12 ZE De Koning maakt weer kans op prijs Van Duyn daagt de wereldkampioen uit Houweling:drie keer Kustmarathon Eloy Raas naar het NK Wattmeister Evenement heeft het parkoers aan moeten passen. Het bos is verdwenen en er zijn stukken strand toegevoegd. Wat zijn de gevolgen? ZESTIENDE EDITIE PARKOERSWIJZIGINGEN Pararoeier Corné de Koning is door het Inter nationaal Paralympisch Comité genomineerd voor de titel Paralympisch Sporter van de maand september. Samen met vier anderen maakt hij kans op deze individuele prijs. De Koning dankt zijn nominatie aan zijn sterke optreden tijdens het WK roeien in Bul garije. In Plovdiv werd de pararoeier uit Goes twee keer wereldkampioen. Eerst greep hij in dividueel de mondiale titel in de skiff. Daarna veroverde hij in de gemengde klasse ook de gouden plak, met zijn partner Annika van der Meer. Kijk voor meer informatie over de verkiezing op pzc.nl/sport. Frank Houweling loopt zaterdag de Kustma rathon niet één, niet twee, maar drie keer. De Goese atleet is van plan om achter elkaar dik 126 kilometer af te leggen. Houweling, lid van het Goese AV'56, daagde zich in 2017 ook al uit. Hij voltooide toen tweemaal de Kustmarathon: hij liep eerst solo van Zoutelande naar Burgh en vervolgens met alle andere deelnemers na 12.00 uur weer te rug vanuit Burgh naar Zoutelande. Beide ma rathons liep hij toen binnen de 4 uur. Nu maakt hij het nog extremer. Houweling is van plan om zaterdag om 03.00 uur in Burgh te vertrekken voor zijn eerste marathon. Wielrenner Eloy Raas heeft zich verzekerd van een plek op het NK Wattmeister. Dat eve nement staat gepland op 13 oktober op Neeltje Jans, na afloop van de Tacx Pro Classic. Raas stelde zijn NK-plek woensdag veilig in Amsterdam. Hij neemt het tijdens het Neder lands kampioenschap in Zeeland op tegen profs, continentale renners en coureurs die zich via de voorrondes hebben geplaatst. Thijs de Lange doet niet mee. Hij werd dit jaar nog tweede in het Wattmeisterklassement van de Topcompetitie, maar rijdt de Tacx Pro Classic. ID-renster Irma van Duyn gaat de strijd aan met Anna van der Breggen, kersvers wereld kampioen wielrennen op de weg. De Zeeuws- Vlaamse heeft de topper uitgedaagd en die uitdaging werd geaccepteerd. Zaterdag werd Van der Breggen op indruk wekkende wijze wereldkampioen. Met een machtige solo reed ze de hele concurrentie op grote achterstand. Van Duyn, afkomstig uit Schoondijke, is inmiddels al jaren Nederlands kampioene bij de ID-rensters en voelde zich sterk genoeg om Van der Breggen uit te dagen voor een sprint tijdens de challenge Special Olympics, die binnenkort wordt gehouden. Mobach Eredivisie parkoers van de Kustmarathon. Dat levert gemengde reacties op. Een mooi stukje parkoers is ver dwenen. Wat betekenen de wijzi gingen in het par koers voor de or ganisatie en de deelnemers? Twee kenners laten er hun licht over schijnen. Jan Bostelaar (69) liep zelf menig (Kust)marathon en is sinds het begin van de Kustmara thon betrokken bij het uitzetten van het parkoers. Wim van Sparrentak (48) voert de befaamde lijst der 'Uutlopers' (er zijn er in totaal nog 24) aan en weet dus als geen ander hoe het is om de Kustmarathon (uut) te lopen. „Persoonlijk vind ik het jammer dat het bos eruit is gehaald. Het eerste stuk door het bos op Schou wen is heel mooi", treurt Van Sparrentak. „Bij De Piraat van het strand af is ook een heel mooi stuk. Daar was het altijd erg druk met publiek, omdat veel mensen KUSTMARATHON In de aanloop naar de daar de auto parke ren. Dat stuk met verzorging en veel publiek kon je mooi gebruiken om een beetje op krach ten te komen, om daarna weer de heuvels in te gaan." „Het bos is wel speciaal om door te lopen", vindt ook Bostelaar. „Dat zullen we zeker missen. Aan de andere kant heeft het nieuwe ge deelte op Schouwen ook weer een andere kwaliteit. Je hebt mooi zicht op de Oosterscheldekering en je loopt langs oester- en mos selpercelen. Dat is op zich een mooi stukje parkoers. Er komt dus wel iets moois voor het bos terug. Een stukje door de polder, dat is natuurlijk hartstikke Zeeuws." Waar in Schouwen 1,5 kilometer zand vervalt, komt er op Walche ren 2,5 kilometer zand bij. Dat be tekent wel een langer stuk strand achter elkaar, bijna 9 kilometer aan een stuk. „Dat kan wel eens lastig zijn, zeker voor wandelaars. De pa viljoens zijn wel open, maar het is een pittig parkoers, houdt daar re- oor de veelbesproken problemen met Staatsbosbeheer is het bos grotendeels verdwenen uit het vrijdag 5 oktober 2018 ROEIEN WIELRENNEN ATLETIEK WIELRENNEN De zaalvoetbal lers van Groene Ster Vlissingen gaan vanavond in de eredivisie op bezoek bij Fut- sal Apeldoorn. De Zeeuwen staan tiende, de thuisploeg is de nummer vier. De terug gekeerde Kha- lid El Hattach (foto boven) maakt in Apel doorn zijn ren tree voor Groene Ster. Om 21.30 uur wordt er afge trapt. Kustmarathon raakt A Op Schouwen-Duiveland is een nieuw stuk toegevoegd aan het parkoers van de Kustmarathon. „Daar heb je mooi zicht op de Oosterscheldekering", zegt Jan Bostelaar. fotojohanvanderheijden A Irma van Duyn. foto mark neelemans N Jarno Mobach is gisteren als negentigste geëindigd in Parijs-Bourges. De wielrenner uit Philippine, uitkomend voor de opleidings- ploeg van Team Sunweb, finishte de Franse een- dagskoers met negen minuten achterstand op winnaar Valen- tin Madouas uit Frankrijk. 4 Het bos zal hoe dan ook gemist worden Kustmarathon be- steedt deze krant da gelijks aandacht aan het driedaagse evene ment. Woensdag: Esther loopt de kilos eraf Donderdag: Het verhaal van Mo- nica Sanderse Vrijdag: Wat is er veranderd 1 de route? Zaterdag: Ladiesrun A De deelnemers moeten dit jaar langere stukken over het strand afleggen. Vooral voor wandelaars kan dit pittig zijn. fotojohanvanderheijden 2 Wandelaars zijn gewaar schuwd voor het strand Menno Kole Vlissingen D

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44