De Nooijer gelooft in de ommekeer met FC Dordrecht fcl 13 kening mee", waarschuwt Boste laar. „Het parkoers van de Kustmara- thon is niet gecertificeerd", legt Bostelaar uit. „Dat kan ook niet, omdat je alleen al op het strand af hankelijk bent van het tij en daar mee nooit op een exacte afstand kunt uitkomen. Daarom is de to tale afstand bij benadering. Na deze editie zullen we aan de ge middelde gelopen afstand van de deelnemers zien waar we onge veer op uitkomen. Een gewijzigd parkoers betekent in dit geval dus ook meteen een nieuw parkoersre cord, want het is nu eenmaal een ander parkoers." De afstand tot het to kilometer- punt is ongeveer gelijk, maar in plaats van het bos op Schouwen wordt er nu door de polder gelo pen. „Het is verschrikkelijk oppas sen dat je in het begin niet te hard van start gaat", waarschuwt Boste laar. „Normaal werd je in het bos vanzelf een beetje afgeremd, maar dat is nu niet meer het geval. Op een mooie dag is het verleidelijk om te hard van start te gaan, wat voor veel lopers een valkuil zijn. Afhankelijk van het weer kan het ook juist lastiger worden. Dit par koers door de polder en buiten dijks is meer windgevoelig en dat zou nog wel eens tegen kunnen vallen. Er wordt gedacht dat er sneller gelopen zal worden, maar ik denk dat het uiteindelijk iets zwaarder wordt." Het weer zal daarin een doorslaggevende rol spelen. „Staat er weinig wind, dan zou dat wel eens een hele snelle start kunnen betekenen." „In het bos loop je natuurlijk lek ker beschut", weet Van Sparren- tak. „Of het open parkoers nu een voor- of een nadeel is, dat zal van de weersomstandigheden afhan gen. Gaat het net zo waaien als in 2009, dan wordt het alleen maar zwaarder. Het is dus vooral af wachten wat het weer doet. Uit eindelijk is het ook helemaal af hankelijk van hoe je zelf loopt. Loop je lekker, dan is het een prima parkoers. Loop je niet zo lekker, dan is het makkelijk om het op de parkoerswijziging af te schuiven." Van Sparrentak hoopt dat er in de toekomst wellicht wel weer door het bos gelopen kan worden. „De meeste mensen zullen het er wel over eens zijn dat het bos meer waarde heeft. Misschien dat de or ganisatie er in goed overleg weer uit kan komen met Staatsbosbe heer? Maar je bent zelf niet bij die gesprekken, dus het is lastig om daar over te oordelen. Persoonlijk zou ik een toenadering wel toejui chen, maar we moeten het nemen zoals het is." „Qua organisatie moeten we nu WIJZIGINGEN ook kijken hoe het met het tun neltje onder de N57 loopt", zegt Bostelaar,,. De Wandelmarathon zal iets aangepast worden, omdat het fietspad een beperkte capaci teit heeft en het dus zaak is dat de wandelaars daar gedoseerd terecht komen. De verwachting is dat er daardoor ook vroeger gestart zal worden bij de wandelmarathon. Wij hopen in ieder geval dat Lein het startschot kan geven", doelt hij op organisator Lein Lievense, die ernstige ziek is. „Ondanks het gemis van de bos sen zal de aantrekkingskracht van de Kustmarathon niet minder worden", verzekert Van Sparren- tak. „Genoeg unieke elementen blijven er wel in en het blijft één van de mooiste evenementen in Zeeland. Nee, de charme van de Kustmarathon gaat echt niet ver loren." Gérard de Nooijer: „In de drie wedstrijden zat allemaal wel wat pijn opgesloten. Ik vond namelijk dat we in de eerste van de drie, uit bij MW, gelijkwaardig waren en meer hadden verdiend dan de 2-1- nederlaag. Bij Almere City gaven we niet veel weg, maar creëerden we zelf onvoldoende, waardoor de i-o-nederlaag een logisch gevolg was. Bij Sparta tenslotte had het er een helft lang alle schijn van dat we echt de ommekeer tot stand gingen brengen, met tot in blessu retijd van de eerste helft een 2-0- voorsprong. Ook nadat we op een 3-2-achterstand kwamen, hebben we nog de gelegenheid gehad om een punt te pakken. Al met al moet je stellen dat het ook anders had kunnen lopen." „Toch wel het feit dat het ons op dit moment ook echt niet meezit. Natuurlijk gaven we verdedigend die drie