NYNKE DE JONG Cel geëist tegen 'pedojagers' voor mishandeling homo's 6 Met bestemmingen in meer dan 100 landen, zorgen we dat u altijd vól inspiratie weer thuiskomt 088-0885 886 vrijdag 5 oktober 2018 Column @Nynke Voor de mishandeling van twee homoseksuelen in Dor drecht zijn celstraffen van zeven weken tot vijf maanden geëist tegen vier mannen van 18,18,20 en 21 jaar. Ze lokten via de homodatingapp Grindr de slachtoffers in de val. Niels Dekker Dordrecht Zelf beweren de verdachten bij hoog en bij laag dat ze pedojagers waren, maar volgens de advocaat van één van de slachtoffers waren de aanvallen ouderwetse vormen van 'potenrammen'. In het paasweekeinde werden twee mannen van 28 en 33 jaar onder het mom van een date naar twee plekken in Dordrecht ge lokt. Het eerste slachtoffer werd geschopt en met een bierfles op zijn hoofd geslagen, een dag later wist de 33-jarige op een locatie enkele kilometers verderop ter nauwernood te ontkomen aan zijn belagers. Wel werd zijn wa gen ernstig beschadigd. Volgens de slachtoffers bestond de dader groep uit zo'n vijftien mannen. Kort na de aanvallen arres teerde de politie handenvol ver dachten. Tegen de eerste vier minderjarigen uit de bende werd eerder jeugddetentie geëist, va riërend van vier weken tot zes maanden. Ook moeten ze een leerstraf ondergaan en een geld bedrag storten in het Schade fonds voor Geweldsmisdrijven. Vier van de volwassen verdach ten verschenen gisteren voor de rechter, waarbij duidelijk werd hoe de groep opereerde. Aan stichter zou een 14-jarige jongen uit de groep zijn geweest die uit eigen beweging afspraken maakte t De vier stelden spijt te hebben van hun 'domme actie' op Grindr met volwassen man nen. Toen hij de groep hierover inlichtte, besloot die mee te doen. Naar eigen zeggen om pedofielen 'een lesje te leren'. In de rechtbank zeiden de vier spijt te hebben van hun 'domme actie', maar ze stelden dat die niet gericht was tegen homoseksue len, maar tegen mannen die uit waren op seks met minderjarigen. Volgens advocaat Sydney Smeets, die de 28-jarige man bijstaat, is dat 'lariekoek' en blijkt dat nergens uit. Uitspraak op 1 november. Er stond deze week een heer lijk verhaal op de website van deze krant. Een jubel verhaal over het mbo. Zaten de mbo'ers een paar jaar geleden nog een beetje in het verdomhoekje; nu is de roep om praktijkgeschool den enorm, de waardering groeiende, en kijkt men in het buitenland met be wondering naar het ni veau van ons mbo. De goede samenwerking tussen onderwijs en het werkveld stemt de Britse onderwijsmi nister Damian Hinds jaloers. Robin van vakschool Cibap uit Zwolle ver telde hoe de door hem ontworpen tostibar echt in China gemaakt ging worden. En Willem van het Landstede in Coevor- den vertelde hoe zijn op leiding tot onderwijsas sistent de beste combina tie tussen werken en le ren is. Kortom: het mbo zit weer in de lift. En daar ben ik maar wat blij mee. Want ik maak tegenwoordig aan den lijve mee hoe nodig mbo'ers zijn. We hebben een huis gekocht in Zwolle. Een huis waar nog het één en ander aan moet gebeuren. Nu ben ik getrouwd met een man die verdrietig wordt van bouwmark ten. En ook al heb ik dat zelf iets minder, ik ben nog altijd een belabberde klusser. Verven, ja, dat kunnen we. Vloeren slopen lukt ook nog wel. Maar verder zijn we vooral bang dat we, als wij ons er mee bemoeien, dingen on herstelbaar verprutsen. Visioenen van ge sprongen waterlei dingen en dra gende muren die we en thousiast weghalen. Godzij dank zijn daar de mannen die wel muren kunnen plaatsen, een tegelvloer eruit kunnen drillen zonder de vloerverwarming te raken en pla fonds kunnen stuken. Al die han dige mbo'ers, die ons huis in een paar weken tijd oplappen zodat wij er weer jaren met veel plezier kunnen wonen. Ja, ik heb een mooie studie af gerond. Ik heb prachtig werk. Ik kan je van alles vertellen over de polemieken van W.F. Hermans of alle kenmerken van de naturalisti sche roman opdreunen, maar daar heb ik weinig aan wanneer er een keuken moet worden gerenoveerd. Vertel me je interesses en ik geef je zestig romantips. Maar ik kan nog geen radiator van de muur ha len. Lang leve al die handige mannen en vrouwen van het mbo. Zonder hen ben ik letterlijk dakloos. Godzijdank zijn er mannen die wel muren kunnen plaatsen Kras.nl/17679 Kras.nl/langlaufen bs- Kras.nl/canarische-cruise Kras.nl/35623 ut Kras.nl/36383 Autovakantie Verken het Noorden Rondreis Parels van Portugal Rondreis Dubai Oman Winterreis Langlaufen en wandelen Zeecruise Canarische winterzon GO Leve het mbo Prijzen per persoon o.b-{v?2_personen exclusief ebijdrage (cruise), reserverijigskosten e-n Calamiteitenfonds Comfortabel hotel in Haren Gratis wandel- en fietskaarten Ontdek Groningen en Drenthe O.a. Gran Canaria en Tenerife Bezoek prachtige nationale parken Ook i.c.m. strandverlenging Complete reizen naar de sneeuw Met Nederlandse reisleiding Klantbeoordeling 8,3 Hoogtepunten Lissabon en Porto Inclusief ontbijt en 6 diners Klantbeoordeling 8,4 Dubai, Abu Dhabi, Muscat en meer Uniek: overnachten in de woestijn Klantbeoordeling 8,2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6