Schrijvers Janneke - 'Superjuffie' - Schotveld (44) en Annet -'Lampje'- Schaap (53) zijn tien jaar bevriend. Voor de Kinderboekenweek, met het thema vriendschap, praten ze over trouw, leuke jurkjes en afhankelijkheid. Janneke: „Onze vriendschap begon in Utrecht. Jij was be roemd en ik niet." Annet: „Het was net na mijn Hoe-overleef-ik tijd, de serie van Fran- cine Oomen die ik illustreerde." Janneke: „Ik had mijn eerste boek ge schreven, Villa Fien, en Annet wilde het graag illustreren. De uitgever nam ons mee uit lunchen. Het klikte, maar we waren niet meteen vrienden." Annet: „Ik ben een hele tijd met mijn gezin op reis geweest, door Canada en Amerika. Toen we terugkwamen zijn we bij jullie komen eten." Janneke: „Dat was heel gezellig. Onze kinderen keken samen Barbapapa." Annet: „En tussen mijn man Tom en jouw man Arthur klikte het ook. Ze heb ben buiten een vuurtje gestookt." Janneke: „Ik weet nog dat jij zei: 'o, ik dacht dat jullie verantwoord waren'." Annet: „Ik was heel blij dat jullie ook gewoon tv keken." Janneke: „Sindsdien is onze vriend schap langzaam gegroeid. We zijn allebei niet zo goed in smalltalk." Annet: „Er zijn meer overeenkomsten. We zijn allebei kostwinner." Janneke: „We hebben dezelfde soort man: eentje die alles kan behalve geld verdienen." Annet: „We hebben allebei een man die thuis is. Dat is best uitzonderlijk." Janneke: „Het gebeurt de laatste jaren vrij vaak dat we samen moeten optreden. We houden allebei van een lekker glas wijn, maar als je naar huis moet om te koken of voor de kinderen moet zorgen, kun je niet blijven hangen." Annet: „We krijgen alle twee veel ruimte, we kunnen doen wat we willen." Janneke: „De keerzijde is dat het best zwaar is om kostwinner te zijn in een onzeker beroep." Annet: „Dat bindt ons." Janneke: „Ook als het een keertje niet zo leuk is, heb ik aan één zin van Annet genoeg. Zij snapt me meteen." Annet: „We kunnen goed samen zwij gen. Of keet maken, bijvoorbeeld op een kinderboekenfestival in Italië waar we niet goed weten wat er is geregeld. Dan geven we ons over aan het moment." Janneke: „We zijn soms net Kwik, Kwek en Kwak, maar dan met z'n tweeën." Annet: „Ik heb pas een vriendschappelijk gevoel voor iemand als ik over de binnen- CHRISTIAAN WEIJTS (42) „Hetgeheim van Mories Besjoervan Anke de Vries was een van de eerste boeken waar ik echt van onder de in druk was. Een spannend avontuur, humor, en - al zou ik dat toen nog niet zo formuleren - mense lijkheid en wijsheid. Maar net als nu had ik toen niet één favoriet boek, maar las ik van alles, van Donald Duck tot de reeks De Vijfvan Enid Blyton." „Sjakie en de chocoladefabriek van Roald Dahl. Tijdloze klassieker, rustig opge bouwd, een echte vertelling, waarbij veel met stemmetjes en intonatie is te doen." „Levi is in de ban van De dagboeken van Nurdius Maximus, een serie van Tim Col- lins. Hij noemt die spannend, grappig en hij vindt het leuk over de Romeinen te leren. Mirte leest nu De Sprookjes-Sprok kelaar. Geschreven door een echte prin ses, is dan de kreet die erbij hoort. Prinses Laurentien en Paul van Loon schreven het. Dat ze zelf boeken ontdekken, vind ik het allerbelangrijkst. Dan gaan ze vaak zelf tekeningen over het boek maken, of eigen avonturen erbij verzinnen en daar boekjes van maken, of scènes naspelen. Dan lééft zo'n boek echt. Ik verwacht dat ze zo ook later blijven lezen, als iets van zelfsprekends." M.D. DAT ZE ZELF BOEKEN ONTDEKKEN, VIND IK HET BELANGRIJKST magazine 39 <wik, Kwek en Kwak, maar dan met z'n tweeën Tekst NADINEANCHER Foto's KOEN VERHEIJDEN Schreef onder meer de roman Via Cappello 23 (2008) en zijn nieuwste is Het valse seizoen (2016). Hij heeft een zoon, Levi (9 jaar), en een dochter, Mijn favoriete kinder boek als kind: Welk boek lees je graag voor? Wat lezen ze zelf graag? Mirte (7 jaar). WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 105