treffers te gemakkelijk weg, maar er zaten ook twee van richting veranderde ballen bij: de eerste bij Deroy Duarte, die kort voor rust de 1-2 kon maken, en een afstandspegel van Royston Dren the, die onderweg zo aangeraakt werd dat het schot onhoudbaar binnenviel. En dan heb ik het maar niet over de kopbal van Da niël Breedijk in de slotminuten die van de lijn werd gehaald." „In de manier waarop we vooral in de eerste helft gevoetbald hebben. Na afloop kregen we complimen ten voor de speelwijze: met lef, goede combinaties en een mooie eerste goal. Het was ook goed om te zien hoe Sawas Mourgos speelde, nadat hij tegen Almere City FC op de bank moest begin nen. Eindelijk kwamen we op voorsprong en was het aanvallend dreigend. Alleen kregen we toch weer te makkelijk de treffers te gen." Tegen Sparta kwamen we eindelijk op voorsprong en was het aanvallend dreigend „Dat deze overwegend jonge groep heeft bewezen dat er ont wikkeling in de ploeg en in het spel zit. De goede voorbereiding heeft bij sommigen misschien te hoge verwachtingen gewekt, maar vergeet niet dat veel spelers dit jaar hun eerste betaald-voet balervaring opdoen. Dat vergt tijd. Zo slecht als we geklasseerd staan, is het zeker niet. Ik geloof in de ommekeer." vrijdag 5 oktober 2018 GO z'n charme niet kwijt 3 Een nieuw parkoers, een nieuw record 4 Sneller of juist lastiger? Het weer beslist! 5 Organisatorische uitdagingen Wijziging 1: Polder in plaats van bos op Schouwen De start is hetzelfde gebleven. Om 12.00 uur wordt het pelo ton morgen weggeschoten vanaf de Ring in Burgh. „Waar we normaal gesproken na de start rechtsaf langs de toren lopen, gaan we nu linksaf", vertelt Jan Bostelaar. „Dan lopen we helemaal rondom het dorp, langs het sportcom plex van FC de Westhoek en onder de N57 door. We gaan dus meer richting de polder in plaats van het bos. Via de Meeldijk lopen we tot aan het havenplateau van Burghsluis, langs restaurant 't Oliegeultje. Dan draaien we het fietspad op, over de glooiing, tot het pad ophoudt. Via de Wester- seweg lopen we weer richting de N57, waar we wederom on derdoor oversteken. Bij de oprit draaien we de Ooster- scheldekering op, waar we weer uitkomen op het ver trouwde parkoers." Wijziging 2: Meer strand en een extra rondje op Wal cheren De tweede wijziging is dat er vanaf De Piraat nu 2,5 kilome ter langer over het Walcherse strand wordt gelopen. „We gaan er nu af voorbij Kasteel Westhove, bij overgang 61", legt Bostelaar uit. „Daar lopen we door een stukje bos dat niet onder Staatsbosbeheer valt. Daarna sluiten we weer aan op het oude parkoers richting Domburg en Westka- pelle. Bij de KNRM-post en het landingsmonument lopen we een extra rondje van 300 meter om wat afstand te com penseren die we verspelen in de manteling. Vervolgens is het de bekende weg naar de finish in Zoutelande." 6 Aantrekkingskracht van de Kustmarathon zal blijven Drie uitwedstrijden, drie neder lagen met één treffer verschil. Gezakt naar de laatste stek in de Keuken Kampioen Divisie en uitgeschakeld in de KNVB beker: bij FC Dordrecht viel vo rige week weinig te genieten. Vanavond wacht het thuisduel met Cambuur Leeuwarden. „Ik geloof in de ommekeer", zegt trainer Gérard de Nooijer. Arco Bomgaars Dordrecht Waar zat uiteindelijk de meeste pijn van de afgelopen week? Wat was het meest frustre rende van het bezoek aan Sparta? Het klinkt paradoxaal, maar waar zat de winst in het verlies bij Sparta? -Gérard de Nooijer, trainer van FC Dordrecht Wat betekent de vorige week in de aanloop naar het duel met Cambuur? Hï Na zeven competitieduels heeft FC Dordrecht een doelsaldo van 6 voor en 17 tegen. Tot nu toe slikte de formatie van trainer Gérard de Nooijer de meeste te- gengoals van alle twintig clubs in de Keuken Kampi oen Divisie. Jong PSV staat op 15 tegengoals. Gérard de Nooijer druk coachend tijdens het duel met MVV. Vanavond wacht de thuiswedstrijd tegen Cambuur Leeuwarden. FOTO PAUL ROLING/PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45