IK FAALDE ALS VOORLEZER. DUS WAT NU GEBEURT: MIJN DOCHTER LEEST VOOR achterhoofd gehouden." Janneke: „Annet heeft natuurlijk nu eclatant succes met Lampje en ik ben vrij afhankelijk van Annet voor mijn werk. Ik gun haar Lampje van harte en ik houd van Lampje, maar ik heb Annet nodig." Annet: „Maar dat is vice versa." Janneke: „Annet heeft net nóg een keer beloofd dat ze voor mij blijft tekenen. En ik moet bekennen dat ik het prettig vond dat je dat deed." Annet: „Misschien ben je de laatste. Met een aantal schrijvers is het gewoon voor altijd afgelopen. Bij jou nog niet." Janneke: „De angst dat Annet niet meer wil illustreren schiet wel door mijn hoofd als ik zie hoe hard Lampje gaat. Ik weet ook dat Annet het liefste schrijft." Annet: „Op dit moment wel, ja. Er was de wens om er een tijdje mee op te hou den omdat ik vrij vaak dezelfde soort din gen maakte. Een bepaalde stijl. Daar had ik genoeg van. Zo word ik altijd gevraagd voor verhalen die realistisch zijn, met va ders en moeders en stoelen en tafels en rugzakjes. De boeken van Janneke zijn een uitzondering. Ik vind dat jij heel goed schrijft en zulke leuke personages maakt dat ik nooit lang over ze hoef na te den ken om ze te tekenen." Annet: „Ik ben blij dat het succes van Lampje onze vriendschap niet heeft ver anderd. Ik heb me wel zorgen gemaakt." Janneke: „Dat Annet het risico heeft ge nomen om dit te doen, vind ik alleen maar iets om trots op te zijn." Annet: „Ik vond het ingewikkeld. Ik weet niet of ik er net zo ruim op gereageerd zou hebben. Ik ben een jaloers kreng. Ik dacht dat Janneke boos zou zijn." Janneke: „Dat niet, maar ik ben wel een beetje geïntimideerd. Daarom was ik zo stellig over het verschijnen van mijn sprookjesboek. Ik heb gezegd: 'ik wil dit nu'. Op 1 oktober verschijnt De kikkerbil letjes van de koning, vijftien sprookjes met verschillende illustratoren." Annet: „Ik heb Heksje Hetje geïllustreerd, over een heks met hoogtevrees." Janneke: „Jij hebt enorm ondersteu nend gereageerd. Ik wilde dit boek al heel lang maken. De uitgever aarzelde in eer ste instantie en ik ben meestal meegaand, maar dit keer zei ik duidelijk 'nee'. Mis schien dat Lampje me dat laatste zetje heeft gegeven." <1 JAN VAN MERSBERGEN (47) „De brief voor de koning van Tonke Dragt. Wat ik me vooral herinner waren de mooie cover met schimmige paarden, de landkaarten met re liëf en de moeilijke namen die middeleeuws aandeden." „Ik lees niet graag voor. Wel kijk ik graag plaat jes. Aanwijsboeken zijn nu mooi, voor mijn zoontje van i. Mijn oud ste twee lezen niet veel, zeker mijn zoon niet. Ik las hem ooit een spannend boek voor. Na een halve bladzijde zei hij: 'Jij vindt er geen klap aan hè.' Hij hoorde dat aan hoe ik voorlas. Ik kon het spannende, dat zeker in dat boek zit, niet overbren gen. Ik faalde als voorlezer. Dus wat nu gebeurt: mijn dochter leest voor." „Mijn dochter heeft alle Dagboek van een muts-boeken van Rachel Renée Russell. Ik noem dat strips. Het sluit volledig aan bij de toon van een meisje van haar leef tijd. Kwebbelend en eindeloos. Mijn jongste kijkt heel graag in het 'Grote Die renboek', zoals wij het boek De dieren van Ingela van Ingela P. Arrhenius noemen. Hij kent bijna alle dieren bij naam. Vooral de bladzijde met de kleine afbeeldingen vindt hij mooi. 'Waar is de schildpad?', vraagt mijn dochter en dan wijst hij de schildpad aan en probeert 'schildpad' uit te spreken. Til-pa." m.d. Heeft drie kinderen: zoon Rijs (15) en dochter Silve (11) uit een eerdere rela tie, en zoon Teun (2) met zijn huidige partner. Hij schrijft romans - de nieuw ste is De ruiter (2016) - en thrillers onder het pseudoniem Frederik Baas. Mijn favoriete kinder boek als kind: Welk boek lees je graag voor? Wat lezen ze zelf graag? WG magazine 41

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 107