9 '31 procent hecht waarde aan meubels met een emotionele betekenis' procent (25 procent). Leuke dingen Kuipstoeltjes rond een eettafel met trompetvoet, lavalamp, een draagbaar pick-upje op batterijen, aan het plafond een druppelvormige oranje lamp van glas. Een staande lamp met halve bollen, buffet je aan de muur, psychedelisch behangetje, cactus in een gebloemde keramiekpot. Onmis kenbaar seventies. Vincent van Boven (28) past met zijn lange haren en over hemd met grafische print helemaal tussen het vinyl en de flower power. Zijn voorliefde is - denkt hij - ont staan door de muziek. Vincent: „Mijn vader is muzikant, ik zit zelf ook in een band, Busted Feet. Vandaar de vier gitaren die onder handbereik staan. Deze hier is een Framus Strato Deluxe uit 1963, boven heb ik nog tien gitaren. We doen veel covers van muziek uit de jaren 60 en 70." Als 15-jarige luisterde Vincent alleen maar naar death metal, een nogal ex treem subgenre van heavy metal. „Vijf jaar later was ik helemaal de hippie kant op. Lp-hoezen uit de sixties en se venties ademen echt de sfeer van die tijd. Hartstikke mooi vind ik dat. De space age, de zitkuilen - ik heb zelfs even met de gedachte gespeeld hier ook een zitkuil te maken, maar dat bleek toch een beetje lastig." Psychedelisch De kast staat vol vinyl; lp-hoezen ook boven de bank. Er staat nog wel een cd-speler maar die gebruikt hij zelden. „Ik doe de vinylinkoop voor Ray's Boutique en verzamel zelf Ip's. Vooral psychedelische pop en garage rock uit de sixties en seventies. De collectie omvat nu zo'n 800 lp's. Van alles wat ik hier in huis heb, ben ik daar nog het meest trots op. Naast mijn gewone draaitafel heb ik nog een paar draag bare pick-upjes die het ook op batte rijen doen. Soms ga ik in de tuin zit ten, lekker singletjes draaien." Zijn spullen heeft hij bij elkaar ge scharreld op Marktplaats, bij kring loopwinkels en via via gekregen. „De tafel in de zithoek komt van mijn tante, de eettafel van Marktplaats. Bij RootWood in Vlissingen vond ik de ovalen spiegel met verlichting in de rand." Of een voorwerp 'echt design' is, in teresseert hem niet, als het maar ori gineel uit die tijd is, geen namaak van Ikea. Het mag er ook best doorleefd uitzien. „Hoewel, de kuipstoeltjes in de zithoek waren toen ik ze kocht knalrood en slecht geschilderd. Die heb ik opgeschuurd en wit gemaakt." Heel veel uitgeven doet Vincent van Boven dan ook niet. Het radiomeubel kostte 20 euro, het buffet in de woon kamer 50 euro. En dat vond hij al aan de dure kant. Korenschoven Ach, eigenlijk drijft hij hier en daar ook best af van het jaren-70-idee. Wat knaloranje spulletjes, leuk, maar niet alles hoeft in oranje en bruin. Vincent: „Het vloerkleed heeft aller lei kleuren en komt gewoon van Kwantum. In de keuken hingen toen ik hier kwam wonen nog van die ori ginele tegeltjes uit de jaren 70, geel bruin reliëf met een afbeelding van korenschoven. Dat vond ik een beetje té, die heb ik overgeschilderd." Klaar is hij nooit, het zoeken gaat door. „Ik heb nog een grote wens: staande boxen van Grundig, van die bolvormige. Dat lijkt me te gek." Gluurder 1 op de 5 vrijdag 5 oktober 2018 GO 4 denkt eerder met kleur sfeer in huis te A J brengen dan met verlichting Dit salontafeltje kocht Vincent bij 't Pothuys in Vlissingen. Vincent wilde ook een zitkuil maken, 'maar dat bleek toch een beetje lastig'. 'Fons de Gluurder' noemde Fons van Westerloo zichzelf in zijn tijd als zenderbaas van SBS6. Dankzij hun open gordijnen kon hij zijn kijkers publiek van heel dichtbij observeren. Groningers is bereid (schoon)ouders in huis te nemen. In Limburg is dat slechts 1 op de 10. De vaas komt uit 'West Germany'. zoals erin staat gegraveerd. West-Duitsland, zo heetten de naaste oosterburen tot 3 oktober 1990. De Thorens TD 150 draaitafel, Zwitsers fabrikaat, nam hij over van een vriend in Vlissingen. De plantenpot komt uit de kring loopwinkel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57