zend. Hij zou er de basis hebben ge legd voor de psy choanalyse. Reichenau an der Rax, op de grens van heuvelland en hooggebergte, was altijd al een tref punt van intellectu elen en beroemd heden. Alle reden ook om er in 1907 een mooi glas dat ondanks de strakke lijnen opgaat in het land schap. Rust, com fort, genieten, tijd voor jezelf. Daar draait het om. Met wellness en gastro nomie als belang rijke elementen. Geen haast, maar eindelijk dat dikke boek uitlezen met uitzicht op bomen, bergen en luchten. Er zijn 41 minimalis tische kamers, waarbij de kwaliteit 'm zit in de ge bruikte materialen. Toch iets doen? Je loopt de deur uit en bent midden in de bergen, maar ook de stad Meran of het verstilde Ulten- tal liggen om de hoek. vigilius.it eigentijds hotel te bouwen: Knappen hof. Het Jugendstil-ge- bouw onderging ruim honderd jaar later een grondige renovatie met res pect voor de rijke geschiedenis. Het hotel met 28 kamers wordt te genwoordig niet al leen bezocht door rust- en natuurlief hebbers, maar ook door fijnproevers die er komen voor de eerlijke keuken van Heidi Neu- landtner. knappenhof.at 501 zaterdag 6 oktober 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 116